öröklés adósság


ObudaFan # 2006.10.03. 15:17

Nincs mit.

Fonti # 2006.10.02. 20:43

köszönöm a segítséget.

ObudaFan # 2006.10.02. 19:59

Ja. Így van. :)
Tehát: végrehajtási kifogást.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.02. 19:51

Végrehajtási...
(Túl sokat olvasod a híreket. :) )

ObudaFan # 2006.10.02. 19:32

Választási kifogást kell akkor benyújtani a bírósághoz, és abban mindezt leírni.

Fonti # 2006.10.02. 19:13

ui: a lakást 3 napon belül a nevünkre írják

Fonti # 2006.10.02. 19:10

Volt hagyatéki tárgyalás, de ott nem szerepel semmilyen tartozás, csak 85e visszamenőleges 5 havi nyugdíjat kaptam, a tartozás pedig 1.200.000-ról szól.
A temetési költségeket én viseltem, így a testvéreim lemondtak az örökrészükről. Természetesen egy temetés manapság nem 85e ft, hanem annak többszöröse.
A hagyatékátadó végzés szerepelt a bírósági iratok között, vagyik tudnak róla, csak figyelmen kívül hagyták valamilyen okból.
Ott látniuk kellett, hogy ez mekkora összeg, ezért nem értem, hogy most miért 1200e ft-ot akarnak behajtani rajtam.
Az rendbe van, hogy az eljárás ideje alatt a fizetésemet letiltják, de 15 napon belül nyilatkoznom kell az ingó vagyonomról.
Én épp most vettünk 29-én egy lakást ( még a nevünkön sincs) hitelből, akkor most erre ők bejegyzik a jelzálogot? Vagy simán ne valljam be? Végül is még nincs a nevemen.

ObudaFan # 2006.10.02. 18:38

Akkor ez egy végrehajtási eljárás. Ebben az esetben csak a hagyaték értékének erejéig lehet a végrehajtást folytatni, de addig lehet. Ha nem volt hagyaték, vagy az kisebb volt, mint a végrehajtandó összeg, akkor erre érdemes a bíróság figyelmét felhívni, esetleg a hagyatékátadó végzés csatolásával.

ObudaFan # 2006.10.02. 18:38

Akkor ez egy végrehajtási eljárás. Ebben az esetben csak a hagyaték értékének erejéig lehet a végrehajtást folytatni, de addig lehet. Ha nem volt hagyaték, vagy az kisebb volt, mint a végrehajtandó összeg, akkor erre érdemes a bíróság figyelmét felhívni, esetleg a hagyatékátadó végzés csatolásával.

Fonti # 2006.10.02. 17:32

Ma elmentem a bíróságra, szóval az a papír nem fizetései meghagyás, hanem egy végzés, amely kimondja, h én vagyok apám adóssága után a jogutód. ennyi, nem több. semmi nincs benne, h mi az, mekkora összeg.
Más levelet pedig nem küldtek.

Most mit tehetek, hogy ne tiltsák le a fizetésem?

Előre is köszönöm a válaszokat

Fonti # 2006.10.01. 21:35

A papírt sajnos nem találom, így egyszerűbb kikérni a bíróságról.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.01. 06:30

Azt a papírt kapard elő, amelyből az kiderül, hogy tőled mit és milyen jogcmíen követelnek, és főleg az, hogy lett a követelés végrehajtható.

Fonti # 2006.09.30. 22:33

Na jó, ha fizetési meghagyás volt akkor mit tehetek? Valami megoldás csak van.
Azóta persze bonyolódott a dolog, némi iratot összekapartam, így kiderült, hogy ezt még apám a 2. feleségével együtt vette fel, aki persze tagadja.
A volt feleség ellen már több bírósági eljárás is indult, ahol azt vallotta, h ekkor már nem élt apámmal ehhez az adóssághoz neki semmi köze, pedig tudom, h igen. Sajnos ezt csak tanúkkal tudom igazolni, már dolgozom az ügyön.
Az OTP kölcsön mellé felvettek önkormi hitelt, h a kezeseknek visszafizessék a letiltásukat.
Azt mondjuk nem tudom, h ha ez az adósság 1993-ban keletkezett, akkor hogyan nem jelentkezett az önkormi 1999-ben, amikor a házukat eladták? Egyszerű adminisztrációs hiba volt? Vagy akkoriban csak úgy dobálták a pénzt az önkormányzatok, aztán most rájöttek, h elfogyott?
Elég érdekes dolgok ezek.
Nagyon bízom benne, h valami pozitív megoldást ki tudok ebből hozni, elvégre nem az én adósságom, az adós pedig jelenleg Kanadában enyészik.

Fonti # 2006.09.30. 22:24

Köszönöm a válaszokat, bár boldog nem vagyok tőle.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.30. 11:50

Várjunk azért hétfőig, hátha nem fizetési meghagyás volt. (Bár tényleg ez a legvalószínűbb.)

_Lala_ # 2006.09.30. 11:45

A fizetési meghagyásos eljárás nem peres eljárás. Ha átveszed az értesítést és nem csinálsz semmit, akkor automatikusan végrehajtható lesz, mintegy "elismered", hogy jogos. Ha írsz (írtál volna) egy levelet a bíróságra válaszként, hogy "nem ismerem el", akkor vagy pert indítanak ellened, vagy vége az eljárásnak.

Fonti # 2006.09.30. 08:19

Annyit azért még megtudtam, hogy ez peren kívüli eljárás volt, engem meg sem kérdeztem mit tudok erről.
Csak meghozták a határozatot.

Fonti # 2006.09.30. 08:17

Tulajdonképpen semmilyen bizonyíték nincs nálam arra vonatkozólag, hogy tartozik ill nem tartozik.
Apám sajnos egy házrobbanás következtében halt meg, a házból a robbanás után nem sok maradt. Ami esetleg ép maradt a tűzben, az a tűzoltás során semmisült meg.

ObudaFan # 2006.09.29. 18:15

Az a nagy baj, hogy ha a fizetési meghagyást átvetted, és nem válaszoltál rá, akkor nem sokat. A perújítást leszámítva minden határidő letelt, viszont a perújítás csak akkor előterjeszthető, ha bizonyítékaidat korábban nem önhibádból nem jelölted meg. Tulajdonképpen mégis ez lehet az egyetlen út, csak valahogy a mulasztást kellene igazolni.

Fonti # 2006.09.29. 15:51

Egyetlen egy levelet kaptam tőlük 2004.12.16-án, sajnos nem emlékszem a megnevezésére.
Az az igazság, hogy mikor egy szülő elhalálozik, utána mindenki megjelenik, hogy "apád tartozott", egy darabig fizettem is, de akkor lett végleg elegem, és nem tudom hol van a levél.
Legkorábban hétfőn tudom kikérni a bíróságról.
Ha fizetési meghagyás volt, akkor mit tehetek, hogy a letiltást megszüntessem?

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.29. 15:44

De kell itt lenni valami egyébnek is, amitől az a követelés végrehajtható lett veled szemben. Nem szeretek találgatni, de nem lehet, hogy szó nélkül hagytál egy bírósági fizetési meghagyást? Mert akkor benne vagy nyakikg.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.29. 15:42

az örökös nem csak az örökség mértékéig köteles megfizetni elhunyt hozzátartozója tartozását?
De igen.

Fonti # 2006.09.29. 15:09

Azt elfelejtettem leírni, hogy ezt én nagyon nem szeretném kifizetni, és nem is igazán tudom miből.

Fonti # 2006.09.29. 15:06

Tisztelt fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni öröklési ügyben.
2001-ben édesapám elhunyt, majd annak rendje módja szerint megvolt a hagyatéki tárgyalás. A hagyaték 85.000.-ft visszamenőlegesen megítélt nyugdíj volt, másról nem volt tudomásom, és más sem nyújtotta be egyéb igényét.
Most 2 nappal ezelőtt, a munkahelyemre egy végrehajtás érkezett, melyben az áll, hogy tartozom 1.120.000.-ft-al, és azonnali letiltásnak van helye.
Valami papírt kaptam az önkormányzattól kb 3 éve, hogy apám tartozik, de már annyit lehúztak rólam anyagilag a halála után, hogy akkor azt félretettem, így nem is tudom, h mi áll benne pontosan. Mostmár tudom, h nagy hiba volt.
Mit lehet most tenni?
Annyit sikerült kinyomoznom, hogy ez egy 1993 évi önkormányzati tartozás, de egyebet a bíróságon sem tudtak mondani, mert az irat olyan régi, hogy megsemmisítették, csak a végrehajtási irat van meg, ami már az én nevemre szól, mint jogutód.
Ez a tartozás nem évül el? Illetve az örökös nem csak az örökség mértékéig köteles megfizetni elhunyt hozzátartozója tartozását?
Hozzáteszem, hogy sem előtte, sem utána több levél nem érkezett, nem értesítettek semmilyen formában.

A segítséget előre is köszönöm.

Kurucné