Házastársi közös vagyont megszüntető szerződés


eric financee # 2017.07.15. 08:16

Szüksége van a projektekre, befektetésre, személyi kölcsönökre, üzleti kölcsönökre, lakáshitelekre, diákhitelekre, konszolidációs kölcsönökre és kölcsönökre nyújtott kölcsönökre? Akik szeretnének hitelt kapni cégünktől, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot (ericfinancee@gmail.com vagy ericfinancee@outlook.com) és kapja meg a kölcsönt.

eric financee # 2017.07.15. 08:13

Szüksége van a projektekre, befektetésre, személyi kölcsönökre, üzleti kölcsönökre, lakáshitelekre, diákhitelekre, konszolidációs kölcsönökre és kölcsönökre nyújtott kölcsönökre? Akik szeretnének hitelt kapni cégünktől, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot (ericfinancee@gmail.com vagy ericfinancee@outlook.com) és kapja meg a kölcsönt.

Betti0129 # 2011.02.20. 18:19

Köszönöm Szépen! Így máris könnyebb lesz beszélni egy ügyvéddel! =)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.20. 11:40

+1

ObudaFan # 2011.02.20. 11:38

Nem mintha a családjog fórum ne lenne szétoffolva egyébként is, de szerintem a hülyegyurcsányhülyeorbánozásra éppen elég fórum van az interneten. :)

Dr.Attika # 2011.02.19. 16:47

Nem mondták be a hiradóban. Más csatornán jutottam az infohoz.

Manapság már csak azt mondják be a hiradóban, hogy a Gyurcsány-kormány alatt ki mennyit lopott. Pl. Ma, hogy Juhász Ferenc volt honvédelmi miniszter mennyit lopott egyszeri alkalommal a közvagyonból ( 4 milliót ). Természetesen megilleti az ártatlanság vélelmének nevezett ideiglenes igazság, tehát nem lopott. és amíg ez a jogelvünk fennáll addig én is elhiszem, hogy a budapesti, XII. Kerületi Lejtő utcai 30 milliós villájának megvételét és felujítását anyósa és apósa a házasságára tekintettel adott kölcsönéből fedezte. Azt is elhiszem, hogy e két tisztességben megőszült ( védőnő és vadőr) ezt a 30 milliót élete munkájával szerezte.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.19. 16:26

OFF
Gratulálok.

Köszönöm.
Csak nem mondták be a Híradóban? :)
ON

ObudaFan # 2011.02.19. 14:55

HA engem, ha mást, de kellene keresnie egy ügyvédet - az adásvételhez is, meg az erősen ajánlott házassági vagyonjogi szerződéshez is.

* Ha a hitelt közösen vesszük fel, attól a házat lehet úgy tulajdonjoggal

bejegyeztetni, hogy nekem 3/4 rész a páromnak pedig 1/4 rész?

Lehet, de nem elég így bejegyeztetni, hanem célszerű a házassági vagyonjogi szerződést is megkötni, és abban célszerű az okokat is leírni, hogy ne ajándékozásnak tűnjön a dolog, ami, egy esetleges bontóperben visszakövetelhető.

* Ha igen, akkor ezt mindegy, hogy az esküvő előtt tesszük meg, vagy

utána?

Az mindegy.

Dr.Attika # 2011.02.19. 14:35

Megfontolom. Ha Adélnak tudnál segíteni ahogy én is tettem Áron , azt gondolom megköszönné. Szerintem meg is bízna a jogi képviselettel.
E "felhívás keringőre" Önre is vonatkozik Kedves Adél.(Betti0129)

ObudaFan # 2011.02.19. 14:19

Ismereteim szerint a házassági vagyonközösség fennállásához két dolog szükségeltetik. Érvényes házasság és együttélés.

Valóban ez szükséges, csakhogy ha a házastársi együttélést megelőzte élettársi együttélés, akkor az élettársi együttélés alatti szerzésekre is a házastársi vagyonra vonatkozó rendelkezések irányadók. A Csjt. Kommentárban megtalálod.

Rémlik, hogy ezt a – tulajdonképpen contra legem – bírósági gyakorlatot azóta expressis verbis törvényesítették.

Még nem.

Dr.Attika # 2011.02.19. 13:16

Kedves Béla!
Ezt majd Áron nyilván megválaszolja.

Gratulálok a Székesfehérvári Közgyűlés Jogi, Ügyrendi , Igazgatási Bizottsági tagságodhoz. Jó látni, hogy választott képviselőink külsős észt is igénybe akarnak venni döntéseik előkészítéséhez.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.19. 12:39

Rémlik, hogy ezt a - tulajdonképpen contra legem - bírósági gyakorlatot azóta expressis verbis törvényesítették. Vagy csak a soha hatályba nem lépett új kódexben lett volna így?

Dr.Attika # 2011.02.19. 12:39

Kedves Áron!
Ismereteim szerint a házassági vagyonközösség fennállásához két dolog szükségeltetik. Érvényes házasság és együttélés. Megnézem ezt a bírói gyakorlatot, ha így van, akkor azt nyilván irányadónak tekintem.

ObudaFan # 2011.02.19. 12:26

Ha a házasság előtt jegyeztetik be az eltérő tulajdoni hányadt, akkor az nem válik házastársi közös tulajdonná.

Visszterhes szerződés esetén azzá válik, hiszen már élettársak, és a bírói gyakorlat szerint a házastársi együttélés előtti élettársi jogviszony alatt szerzett vagyon közös vagyon. Az ajándék természetesen nem az.

Dr.Attika # 2011.02.19. 10:08

Kedves Adél!
Az édesanyjával köthet úgynevezett ajándékozással vegyes adásvételi szerződést. Ebben le lehet írni a 700 ezer forint ajándékot, ami ugye illetékmentes.
Ha a házasság előtt jegyeztetik be az eltérő tulajdoni hányadt, akkor az nem válik házastársi közös tulajdonná. Az ajándék meg végképp külön tulajdon.

"monalisa" nem jogász és nem is nő, ahogy a nicknam-ből következtetni lehetne ( ezt saját maga vallotta be régebben itt a fórumon). Nagyon sok rossz tanácsot adott, amit be is kajáltak sokan. Ennek a haszonélvezetnek semmi értelme, ráadásul illetékköteles.

monalisa1 # 2011.02.19. 09:14

Betti, javasolnám beszélj majd egy második ügyvéddel is, és ha ő is azt mondja amit az első akkor oké, ellenben írány egy harmadik jogász. (Több szem többet lát, valamint nem biztos hogy az első/második mondja a tutit.)

Inkább most konzultációra pár tízezer forint -igaz 2x szer vagy netán 3x-szor is-, mint egy elcseszett szerződés miatt sok év multvával hosszú pereskedés.

KBS csak neked segített azzal, hogy "a" szakadék veszélyre felhívta a figyelmedet.

Ha esetleg vele akarsz közvetlenül kapcsolatba lépni annak is megvan a módja...

monaLuis
laikus hozzászóló

Betti0129 # 2011.02.19. 04:22

Legalább azt mondanátok meg, h mire figyeljek?
"Nem vagyok meggondolatlan, nem fogok egy ismeretlen (lehet szakbarbár) fórumozó ötleteire hagyatkozva az egész életemet befolyásoló döntést hozni."-bár én el sem tudom képzelni,h valaki azt elhiszi,h jogi dolgokban bárki is az itt elhangzottakra vakon alapozna!

Betti0129 # 2011.02.19. 04:17

Hagyjuk! Ügyvéddel beszélek! Csak a butaság nagyon drága! Ezért kértem volna ötleteket!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.18. 18:40

Arra meg nem is szólok semmit, hogy szerinted nem segítség, ha valaki figyelmeztet: "vigyázz, szakadék'.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.18. 18:39

Tévedsz, nem segített. De ha gondolod, akkor hallgass rá, és csináld. Aztán viszont ne csodálkozz és ne panaszkodj.

Betti0129 # 2011.02.18. 17:58

Kedves segítők!

Azért írtam ide, erre a fórumra, hogy valami sejtésem legyen azzal kapcsolatban, hogy milyen lehetőségeim vannak ebben a helyzetben. Egyedül monalisa volt, aki segített a haszonélvezeti ötleteivel. Azzal senki nem segít nekem, hogy azt mondja, h ez egy kényes helyzet, és jól rágjam át a dolgokat. Nem vagyok meggondolatlan, nem fogok most egy fórumozó ötleteire hagyatkozva az egész életemet befolyásoló döntést hozni. Az adásvételihez úgy is ügyvéd kell, majd vele megvitatom a dolgot. Én csak lehetőségeket kértem!
Úgyhogy köszönöm monalisa!=)

Üdv. Adél

monalisa1 # 2011.02.17. 13:29

véső, az "ugatáson" kívül SOHA nem lehet tőled olvasni semmit...

véső (törölt felhasználó) # 2011.02.17. 12:53

Érted a fenét érted, évek óta nem vagy képes megérteni,
hogy ne üsd bele az orrod mindenbe !

monalisa1 # 2011.02.17. 12:24

Értem, köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.17. 12:22

A haszonélvezet felvetéséből is adódhatnak meglehetős gondok a későbbiekben. Hidd el, nem véletlenül szóltam. Tízmilliós értékekről van szó, ott már nem szabad ötletelni - magam sem azért nem adtam tippeket, mert nem tudtam volna adni.