többlethasználati díj és lelépési díj?


monalisa1 # 2013.08.19. 21:27

A 3+1 szobahasználat bizonyára megoldható, lévén szükséghelyzet van. Szóval abban állapodtok meg amiben tudtok., ha kategórikusan elutasítja hogy ott lakjál annak őrá nézve anyagi következménye van.

AndrasZ # 2013.09.10. 15:16

Ha eladásra kerül a közös lakás és valamelyik fél kapott lakáshasználati díjat, azt le kell vonni majd az eladási árból és annyit kap meg,de a többlethasználati díjjal is ez a helyzet?

ObudaFan # 2013.09.10. 16:58

A többlethasználati díjjal nem ez a helyzet.

mystra # 2013.12.01. 14:42

Az élettársammal közös lakásból a kiskorú gyermekemmel átmenetileg a szüleimhez jöttünk. (Levélben leírtam neki, hogy nem végleg. )Szeretnék albérletbe menni, de az élettársam figyelmeztet, hogy a közös lakás költségeinek, rezsijének a fele továbbra is engem terhel. Ezt az albérlettel együtt valóban nem tudom állni egy fizetésből...Igaz ez? Nem neki kellene nekem fizetnie a lakáshasználatért?
Kinek mi jár, illetve kinek milyen kötelezettsége van? (Nem voltunk házasok.)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.01. 14:49

a közös lakás költségeinek, rezsijének a fele továbbra is engem terhel.
Miért terhelne?

Nem neki kellene nekem fizetnie a lakáshasználatért?
Ha nem vagy kizárólagos tulajdonos, akkor az se valószínű.

mystra # 2013.12.01. 18:19

Neki azt mondta az ugyvedje, hogy hiaba koltoztunk el, ugyanugy fizetnem kell. Ezt koveteli rajtam... Mit tehetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.01. 20:38

Valamit összekeversz. Talán az ingatlan vásárlásához felhasznált kölcsön részleteire értette.

mystra # 2013.12.01. 20:43

Az ingatlan tehermentes. Lehet csak bloffolt, nehogy el merjem hagyni ot. Eddig is folyamatosan fenyegetett, hogy elperli a gyereket, tonkretesz, elrejtette a kozos megtakaritasunkat vmi bombabiztos befektetesbe, ami nem az o neven van, es a birosag se ferhet hozza, stb.
Magyaran ha en kikoltozom a gyermekkel a kozos 1/2-1/2 tulajdonu lakasbol, milyen kotelezettsegem lesz fele, aki ott marad?

ObudaFan # 2013.12.02. 14:30

A rezsinek lehet olyan része, ami nem a fogyasztástól függ, hanem fix. Annak a felét valóban fizetni kell akkor is, ha nem laksz bent.

ancsika39 # 2013.12.14. 09:06

Tisztelt tanácsadó!
16 éve lakunk közösen férjemmel és 6 éves gyerekünkkel egy családi házban, ami a férjem szüleinek tulajdona, de használatra átadták nekünk. A férjemen súlyos betegség tört ki, pszichiátriai kezelés alatt áll, diagnosztizált skizofréniás. Most már ott tart a dolog, hogy több rohama volt, ami alatt ön és közveszélyessé vált, többször vitte el mentő, rendőrség. Mindenképp szeretnénk a kisfiammal új életet kezdeni, de egyenlőre még nincs lakásunk, most szándékozom hitelt felvenni.16 év alatt az összes jövedelmemet ennek a lakásnak a fenntartására költöttem, igaz a szülők is segítettek. Kérdésem: esetlegesen milyen követeléssel állhatok elő és mi a helyzet, ha válás előtt el kell menekülnünk, mert veszélyeztetve vagyunk?
Köszönettel