Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

Örökölt ingatlan eladása

nonolet # e-mail 2018.06.15. 23:16

Aztán miért is ne... pláne, ha HELYES is.

Amúgy közöd hozzá?!

- -

Már javasoltam: kattanj le rólam! zakkant.
Szerintem fogadd meg a tanácsom.
Jobb lesz úgy neked...

nonolet. # e-mail 2018.06.15. 12:18

http://www.jogiforum.hu/hirek/35006

Nem az eredeti vagyok, nálam ott a pontocska :)

drbjozsef # e-mail 2018.06.15. 11:14

én ezek közül nyilván azt választom, aki a legtöbbet ajánlja fel érte. Ha az elővásárlásra jogosult tulajdonostárs is hajlandó megfizetni ugyanezt az összeget, akkor tőlem élhet elővásárlási jogával.

Egészen pontosan ez az elővásárlási jog. Ennyi, és nem több. Tedd ezt.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

nonolet # e-mail 2018.06.15. 10:54

Erika1966

A csere ajánlat NEM tisztességtelen.
Mitől is lenne az?!!!

Hanem csak egy ELLENajánlat a pénzzel fizetés helyett!

Azaz a válasza magyarul ez volt:

"Nem veszem meg a mondott áron, de ha karod cserélhetünk földet"

Mégis mi ebben a tisztességtelen?!!!

Ugyanmár... nem kell mindenből ügyet csinálni.

Erika1966 # e-mail 2018.06.15. 10:37

Tisztelt Ügyvéd Urak!

Annyit eldöntöttem én biztosan nem fogok ezért bírósági pert indítani, de szerintem az elővásárlási jog jogosultja is alszik még rá egyet. A vételi árat még szerény ismereteim szerint az eladó meghatározhatja, és mivel nem cserére, hanem eladásra irányul az egyezség, ez szerintem így korrekt. Ami pedig a jogi igényt jelenti, az adás-vételt megelőzően írásban közöltem a tulajdonostárssal, hogy eladni szándékozom a szántókat.
Ezek után azt tekintem komoly vevőnek, aki nem csere-berél, hanem felajánl érte egy elfogadható értéket és én ezek közül nyilván azt választom, aki a legtöbbet ajánlja fel érte. Ha az elővásárlásra jogosult tulajdonostárs is hajlandó megfizetni ugyanezt az összeget, akkor tőlem élhet elővásárlási jogával.
Én tisztességes ajánlatot vártam volna, e helyett egy számomra nagyon előnytelen cserébe akart kényszeríteni tulajdonostáram. Köszönöm a számomra nagyon értékes válaszokat. Tisztelettel.

drbjozsef # e-mail 2018.06.15. 10:14

Választott bíróság? Ki által?

Cowboy.No1 (törölt felhasználó) #   2018.06.15. 09:02

Koszi a valaszokat! Ilyen esetben gondolom a valasztott birosag mondja ki a valos,realis osszeget.

Szomorú örökös #   2018.06.15. 07:08

Cowboy.No1

Az elővásárlási jog jogosultja csakis úgy élhet az elővásárlási jogával, hogy pontosan ugyanazokkal a feltételekkel veszi meg az ingatlanodat, mint amilyen feltételekkel a harmadik személy tenné ezt. Az árat maximum abban az esetben van joga kétségbe vonni - de valóban nehezen bizonyítható - ha az az ObudaFan által írt módon egy félrevezető, az elővásárlási jog kijátszására utazó, a reálisnál jóval magasabb ár.

ObudaFan # e-mail 2018.06.15. 06:26

Az elővásárlási jog szempontjából csak akkor van annak jelentősége, hogy mennyi a reális ár, ha bizonyítható, hogy nem valós ajánlatot közöltek az elővásárlási jogosulttal, hanem valójában olcsóbban történik az adásvétel, csak az elővásárlási jog kijátszása miatt közölték ezt az ajánlatot. Ezt bizonyítani általában nem könnyű.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://biroigyakorlat.blog.hu/

Cowboy.No1 (törölt felhasználó) #   2018.06.14. 23:04

Mi van akkor ha tulajdonostars megkivanja venni az ingatlan reszt,DE nem annyiert, mint a szerzodesben van? Kvazi megtamadja, akar perben is,elve az elovasarlas jogaval,h szerinte a megvasarolni kivant ingatlan resz nem er annyit,de olcsobban megvenne.

nonolet # e-mail 2018.06.14. 22:43

Erika1966

1.
Eddig volt egy eladási ajánlatod a tulajdonos társ számára.
Nem élt vele.
Kész vége, az ügy lezárult.

2.
Szabad kezed van...
Add el akinek csak akarod.

Az adás-vételi szerződés elkészülte után a tulajdonostárs a kész, ALÁÍRT szerződést majd megismeri.
(az ügyvéd dolga lesz ennek az intézése)

A szerződés ismertében aztán,
a tulajdonostárs HA akar
beléphet a vevő helyére a szerződésbe.

Akkor ő lesz vevő, de minden más feltétel marad.
(az ár is)

Ennyi.

Erika1966 # e-mail 2018.06.14. 14:06

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Köszönöm gyors válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.06.14. 14:02

Megbocsáss, de te nem tudod, hogyan működik az elővásárlási jog.

Egyébként eladhatod az illetőségedet, de a tulajdonostárs gyakorolhatja az elővásárlási jogát. Akkor. Úgy.

www.kbs-ugyved.hu

Erika1966 # e-mail 2018.06.14. 13:50

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Osztatlan közös tulajdonú szántókban lévő 1/3 tulajdoni részem szeretném értékesíteni.Írásban közöltem a tulajdonostársammal,felkínáltam konkrét vételárért, ezzel szemben vételi szándék helyett közlése helyett a másik szántó ingatlan tulajdonban lévő tulajdonrészét ajánlotta be.Kérdésem az lenne, ezt mennyiben lehet jogilag válasznak tekinteni, mert az elővásárlási jog tekintetében ezt a választ nem tudom értékelni. Van-e lehetőségem a jegyzői hivatalban kifüggesztve egy tényleges vételi szándékkal rendelkező vevő részére értékesítenem, illetve, ha azért nem kaptam konkrét választ jelenlegi tulajdonostársamtól, hogy így próbálja a vételár csökkentést kieszközölni tőlem? Egyáltalán van-e a vételi ajánlat kitaktikázása után visszaélni elővásárlási jogával? Meddig vagyok köteles biztosítani számára az elővásárlási jogát?
Tisztelettel.

fobetty # e-mail 2018.06.05. 22:58

nonolet, nem tudom mikor lett volna nekem jó az, hogy alábecsülték az ingatlan értékét, pláne hogy egy közeli hozzátartozó halálával kapcsolatban örököltem. Akkor is észrevettem, közjegyző rögtön azt mondta hogy felé hiába teszek észrevételt mert az önkormányzat készítette az értékbecslést és nem lehet fellebbezni, sem megtámadni vagy nem tudom hogy mondják jogi nyelven. Az egyetlen dolog amit tanácsolt, hogy a NAVtól kérjem hogy ők értékeljék újra az ingatlant. Ennek próbálok most utánajárni, hogy hogy megy ez. Pár hónap telt el az eladásig, egyértelműen nem a piaci helyzet az oka a "jövedelemszerzésnek", hanem az alábecsült piaci érték. Szóval nem járt valaki hasonlóan aki meg is tudta oldani ezt a helyzetet?

drbjozsef # e-mail 2018.06.05. 15:04

Az volt a másik közjegyző? Vagy akkor nem fogadták el?

wers # e-mail 2018.06.05. 13:14

igen

drbjozsef # e-mail 2018.06.05. 13:03

Így megy ez. Fellebbeztél?

wers # e-mail 2018.06.05. 12:44

Ha a hagyatéki végzés jogerőssé válása előtt nem tettél erre észrevételt, akkor nemigen.
Én megtettem. Kétszer is. Az egyik közjegyző beleírta a hagyatékiba, a másik meg nem volt hajlandó. Még fel is háborodott, engem meg kötözködőnek tartottak.
De mikor eladtuk az ingatlant nem fogadták el, hogy alul értékelték. A még nagyobb szépsége a történetnek, hogy ugyan azt az ingatlant kb. fél év különbséggel igen csak jelentős eltéréssel értékelték fel, és akkor nem emelkedtek az ingatlan árak.

drbjozsef # e-mail 2018.06.05. 10:58

Ha a hagyatéki végzés jogerőssé válása előtt nem tettél erre észrevételt, akkor nemigen.

nonolet # e-mail 2018.06.05. 10:26

"késő bánat, eb gondolat"

Akkor nem zavart az alábecslés amikor az neked volt jó?!

fobetty # e-mail 2018.06.05. 09:28

Üdvözlöm! Az lenne a kérdésem, hogy ha örököltem egy ingatlanrészt, aminek piaci értékét az önkormányzat jelentősen alábecsülte (még csak helyszíni szemlét sem tartottak), néhány hónappal később eladtam piaci áron, ami valóban meghaladja az értékbecslést, lehet valamit tenni, vagy el kell fogadni, hogy a különbözet után be kell fizetni az SZJA-t? Köszönettel: fobetty

lajcsó # e-mail 2018.06.01. 11:04

"Van-e bármilyen módja annak, hogy a haszonélvezeti jogot a haszonélvező beleegyezése nélkül töröljék egy ingatlanról?"
Igen, a haszonélvező halála után.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

liza67 # e-mail 2018.06.01. 10:40

Van-e bármilyen módja annak, hogy a haszonélvezeti jogot a haszonélvező beleegyezése nélkül töröljék egy ingatlanról?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.06.01. 10:22

mik a lehetőségei a gyerekeknek?
Tanulhatnak, vállalkozhatnak, övék a jövő.

www.kbs-ugyved.hu