Felszámolás alatt perindítás?


ObudaFan # 2016.02.07. 07:42

katrin

Az a biztos, ha beadod. Hacsak még határidőn belül nem sikerül nyilatkoztatni a felszámolót, hogy elismeri a követelést.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.07. 08:19

Jaj, bocs, félreértettem. Azt hittem, a felszámolás alatt lévő cég a fizetési meghagyás jogosultja.
Az illetékes bíróság akkor is kérdés.

katrin # 2016.02.07. 15:01

köszönöm a válaszokat, én is így gondoltam és be is adtam, csak elbizonytalanodtam, mert az alperes a Cstv.38§ (2) bekezdésére hivatkozással kéri a per megszüntetését:
"A felszámolás kezdő időpontja előtt indult peres és nemperes eljárások a korábban eljáró bíróság előtt folytatódnak."

A fizetési meghagyásos eljárás nem peres eljárás, viszont az nem a bíróság előtt volt folyamatban.
Szerintetek?
igazából én nem ragaszkodok a pereskedéshez, ha a felszámoló nyilvántartásba veszi a követelést így is, de még semmi hír róla

ObudaFan # 2016.02.07. 15:20

Szerintem a bíróság illetékességén a felszámolás ténye nem változtat.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.07. 16:07

A felszámolás alatt lévő céggel szemben nem is lehet pert indítani egyáltalán. A követelést csakis a felszámolást elrendelő bíróság jogosult elbírálni magában a felszámolási eljárásban.

katrin # 2016.02.07. 22:56

ki van tűzve a tárgyalás.
akkor most mi a helyzet?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.07. 23:31

Az alperes nevében ki jár el a perben? A felszámoló?

katrin # 2016.02.08. 09:58

nem a felszámoló,hanem az alperes által megbízott ügyvéd.nem is értem,ez hogy lehetséges!?
most hívtam a felszámoló irodáját és azt a tájékoztatást kaptam, hogy nyilvántartásba vette a követelést a felszámoló. postázás alatt van ez a nyilatkozat.
szerintetek a per során mit nyilatkozzak?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.08. 12:28

Tartsd fenn a kereseted, és jelentsd be, hogy az alperes felszámolás alá került, a törvényes képviselője a felszámoló.

katrin # 2016.02.09. 22:26

köszönöm a segítséget!

holnap # 2016.03.01. 10:09

Tisztelt Fórumozok! Segítségre , tanácsra lenne szükségem . Szerződést kötöttünk egy KFT-vel nem kevés előleget fizetve , majd nem teljesítés miatt visszamondtuk a megbizást . Félév után sem fizette vissza az pénzünk , hitegetett minket . Közben felszámolás indult a cég ellen . Mit tudunk ilyenkor tenni ? KÖSZÖNÖM A HOZZÁSZÓLÁSOK , TANÁCSOT !

ObudaFan # 2016.03.01. 10:44

holnap

Egyetlen dolgot lehet: a felszámolónak bejelenteni a követelést és befizetni a regsiztrációs díjat.

holnap # 2016.03.01. 16:17

Köszönöm ObudaFan !
Hol tudhatom meg , hogy ki a felszámoló, és hol kell regisztálnom !! Kit keressek ?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.01. 17:10

A Cégközlönyben, a cégnyilvántartásban...

holnap # 2016.03.01. 18:34

Köszönöm !Felszámolás bejelentése után hány napig lehet bejelenteni a követelést? Mennyi az esély rá , hogy visszakapunk a pénzünkből ?

ObudaFan # 2016.03.01. 22:42

Ha 40 napon belül jelented be, nagyobb az esélyed, egyébként 180 nap a jogvesztő határidő.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.02. 04:47

Fordítsuk meg. :) 180 nap a jogvesztő határidő, de 40 napon túl inkább csak elméleti esélyed van. Tudniillik csak akkor kapsz valamit, ha már minden 40 napon belül nyilvántartásba vett hitelezőt teljes egészében kielégítettek.

holnap # 2016.03.03. 07:37

Sajnos akkor nincs sok esélyem , mert a 40 nap lejárt . De , azért megpróbálom ! Elszomorító , hogy megengedik , hogy egy KFT csak nagyon kevés összeggel feleljen nem fizetés esetén . Amikor a cégnél nagy összegű tételekről szól esetleg a visszafizetés :-(

acer56 # 2016.07.14. 16:02

Szeretném eladni felszámolás alatt levő cégemet. Van rá vevőm is. Kell-e a felszámoló hozzájárulása?

Dr.Attika # 2016.07.14. 16:42

Az üzletrész a felszámolási eljárás alatt is forgalom képes. Annak értékesítéséhez a felszámoló hozzájárulása nem szükséges. Azt tudni kell, hogy a felszámolás alatt lévő cég üzletrészének tulajdonosai jogosultságai korlátozottak. Nem szólhat bele az ügyvezetésbe, osztalékra nem jogosult stb.
Ügyvéd vagy közjegyző által elkészített, hitelesített adásvételi szerződés szükséges. Ezt a változásbejegyzési kérelemmel meg kell küldeni a cégbíróságnak.

acer56 # 2016.07.14. 17:12

Köszönöm szépen.

Dr.Attika # 2016.07.14. 17:26

helyesbítek. Nem a cégbíróságnak, hanem a felszámolónak, mint a cég képviseletére jogosultnak azzal, hogy 30 napon belül jelentse be a tulajdonosi változást a cégbíróságnak.

Vadsuhanc # 2016.09.20. 11:51

Tisztelt Fórumozók a tanácsotokat kérem !

Az APEH ( NAV ) felszámolási eljárást kezdeményezett egy két személyes KFT ellen ( édesanyám ügyvezető, édesapám tag ) ellen. A elszámolás során a KFT pert indított ügyvezető édesanyám ellen, amit megnyert és a bíróság jogerős ítélettel kötelezte édesanyámat a megítélt összeg kifizetésére a KFT felé.

A felszámoló az ítélet alapján fizetési meghagyást nyújtott be és végrehajtási lap került kiadásra a bíróság által. Eddig rendben és értem is az általatok leírtak alapján.

A felszámoló a saját neve alatt egy ingatlanra amelyben édesanyámnak 1/2 tulajdonrésze van végrehajtási jogot jegyeztetett be.

Kérdésem az lenne :

  1. - A felszámoló végrehajtási intézkedése, a végrehajtási jog bejegyzése felszámolás alatti végrehajtásnak minősül-e ?
  2. - A pert nyert KFT kihagyása ( értem, hogy a felszámolónak joga van pert indítani ) jogszerű-e a végrehajtás során ?
  3. - A fent említett ingatlan egészére lett bejegyezve a végrehajtási jog, édesanyámnak csak 1/2 része van benne. Jogos-e így - az egész ingatlanra kiterjedő - bejegyzés ?

Köszönöm a megtisztelő válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.20. 12:20

Nem érted te ezt a dolgot. Ráadásul szerintem valójában nem az elméleti részletek érdekelnek, hanem a veled szemben folyó végrehajtásba szeretnél belekötni valahogy. Ugye?

Vadsuhanc # 2016.09.20. 12:42

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor!

Teljesen igazad van.

OFF

Tudod az zavar az egészben, hogy a keletkezett APEH tartozás ki nem fizetett számlákból keletkezett. Szüleim a felszámolás alatt is még próbálkoztak ügyvéd által a polgári perrel, de erre édesanyám betegsége ( a felszámolás alatt meghalt ) és pénzhiány miatt nem került sor. A felszámoló pedig nem foglalkozott vele. Nem magával a tartozással van a baj, ki kell fizetni, az sem zavar, hogy az ingatlan elveszik megérdemeljük, de azért próbálok küzdeni, hogy ne kelljen még fizetnem életem végéig, ami szerintem ( nem a jog szerint ) nem jogos.

ON

azért a kérdésre válaszolnál ? :-)