Kft. - s kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.05. 14:32

Ma egy vállalkozónak legalább 3 témában jogi végzettséggel kell rendelkezni ahhoz

Dehogy! Átalánydíjas szerződést kell kötnie egy jó ügyvéddel.
Én sem tartok tehenet az erkélyen, mert a gyerek szereti a tejet.

tuci2002 # 2010.09.05. 13:50

Köszönöm a hozzászólásokat. Bizony ez is alátámasztja amit eddig több témával kapcsolatban gondoltam. Aki nem jog-ismerő ember bizony melléfog.Ma egy vállalkozónak legalább 3 témában jogi végzettséggel kell rendelkezni ahhoz ,hogy hozzávetőleg jól csinálja a feladatát. Ez a história bő egy hónapja kezdődött. Eddig 5 ügyvéd foglalkozott vele , voltak kérdések melyre egyértelmű választ senkitől sem kaptunk. Ugyanígy vagyok a könyvelőkkel,mert egydologról 5 könyvelő 8 félét mond.Tehát lehet, hogy évekig elmorgunk ezen a témán? Lehet, hogy meg sem éljük a végét ?

ObudaFan # 2010.09.05. 12:52

Vagy még inkább az újjal.

Dr.Attika # 2010.09.05. 08:33

Ez nyilván nem megállapodás, hanem előszerződés volt. Nem a boltot adták el, hanem a kft-ben lévő üzletrészt. Vagy az ügyvéd kollégák dilettánsak vagy ön nem fogalmazott helyesen. Jogilag így értelmezhetetlen a dolog. Ha a 3 millióból a Szécheny- hitelt fizeték visza, akkor azt nem jogszerűen tették, mert úgy keletkeztettek kötelmet a kft-vel, hogy erre nem volt jogalapjuk.Magyarán az üzletrész adásvételt követően mint nem tagok hiteleztek a cégnek. Szóval nagyon zavaros a dolog. Ahogy KBS is írta , ezt az eljáró ügyvéddel kellene megkonzultálni.

tuci2002 # 2010.09.05. 06:44

Köszönöm a választ.Aug.9-én volt egy megbeszélés a két fél ügyvédje előtt, erről jegyzőkönyv is készült,ezen az új ügyvédünk jót " nevetett " .Azóta a veveő is új ügyvéddel iratott felszólító levelet,válaszunkra még nem jött válasz.Azt szeretném megkérdezni, ha mégis feljelent minket azt milyen formában tudjuk meg. Egyébként végig azt mondja az ügyvédünk,hogy miért írta alá a megállapodást amíg nem látta a cég helyzetét.A beszámoló nyilvános, mindenki megtekintheti.Ráadásul én is elmondtam,persze azt meg letagadja.Arra hivatkozik,hogy ő egy 3 milliós törzstőkéjü társaságot akart megvenni,de a hiány miatt ez nincs meg. Az árukészlet 1,1millió., a berebdezés és gépek kb 500-600 ezer.Egy 12 éve működő boltnak egyéb értéke is van,hiszen ez egy bevezetett üzlet ,vevőkörrel.Sajnos nehezen jut el a fejemig ez a törzsköke,saját tőke, jegyzett tőke magyrázata,és a könyvelőm nem hívta fel a figyelmemet,hogy eladás előtt erre is figyeljek .Azóta mgtettem a megfelelő intézkedéseket a tőkecsökkentésre.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.04. 21:07

Látni kellene a szerződést. De miért nem az ügyvédet kérdezi, aki közreműködött.

tuci2002 # 2010.09.04. 20:24

Kérem a hozzáértők segítségét! Egy kereskedelmi kft-t üzemeltetünk férjemmel.Ebben az évben el szerettük volna adni. A vevővel megállapodást kötöttünk ügyvéd előtt,aki kifizette a 3 milliós vételárat. Megállapodtunk,hogy aug 2-án végszerződést kötünk.Július 23-án bezártuk a boltot,leltár felújítás.
Július 31-én közölte a vevő,hogy csak most jutott el az interneten a mérlegünkhöz amiben nagy hiány mutatkozott.
A megállapodás előtt mindent elmondtam a cégről ,átadtam a mérleget és főkönyvi kivonatot ( ezt a vevő letagadta.)A 3 millió forintból visszafizettük a Széchényi hitelt és a bolt készletének jelentős csökkentéséből minden fizetni valót rendeztünk. a vevő visszalépett az üzlettől és követeli a 3 milliót amit jelzálog hitelből tudunk fedezni a gond az ,hogy perrel fenyegetődzik,ha nem fizetünk még 2,5 millió forintot.
Bevásárolt a bolt részére számítógépet,vonalkód leolvasót,számlázó programot pedig még nem volt végszerződés ennek az árát is követeli.4 napig "üzemeltette" a boltot, 2 nap bevételét elvitte. Itt állunk 60 évesen és ki akarnak semmizni. Önöknek mi a véleménye?

ObudaFan # 2010.08.31. 09:20

Csak a meghívó tartalmára ír szabályt a törvény.

misso # 2010.08.30. 20:58

Köszi Obudafan!
Azt esetleg még meg tudhatnám, hogy van-e erre bármi féle szabály? Tehát, hogy hány nappal előbb kell megküldenem a mérleget a másik félnek? Vagy egyáltalán meg kell-e küldenem? A könyvelő ott lesz a taggyűlésen és el fog magyarázni mindent, mert én is kuka vagyok hozzá. Nem szívatni akarom őket, a könyvelőm mondta, hogy nem tudja sokkal előbb befejezni, max 1-2 nappal a taggyűlés előtt. 6 évnyi önrevizióról beszélünk azaz annak mérlegeiről! Üdv

ObudaFan # 2010.08.30. 20:11

Véleményem szerint igen.

misso # 2010.08.30. 13:26

Üdv.

Ha taggyűlést hirdetek egy 2 tagú kft esetében (tagok között elmérgesedett a viszony), akkor ha kiküldöm 15 nappal előtte a meghívót, ahogy kell, aztán kapok egy levelet, hogy előbb küldjem el a mérleget (revizíió volt), akkor mennyi idővel a meghirdetett taggyűlés előtt kell megkapnia a másik félnek? Van erre szabály? Az a helyzet, hogy csak előtte való nap lesz kész a könyvelő vele, így nem tudom előbb megküldeni nekik, csak egy nappal előtte emailben. Ha így megtartom a taggyűlést és nem jönnek el, akkor a póttaggyűlésen elfogadhatom a mérleget az 50%-al? Köszi

Kata1970 # 2010.08.12. 11:21

Sziasztok!

Jajjj! Pár napig nem jártam erre és látom, hogy micsoda dolog pattant ki a kérdésemből:)
Szóval a cég nem egyszeri ügyletre lett alapítva:
Egész egyszerűen butaságom története az egész.
Egy ingatlanfejlesztő/értékesítő cégnél dolgoztam ahol volt egy megállapodás miszerint bejelentett munkakörben dolgozom. (ill. dolgoztunk 4-en)
Új építésű ingatlanokat értékesítettünk és tudtuk, hogy az alap 65.000 forinton túl csak akkor fizet a cég ha szerződés van.
5 ingatlant "adtam el" ez nekem 1.000.000.- forintot jelentett és a reményt a további keresetre.
Közben a cég nevet változtatott ezáltal új megállapodás született és én naív "hülye" lélek fel sem merült bennem, hogy a feltételek is változtak. Az új megállapodásban már szerepelt, hogy számlára fizetnek. Az én számomra elég nagy volt az az összeg ahhoz, hogy hagyjam elveszni...ráadásul nem kis összeget kocsikáztam el Üllő és Göd között 4-5 hónap alatt. Szóval megcsináltuk a céget nekem kifizettek 200.000.- ft-ot , elmentünk 3 hét szabadságra míg a cég az új helyére költözik...aztán mire visszajöttünk, már nem volt cég! Tudom talán pereskedhettem volna vagy valami...de sajnos időközben saládi tragédiák miatt teljesen kiürült a családi kassza...én pedig gyorsan visszamentem a régi munkahelyemre ahol legalább minden hónapban utalják azt a keveset. Újabb hülyeségem: nem szűntetjük meg a céget ha már ennyibe került! :)jó lesz az még valamire...aztán hanyagságom miatt seperc alatt összejött az a bünti:) Szóval nincs ebbe huncutság csak egy csomó tudatlanság és naivitás...vagy mindenki nevezze ahogy akarja...tudom én hogy mondják ezt :) - most pedig vakaródzok,mert hatalmas lelki teher nekem ez a 800.000 e forint.

üdv:
Kata

ObudaFan # 2010.08.12. 10:05

Az a cég már de facto bedőlt. Nincs a megmentésére jogi kötelezettség.

Kacsa1111 # 2010.08.12. 06:25

Kedves ObudaFan,

mit is költök hozzá?
azt, hogy bedönti a céget?

azt valóban nem a kérdező írta le, hanem a kollégák javasolták...:)


Kacsa11

ObudaFan # 2010.08.11. 19:41

Ismét hozzáköltesz a tényálláshoz.

Kacsa1111 # 2010.08.11. 17:37

Kedves ObudaFan,

ha egy projekt egy egyszeri 200ruppós bevételből áll..:)

Az pedig, hogy késedelmes adóbevallás miatt a cégnek mulasztási bírságot kell fizetnie, nem látom, mitől lenne az elkülönült jogalanyisággal való visszaélés.

az még nem...de, ha bedöntöd a céget, hogy ne kelljen kifizetned, az már szerintem véleményes.:)


Kacsa11

ObudaFan # 2010.08.11. 16:51

Hogy a cég egyszeri projektre jött volna létre, azt sem tudjuk, mert egy szándékoltan hosszú fényes jövőre létrehozott cég is dugába dőlhet, mielőtt elindulna. Aztán meg az sem jogellenes, ha valaki projektcéget hoz létre egy adott ügyletre. Az pedig, hogy késedelmes adóbevallás miatt a cégnek mulasztási bírságot kell fizetnie, nem látom, mitől lenne az elkülönült jogalanyisággal való visszaélés.

Kacsa1111 # 2010.08.11. 11:42

Kedves ObudaFan,

akkor te már tudod, hogy én miért gondolom úgy, ahogy gondolom...csak én nem ismerem a te érveidet.


Kacsa11

Dr.Attika # 2010.08.11. 10:21

Semmilyen kihatása nincs a cégtulajdonos BAR listára tételének a cég működésre. Tudom a bankok előszeretettel vizsgálják a cégeknek nyújtott kölcsönök esetében a tulaj "bárosodását". Ez nem törvénytelen, hanem a hitelezési kockázat felmérésének része.

katalin99 # 2010.08.11. 10:14

Üdv,
Egyszemélyes Kft. tulajdonosa ha BAR listás lesz, mi történik a céggel? Működhet-e tovább ugyanúgy, foglal-e valamit a végrehajtó (nincs TE).

ObudaFan # 2010.08.11. 10:08

Nem kerülte el.

Kacsa1111 # 2010.08.11. 09:22

Kedves OdudaFan,

talán elkerülte figyelmedet a tegnap esti 22:06os hozzászólásom...


Kacsa11

ObudaFan # 2010.08.11. 08:35

Miből gondolod a kérdés alapján, hogy kellene? Itt a fórumon szerintem célszerű a kérdések tartalmából kiindulni, és nem beleálmodni ott nem említett tényállási elemeket. A kérdező már csak jobban tudja, mi hogy volt, mint mi.

Kacsa1111 # 2010.08.11. 08:29

Kedves ObudaFan,

és még említhettem volna a Ct. 93-at is, de nem tettem...
példálózó jelleggel most csak a Gt. 50et említettem, de ha gondolod, értsd ide nyugodtan a Csődtv. és a Ct. valamennyi ilyen irányú rendelkezését...
ezek ugyanis egy egységes hitelezővédelmi rendszerré állnak össze (vagy valami olyasmi:) )...
DE
ami nem világos számomra, az az, hogy miért gondolod, hogy nem kéne őket alkalmazni?

Kedves kbs,

ez is csak azt mutatja, hogy kevesebbszer alkalmazzák, mint kellene...


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.11. 08:01

+1