Apaság vélelmének megdöntése


Fabyen82 # 2015.07.03. 17:23

Kedves Lajcsó

400 az a 300 körül :-) A volt férjem most fizette ki, kicsivel több, mint 400.

Fabyen82 # 2015.07.03. 17:26

Kedves Jutka

Nekünk nem kellett semmit letétbe helyezni, egy hónap alatt megvolt a vizsgálat, még egy hónap a tárgyalás, aztán a végén kellett fizetni. De lehet máshol ez másképp működik.

Boci007 # 2015.10.02. 16:30

Rögtön a közepébe vágnék...
Megromlott házasságomból válással még nem léptem ki, de kb 2 éve külön élünk, én az élettársammal. Csakhogy jön a baba, és nem tudom mit tehetnénk? A jogi leírások alapján mindenképp a volt férjem nevére kerül majd, mert csak most fogunk válni. Valahogy ezt szeretnénk elkerülni. Volna valakinek ez ügyben információja? Nagyon megköszönném!

ObudaFan # 2015.10.05. 13:33

Boci007

Ha a gyermek születéséig nem sikerül jogerősen elválni és meg is házasodni az élettársaddal, akkor valóbana férjed nevére anyakönyvezik a gyermeket. De ezt követően hármasban kérhetitek a bíróságtól, hogy egy egyszerűsített nemperes eljárásban állapítsa meg az élettársad apaságát.

lugi # 2016.07.14. 16:33

Tisztelt Ügyvéd úr
A sógornőm fia 50 évesen meghalt. 8 évvel ezelőtt aláírt egy apasági nyilatkozatot egy alkalmi ismerősének. A jószívűségére alapozva rendesen behálózták. A nő többekkel is viszonyt folytatott.Halála előtt arra kérte az anyját, hogy csináltassa meg a DNS tesztet,apasági vizsgálatot helyette, mert ez a gyerek nem tőle származik, ő a betegsége miatt erre képtelen. Pár nap múlva meghalt. A sógornőm szeretné a fia akaratát teljesíteni, de nem tudja, hogyan kell eljárni,vagy egyáltalán lehetséges-e ez a fia halála után.
Kérem segítsenek a sőgornőmnek teljesíteni a fia utolsó kérését

Köszönettel: Renke

Dr.Attika # 2016.07.14. 17:08

Tisztelt Renke!
A DNS vizsgálatot cca. 40 ezer forintból el lehet végeztetni. Miért nem végeztetik el? Nyilvánvaló, hogy az elhunyt után maradt un. DNS hordozó. A vélelmezett gyermektől pedig bírósági határozattal be lehet szereztetni azt. Ezen vizsgálatok egybevetésével egyértelműen meg lehet állapítani, hogy ő vagy nem ő az apa.

lajcsó # 2016.07.14. 20:37

"a gyerek nem tőle származik, ő a betegsége miatt erre képtelen."
Ez is bizonyíték lehet!