alapítvány


Cathy27 # 2011.06.07. 20:36

Üdvözletem!

alapítvány megszüntetésével kapcsolatban lenne kérdésem.
Iskolánkban működik egy alapítvány, a szociálisan rászoruló diákokat ösztöndíjjal támogatta.
A fenntartó döntése szerint iskolánk jogutód nélkül megszűnik július 31-vel. A diákok, tanárok a fenntartó másik iskolájába kerülnek.

  1. A kérdésem az lenne, milyen lehetőségek vannak ekkor az alapítvány megszüntetésére?
  2. Az iskola megszűnésével automatikusan megszűnik, vagy a bíróságnál az alapítóknak kérniük kell a megszüntetést?
  3. Az alapítvány vagyona még előtte pályázat útján szétosztható-e a gyerekeknek?

köszönettel,
Cathy27

ObudaFan # 2011.05.19. 20:40

Ha egyébként a kuratóriumban többségben vannak az alapítótól független tagok.

Dr.Attika # 2011.05.19. 20:12

Szép estét!
Lehet kuratórium elnöke. Az anyós valóban nem közeli hozzátartozó.

Tiluka # 2011.05.19. 20:00

Szép estét!
A kérdésem az lenne, ha anyósom szeretne egy alapítványt alapítani, akkor én mint a lányának a férje lehetek-e a kuratórium elnöke.

Olvasatom szerint anyósom nem számít közeli hozzátartozónak.

Segítségét és válaszát előre is köszönöm!

Róka72 # 2011.05.18. 19:06

Üdvözletem!
Érdeklődni szeretnék a következő ügyben:
Az alapítványunk alapítója és kuratóriumi tagja vagyok egyben.
Érdemi tevékenységet évek óta nem végzünk.
Hogyan tudom szüneteltetni az alapítványt?
Hová kell ezt bejelenteni?
És a szüneteltetésnek milyen "feltételei" vannak?
Köszönettel

ObudaFan # 2011.05.11. 10:57

Nincs mit.

tejivó # 2011.05.11. 10:42

Obudafan köszönöm, azt tesszük, amit írtál.

ObudaFan # 2011.05.11. 10:32

Akár elegendő is lehet, de mivel nem kerül semmibe az AO-módosítás, és annak bírósági benyújtása, és abba aztán tényleg nem köthet bele senki, én ezt tenném.

tejivó # 2011.05.11. 10:10

Köszönöm a választ ObudaFan.
Ezek szerint úgy véled, nem elegendő az, ha a kuratóriumi ülésen azt a határozatot hozzuk, hogy az alapítványnál a munkáltatói jogokat xy kuratóriumi tag, képviselő gyakorolja? Mindez természetesen jegyzőkönyvezve, átvezetve a határozatok könyvébe.

köszönöm

ObudaFan # 2011.05.11. 09:17

Szerintem ezt rendezni kellene az AO-ban és a módosítást a bíróságnak is bejelenteni.

tejivó # 2011.05.11. 07:50

T. Hozzáértők.

Alapítványunknál az elnök már annyi munkát végez, hogy főállásban fogjuk alkalmazni. Az Alapító Okiratban nincs feltüntetve, ki gyakorolja a munkáltatói jogokat. 2 képviselő van, az elnök és egy másik kuratóriumi tag, akik önállóan jogosultak képviselni az alapítványt.
Jól gondoljuk, hogy a másik képviselő tehát gyakorolhatja a munkáltatói jogot az elnök felett?

köszönöm

ObudaFan # 2011.05.10. 09:41

Nincs mit.

tejivó # 2011.05.10. 08:26

ObudaFan köszönöm a választ.

ObudaFan # 2011.05.10. 07:46

Értékesítheti.

tejivó # 2011.05.10. 07:17

T. Hozzáértők!

Alapítványunk adományszervező munkája során sokszor azzal a helyzettel találkozik, hogy a támogatásra kért cég nem pénztámogatást, hanem profiljába illő tárgyi eszköz támogatást akar nyújtani.

Természetesen mi ezt is elfogadjuk, de ebből még nem tudunk vásárolni működésünkhöz szükséges eszközöket.
Mit kezdjünk pl. több nyomtatóval, laptoppal, stb?

Értékesítheti-e az alapítvány ezeket az adományokat, hogy a befolyt bevételből fedezze kiadásait?

Köszönöm.

ObudaFan # 2011.05.05. 17:53

Lehet, de ha közhasznú az alapítvány, az FB tag más tevékenységéért nem kaphat díjazást az alapítványtól.

kira89 # 2011.05.05. 14:57

Kedves Forumozók! Szerintetek a kuratóriumi illetve felügyelő biziotsági tag lehet e az alapítvány alkalmazotja (fő állásban vagy mellékállásban). Amennyiben nem, díjazásuk miként oldható meg.
Köszönöm

ObudaFan # 2011.05.02. 11:47

Nincs mit.

tejivó # 2011.05.02. 11:21

Köszönöm a választ, ObudaFan.

ObudaFan # 2011.04.29. 12:03

Bérelni éppen bérelhet, de egyrészt valós számok szerint kell szerződni, másrészt a kuratóriumnak kellene döntenie. A többit egy könyvelőtől lesz célszerű megkérdezni.

tejivó # 2011.04.29. 09:35

Köszönöm ObudaFan.

Következő kérdéseim:

Alapítványt alapítottunk. A székhely szívességi lakáshasználat alapján az alapítvány elnökének feleségének a lakásán van.
Beindult az érdemi munka, 1 szobát foglal el az iroda, természetesen használjuk az áramot, vizet, gázt a feleség kontójára. Tehát ez nem jó megoldás.

  1. bérelheti-e ezentúl az alapítvány a szobát irodahsználat céljára a feleségtől?
  2. megállapítható-e külön mérőórák felszerelése nélkül egy havi összeg, ami a rezsit fedezi?
  3. az alapítvány a feleség autóját használja. Fizethet-e az alapítvány gépkocsihasználati díjat?
  4. Ha igen, akkor ezt a feleségnek az APEH-en kívül hol kell bejelentenie?
  5. Nem visszatetsző vagy összeférhetetlen dolog-e ez (mármint hogy az alapítvány az elnök feleségétől bérel? De hát örülünk, hogy egyáltalán "eltűr" bennünket a lakásán)

Köszönöm

ObudaFan # 2011.04.28. 11:47
  1. Kérdezz meg egy könyvelőt is, de szerintem az alapítvány képviselője köteles megőrizni.
  2. Jelentsétek be a bíróságnak az RL számmal együtt, hogy megszűnt az alapítvány.
tejivó # 2011.04.28. 07:35

Tisztelt Hozzáértők!

1.Ha egy alapítvány megszűnik, (megszünteti a bíróság az alapító kérésére, mert nem kíván új kuratóriumot kijelölni, s a régi kuratórium ezt elfogadja), az alapítványi iratanyagoknak mi lesz a sorsa? Kinek kell leadni?

2. Az alapítványt a bíróság levélben kereste, nem tudjuk milyen ügyben, mert a levelet nem tudtuk átvenni, hogyan tudhatjuk meg milyen ügyről van szó? (Fővárosi bíróság).

köszönöm

ObudaFan # 2011.04.06. 11:10

Azt szeretném kérdezni, hogy Én mint alapító lehetek – e a kuratórium elnöke vagy csak tagja?

Láttam már olyan hiánypótló végzést, ami szerint nem.

Illetve a kuratórium tagjai lehetnek -e bejelentett munkaerők az alapítványban ha tényleges mindennapi munkát végeznek?

Lehetnek.

Mamuth # 2011.04.06. 10:23

Tisztelt ObudaFan!

Azt szeretném kérdezni, hogy Én mint alapító lehetek - e a kuratórium elnöke vagy csak tagja?
Illetve a kuratórium tagjai lehetnek -e bejelentett munkaerők az alapítványban ha tényleges mindennapi munkát végeznek?

Köszönöm!

Üdv Péter