Örökségről való lemondás más személy részére


Andi1967 # 2014.02.01. 14:10

Kérdésem a következő lenne: meghalt édesanyám, akinek 1/2 rész ingatlan tulajdona van (tehermentes). A másik 1/2 rész eladásra került már (a másik tulajdonos adta le, anyu beleegyezésével). Úgy volt, hogy az ő részét is eladjuk a vevőnek, amikor lesz rá pénze.
Azt gondoltam, a hagyatéki tárgyaláson lemondanék az örökségemről (az 1/2 részről) a másik 1/2 rész tulajdonosa javára a vételár fejében.
Van-e ilyen lehetőség? Van-e ennek külön illetéke?

A másik kérdésem: ha megvárom amíg a nevemre kerül az ingatlan és úgy adom el, milyen illeték, adó és egyéb fizetési kötelezettségeim lennének?

Köszönöm a választ!
M.A.

ObudaFan # 2012.10.11. 10:45

Az örökös a hagyatéki tartozásokért a hagyaték tárgyaival és annak hasznaival felel a hitelezőknek. Amennyiben a követelés érvényesítésekor a hagyaték tárgyai vagy hasznai nincsenek az örökös birtokában, annyiban az örökös öröksége erejéig egyéb vagyonával is felel.

Timyke # 2012.10.10. 15:45

köszönöm a válaszát!
Azt megkérdezhetem hogy az mit jelenet hogy:
"az értékéig feleltek az örökhagyó tartozásaiért." ?
mert ezt nem igazán értem...

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.10. 10:31

Célszerűbb lenne ügyvédet keresni minta helyett.

Extol # 2012.10.09. 16:08

Tisztelt Fórumozók!

Olyan problémám lenne ,hogy hol találnék mintát Özvegyi jog lemondásáról , és ajándékozási szerződésre?
Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.09. 11:57

Visszautasíthatjátok az örökséget - de az nem valakinek a javára történik, hanem helyetekbe lép, aki helyetekbe lép. Apátoknak is ajándékozhatjátok az örökrészeteket, de akkor az értékéig feleltek az örökhagyó tartozásaiért.

Timyke # 2012.10.08. 17:18

Tisztelt fórumozók!

Lehet már volt ez téma, de én nem találtam.
A problémán a következő. Édesanyám elhunyt, és nem soká lesz a hagyatéki tárgyalás. Mi gyerekei 5-en vagyunk, abból 3 még kiskorú.
Én és a bátyám szeretnénk lemondani az örökségről, mert csak adósságot örökölnénk.
Van egy hiteles ház, a hitel már vagy 2-3 éve nincs fizetve, de apukám benne lakik a 2 kisebb tesómmal.
A kérdésem, hogy le mondhatok az örökségről apukám javára?
És ilyenkor mi a helyzet a kiskorú gyerekekkel, akik örökölne hiteles házat, amiben benne laknak?
Még van egy olyan kérdésem is, hogy levélbe azt írták hogy a közjegyzői díj összesen:38000ft. És hogy ezt az örökösök hozzák magukkal. Ezt most fejenként kell érteni?Remélem tudnak nekem segíteni, teljesen tanácstalan vagyok.