betegség esetén láthatás pótlás


monalisa1 # 2013.03.24. 19:10

"... mert egy megfázással is mindig mennek az ügyeletre..." - hát...

monalisa1 # 2013.03.24. 18:57

A doki leírta az orrfolyás latin nevét, oké, de ez nem betegség - téli időszakban mindennapos kellemetlenség. Suliban sem volt?! Szívat téged az a nő...

szabadi.laci # 2013.03.24. 17:44

Köszönöm a válaszokat. Orvosi igazolást mindig tud hozni volt feleségem, mert egy megfázással is mennek azonnal az ügyeletre. Gyermek szerencsére már nagyobb (12 éves) így ő már elmeséli nekem, hogy semmi különösebb baja nem volt, csak pl. folyt az orra, de sajnos ilyenkor sem adja át feleségem.

Tehát tisztában vagyok azzal, hogy maga a betegség tényét sose fogom tudni megkérdőjeleztni (mindig van orvosi igazolás),én csak annyit szeretnék ilyenkor, hogy kerüljön pótlásra az elmaradt láthatás.

Igen akkor tanuval fogok menni ilyen esetekben, köszönöm!

Scales # 2013.03.24. 12:22

A gyermek betegsége akadája a láthatásnak ami egyik szülőnek sem felróható, de pótolni kell! Neked meg kell jelenned egy tanúval a pótlás időpontjában is. Ha az anya ekkor megtagadja a pótlást a gyámhivatalnak el kell marasztalnia jog szerint,mivel a pótlás megtagadása már az anya önhibája lesz.

monalisa1 # 2013.03.24. 11:46

Mondjuk nem ártana ha orvosi igazolást tudna mutatni h a gyermek tényleg beteg volt.

szabadi.laci # 2013.03.24. 10:45

Köszönöm,tehát akkor jogilag pótotatható lesz?

ObudaFan # 2013.03.24. 10:17

Akkor fordulj a gyámhatósághoz.

szabadi.laci # 2013.03.23. 21:12

Köszönöm!
De az a mondat nem arra vonatkozik hogy mondjuk a jogosultnak
nem jó a láthatá, pl. Munka miatt, de rendesen ezt időben jelzi az anya felé,tehát az előzetesértesítési kötelezettségnek eleget tett a jogosult.

Az anya szintén arra hivatkozik,hogy mivel ő sem tehet a gyerek
betegségeről így neki sem róható fel,így álláspontja szerint nem
kell pótolni!

ObudaFan # 2013.03.23. 11:28

Mivel az sem róható fel a jogosultnak, pótolni kell.

szabadi.laci # 2013.03.23. 06:20

Végzës így szól: az elmaradt kapcsolattartást pótolni kell,ha a kapcsolattartásra kötelezett miatt maradt el,vagy ha a kapcsolattartásra jogosultnak fel nem róható okból maradt el...

Sajnos ebben semmi olyan rész nincs,hogy pl.a gyerek betegsége miatt elmaradt láthatáskor mi történik.
Köszönöm