alapítvány


ObudaFan # 2011.03.31. 11:59

Részesülhet.
Konkrét összeget nem ír elő, a bírói gyakorlat határozza meg, mit tekint szükségesnek.

Home125 # 2011.03.31. 11:07
  • Az alapítvány céljaival összefüggő támogatásban részesülhet-e az alapító közeli hozzátartozója?
  • jogszabály előír-e minimum összeget az alapítvány alapításakor? ha igen, melyik ez a jogszabály?

Válasz előre is köszönöm.

ObudaFan # 2011.03.28. 20:52

Nem, azt az alapítvány képviselője intézheti el.

Mamuth # 2011.03.28. 19:39

Tisztelt ObudaFan!

Amikor megkapom a bejegyző határozatot és indulok az apeh-hez adószámért akkor kit kell vinnem magammal?
Én mint Alapító elintézhetem az adószám kérését?

Köszönöm válaszát!
Péter

ObudaFan # 2011.03.23. 21:59

Nincs mit.

USEFA # 2011.03.23. 14:22

Köszönöm szépen :-)

ObudaFan # 2011.03.23. 11:44

BierB

Fel kell tüntetni az adatokat a kérelemben és csatolni kell a lemondó nyilatkozatokat, az alapítói határozatot és az elfogadó nyilatkozatokat.

USEFA

Nem nyilvántartási adat, de a bíróság felé azért érdemes bejelenteni.

USEFA # 2011.03.23. 10:40

Tisztelt ObudaFan !

Alapítványunknak két magánszemély alapítója volt, de az egyik elhalálozott (Aki a kuratórium tagja is volt). A kuaratórium elnöke határozatlan időre van kinevezve, van-e valami bejelentési kötelezettség a bíróság vagy az ügyészség felé ?
Válaszát előre is köszönöm.

BierB # 2011.03.23. 09:11

T Uram!

Kuratóriumi tagok változásakor a változás nyilvántartásba vétele iránti kérelemben fel kell e tüntetni az új tagokat vagy mint csatolt iratként kell beadni a lemondó ill. elfogadó nyilatkozatokat?
Valamint ebben az esetben mit kell még csatolni a kérelemhez?
Köszönettel.

ObudaFan # 2011.03.19. 12:11

Mondjon le. De az ügyészség nem szokott.

Mamuth # 2011.03.19. 11:03

Tisztelt Uram!

Megkaptam tegnap a bejegyző határozatot az alapítvány nyílvántartásba vételéről!
Valahogyan meg tudom gyorsítani a 15 napos fellebbezési idő lejártát?
Lemondjak a fellebbezési jogomról? Vagy érdeklődjek az ügyészségen?
Köszönöm válaszát!

Üdv Péter

ObudaFan # 2011.03.16. 20:34

Ha az alapítvány céljának megfelel a támogatás, akkor kaphat.

ObudaFan # 2011.03.16. 20:31

Ha a támogatás az alapítvány céljának megfelel, akkor kaphat.

anoli59 # 2011.03.15. 19:43

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Az alapító közeli hozzátartozója kaphat-e jelentős összegű támogatást, ha sem az alapítvány alapító okiratában, sem a működési szabályzatban nincs erről rendelkezés?
Válaszát előre is köszönöm.

ObudaFan # 2011.03.13. 14:41

Nem így van. Az alapító le is mondhat - célszerű is! - a fellebbezésről, de az ügyész nem fog. Így meg kell várni, hogy az ügyésszel szemben is lejárjon a határidő.

Mamuth # 2011.03.13. 14:40

Köszönöm a választ!

Arra még szeretnék tisztelettel választ kérni, hogy akkor most mi lesz ezzel a jogerőre emelkedéssel? Tehát fizikailag mikortól intézkedhetünk és kezdhetünk dolgozni? Hiszen az alapítvány a bírósági nyilvántartásba vételével jön létre és kezdhet dolgozni! Na mármost ha kapok egy bejegyző végzést akkor az alapítványt nyilvántartásba vették Így van?

Köszönöm Szépen!

ObudaFan # 2011.03.13. 14:34

Elég, ha az alapító átveszi.

Mamuth # 2011.03.13. 14:31

Köszömöm!

A bíróságon azt mondták pénteken, hogy 330 as kontroll alatt van ami azt jelenti, hogy szerdán fogják postázni és amikor mindenki átvette akkor jó. És 15 napon belül kapunk jogerős végzést.
Kicsit nem értem mert most akkor kapok egy bejegyző határozatot akkor még várjak 15 napot ameddig jogerőre emelkedik? És a kuratórium elnöke és tagjai is vegyék át személyesen a bejegyző végzést? És a jogerőre emelt végzéssel is ezt a procedúrát kell átélni? Szóval nekem ez kissé bonyolítottnak tűnik.
Most akkor mikor kezdhetem intézni az adószámot meg a banki dolgokat és mikor kezdhetünk dolgozni a célon?

Nagyon köszönöm a segítséget

Üdv Péter

ObudaFan # 2011.03.13. 14:23

Azt szerintem az alapítónak fogják megküldeni, nem a kuratórium elnökének. De egyébként a kuratórium elnöke a bíróságon kérhet róla hiteles másolatot.

Mamuth # 2011.03.13. 14:05

Tisztelt Segítő!

A kérdésem az, hogy amennyiben a Fővárosi Bíróság kiküldi a bejegyző határozatot egy közhasznú alapítvány bejegyzéséről akkor személyesen átveheti-e a kuratórium elnöke a határozatot?
A probléma az, hogy a Kuratórium elnöke Budapesten él de az állandó bejelentett lakcíme egy vidéki cím ahol a szülei laknak meg végül is Ő is csak jelenleg Budapesten van érdekeltsége. A levél átvétele miatt abban az esetben ha nem veheti át személyesen akkor kb 500 Km utat kellene megtenni ezen formaság miatt.
Válaszát előre is köszönöm

Üdv!

Péter

ObudaFan # 2011.02.25. 10:57

A kft-től kell egy határozat. A kft-t viszont az ügyvezetője képviseli, nem a képviselő-testület. És a módosítást a bíróságnak is be kell jelenteni.

móni1972 # 2011.02.25. 09:40

Alapítványi kérdés.

100%-ban önkormányzati tulajdonú Kft. létrehozott egy alapítványt 2009-ben. Az alapítói okirat nem rendelkezik a munkáltatói jogokról, de most szeretne az alapítvány felvenni egy fizetett alkalmazottat.
Kérdéseim:

  1. Az alapítói okirat bárminemű módosításához kell-e a Kft.-t tulajdonló önkormányzat közgyűlési határozata?
  2. Kell-e az önkormányzattól közgyűlési határozat, hogy az alapítói okiratba bekerüljön, hogy a munkáltatói jogokat a kuratórium elnöke gyakorolja? (Kuratóriumi határozat a munkavállaló alkalmazásáról, amit el kell juttatni egy beadvánnyal a közgyűléshez vagy valamelyik bizottságához.)
  3. Vagy nem kell alapítói okirat módosítás csak egy kur.határozat, ami a munkaszerződés létesítésére vonatkozik, és tartalmazza, hogy a munkáltatói jogokat a kur.elnöke gyakorolja?

Előre is köszönöm válaszát.

ObudaFan # 2011.02.23. 16:06

Nincs kizárva, de erről ez a kuratóriumi tag nem szavazhat.

Gingium # 2011.02.23. 14:27

T. Szerkesztőség!
Közhasznú alapítvány esetén részesülhet-e az alapító, illetve részesülhetnek-e a kurátorok tiszteletdíjban, ha az alapítvány által gondozott, az alapítvány céljának megfelelő projektben dolgoznak egy meghatározott ideig a projekt megvalósításán?
(Az alapító okirat nem rendelkezik a fenti köztrműködők díjazásáról)
A segítséget köszönöm.

ObudaFan # 2011.02.18. 11:09

Fordulhat, de milyen jellegű jogsértésről van szó?