Kényszertörlés


kopi-zoli # 2014.01.25. 14:07

Sziasztok!
Érdeklödni szeretnék,hogy mit tehetek akkor,ha most értesültem arról,hogy a volt munkaadóm cége ellen elindult 2013.08,hóban a kényszertörlési eljárás.Én 2011-ben jogerösen pert nyertem ellenük a munkaügyi biróságon,ahol megitéltek elmaradt munkabért és kártéritést,amit azóta sem fizettek ki.Azt az információt kaptam,hogy az eljárás meginditásától számitott 30 napon belül be kellett volna nyújtanom az igényemet.Megtehetem ezt még most is?
Köszönöm szépen a segitséget!

ObudaFan # 2014.01.25. 15:14

Ha még nem törölték a céget, akkor minél hamarabb tedd meg.

ObudaFan # 2014.01.25. 15:18

Ha már törölték, akkor a törlést követő 90 napos jogvesztő határidőn belül lehet pert indítani a cég volt többségi tagjának vagy ügyvezetőjének a felelőssége megállapítása iránt.

kopi-zoli # 2014.01.25. 20:29

Köszönöm szépen a segitséget

pabe # 2014.01.30. 13:48

Tisztelt "Tanácsadók"!

2012 június 6-án kényszertörlés alá került a cégem, ekkor zárolták a cég bankszámláját. Miután rendeztem a NAV felé az adóbevallásokat, tartozásom nem volt a hatóság felé, megszüntették a céget. Ekkor bementem a bankfiókba, hogy rendezett a cég helyzete, és a bennmaradó összeget szeretném felvenni. 2012 novemberben.Lemásolták a személyi igazolványom, lakcímkártyát, mondván, továbbítják a központ felé. Mivel nem kaptam semmi visszajelzést, bejártam havonta 1-szer. Minden alkalommal kijelentették, hogy ők nem adhatnak felvilágosítást, csak a központ, várjak.

Fél év bejárás után untam meg, hogy nem reagáltak semmire, és kértem meg a Cégbíróságot levélben 2013 májusban, hogy mint hivatalos szerv kezdeményezze a cég után fennmaradt vagyon kiosztását a bankból. Erre kaptam a Cégbíróságtól 2013 dec. 3-i levelet, miszerint én igazoljam a vagyonom az XXX Bank Zrt-nél, mivel a bank a bíróság felhívására ellenére sem nyújtott semmilyen nyilatkozatot. Mivel 2013 dec. 16-án ismételten megkért igazolás miatt 1 hét leforgása alatt megint nem válaszoltak, kivettem 1 nap szabadságot, és bementem a Budapest Váci utcai központba. Megint csak egy ablak mögötti hölggyel beszéltem, aki ott továbbította kérésem, lefénymásolta a Cégbíróság levelét, majd megkért, hogy én telefonáljak vissza 2 nap múlva. A helyszínen kijelentette, hogy semmiféle információt nem adhat a bankszámláról annak ellenére, hogy én vagyok a tulajdonos, mivel törölték. És ezen csodálkozva, hogy nem csak zárolták, hanem törölték, rákérdeztem, hogy miért van törölve. Milyen hivatalos papír alapján, és én miért nem tudok erről, mint tulajdonos. De a hölgy semmire nem tudott válaszolni, csak hogy 2 nap múlva hívjam telefonon. Ez meg is történt dec. 19-én, amikor is azt a választ kaptam, hogy levélben fognak nekem és a Cégbíróságnak írni. Erre a levélre várok a mai napig. (6 hete) Azóta sem kaptam semmiféle levelet a banktól.
Mindezt megírtam a cégbíróságnak is.
Véleményem szerint azonban a bank jogellenesen tartja vissza a pénzem és az információt.

Merre léphetek tovább? Várjak a Cégbíróság következő fél évben küldött levelére? Hiszen nekik sem válaszolt a bank?

Válaszokat nagy érdeklődéssel várom!
pabe

ObudaFan # 2014.01.30. 22:07

A bíróságnak köteles a bank válaszolni, nem neked. És a bíróság ezt ki is tudja kényszeríteni.

pabe # 2014.01.31. 08:35

Igen, igazad van, én is így gondolom. Csak az volt a fura, hogy a cégbíróság engem szólított fel, hogy igazoljam a vagyonom a banknál, mert a "bank a cégbíróság felhívása ellenére sem nyújtotta be a nyilatkozatot". Ezt írta a cégbíróság a 2013 dec-i levelükben szó szerint.

frenyó # 2014.02.22. 16:26

Tisztelt Fórumozók!
Tanácsot kérek. Elhunyt feleségem kültag volt a 2 fős katás bt-nkben. Halála megrendített, nem foglalkoztam a helyettesítésével. Halálát a cégbíróságnak ugyan bejelentettem, de helyettesítésével nem foglalkoztam. Mire feleszméltem, kifutottam a 6 hónapos határidőből, pár napja kaptam meg a megszűnésre vonatkozó végzést, mely 2013. júliusától megszűntnek nyilvánít, de a cégközlönyben még nem jelent meg.
Számos kérdésre keresem a választ. Ilyenek: Mi legyen a hatályos szerződéseimmel? Mi történik a megszűnés óta befizetett adómmal? Értesítenem kell a partnereimet / bankomat? Bt-ként számlázhatok még, vagy jobb, ha már nem teszem? Fizetnem kell továbbra is a katás havi adót, ha igen meddig? Indíthatok-e most egyéni vállalkozást, hogy legálisan működjek (a végzésben nem vagyok eltiltva semmitől)? Fordultam már jogászhoz, de érdemben nem tudott mondani semmit, kft alapítására akart rábeszélni.
Segítségüket előre is köszönöm.

wopkati # 2014.04.14. 12:28

Sziasztok!

Van egy kérdésem, amiben szeretnék segítséget kérni:

Adott egy cég, amelynek elrendelik a felszámolását. Még a felszámolás előtt a cégbíróság megszűntnek nyilvánítja a Cégtv. 87.§ (2) alapján. Erre tekintettel a cégbíróság elrendeli a cég kényszertörlési eljárását, de már a felszámolás közzétételét követően.

A feladat az lenne, hogy az ügyész nevében keresetet kell írni.

Nagyon BH szaga van, de nem találom, van esetleg valami ötlete?

Előre is köszönöm.

wopkati

ObudaFan # 2014.04.14. 21:41

Egyszerűbb a dolog. Ctv. 116. § (2).

wopkati # 2014.04.15. 08:18

ObudaFan nagyon köszönöm a választ! A Ctv. 116. § (2)-ig én is eljutottam.
A kérdésem az lenne, hogy az ügyész milyen keresetet indít ilyenkor?

Előre is köszönöm.

wopkati

Jogkereső # 2014.05.01. 13:37

Tisztelt Fórumozók!

Elszámolási gondom van egy kft-vel,ezért figyeltem a cég tevékenységét.
A következőket találtam róla a cégközlönyben:

...elnevezésű cég cégjegyzékében bejegyezte (törölte) az
alábbi adatokat:
21.
A cég adószáma
21/5.
Adószám:xxxxxxx
Adószám státusza:érvényes adószám
Státusz kezdete:2011. 06.23.
A változás (törlés) időpontja:2014/02/20
Törlés kelte:2014/02/26
21/6.
Adószám: mint fentebb lenne
Közösségi adószám:xxxxxx
Adószám státusza:érvényes adószám
Státusz kezdete:2011/06/23
A változás időpontja:2014/02/20
Bejegyzés kelte:2014/02/26
Fővárosi Bíróság

  • * *

KIM Jogi Informatikai Főosztály Változások közzététele

  • 20140226070935656

Jól értelmezem, hogy ennek a cégnek a Fővárosi Bíróság törölte az adószámát,tehát a cég nem működhet?
És mi miatt törölheti egy cég adószámát a Főv.Bíróság?
Lehet,hogy lemaradtam a behajtáslehetőségéről?

/z adószámot ki ixeltem direkt/

ObudaFan # 2014.05.05. 10:22

Nem jól értelmezed, mert itt azonnal be is jegyezték ugyanazt az adószámot, csak úgy tűnik, hogy mellé közösségi adószámot is. A cég hatályos cégkivonatát érdemes megnézni, valószínűleg érvényes adószám van feltüntetve.
De a követelésed behajthatóságát nem zárná ki az adószám törlése sem, bár kétségtelen, hogy a behajthatóság szempontjából nem lenne jó hír.

Dyyt # 2014.06.03. 12:08

Tisztelt Fórumozók!

Nem vagyok jártas a kényszertörlési eljárásban és a cégbíróságtól sem sikerült felvilágosítást kapnom.
Ha a Ctv. 117. § (2) bekezdése alapján be szeretnék jelenteni követelést a céggel szemben, akkor azt milyen formában és milyen adattartalommal kell megtennem?
Azt jól gondolom, hogy a bejelentést követően/vagy ha a cégbíróság más forrásból tudomást szerez a követelésről akkor pedig a tudomásszerzést követően a cégközlönyben közzéteszik az én követelésemet is?
Köszönöm előre is a segítséget!

ObudaFan # 2014.06.03. 14:12

Elvileg papír alapon és a saját adataid és a követelés adatainak (jogcím, összeg, esedékesség) a feltüntetésével.

Mayra13 # 2014.06.05. 12:37

Tisztelt Fórumozók!

Kérdésem a következő:

Kényszertörlési eljárás alatt álló cég esetében jogosult-e a NAV (illetőleg bárki más) a kényszertörlés alatt álló cég vagyonának jelen esetben más gazdasági társasággal szemben fennálló követelésének foglalására a NAV végrehatói számlájára történő utalásra kötelezéssel.
Mielőbbi válaszokat előre is köszönöm!

Mayra13 # 2014.06.05. 14:08

Pontosítanám az előbb feltett kérdést:
A kényszertörlés hatálya alatt álló cég ingatlanvagyonnal- üzlethelységgel rendelkezik melyet hitelfelvételmiatti banki jelzálog illetve NAV javára bejegyzett végrehajtási jog terhel. Az ingatlant vállalkozásunk bérli, az erre vonatkozó bérleti szerződést még a kéényszertörlési eljárást kb 1,5 évvel megelőzően kötöttük. A közelmúltban a NAV ellenőrei keresték a tulajdonos céget az üzletben, távollétükben kérték hogy igazoljuk a használat jogcímét amit meg is tettünk. Ezt követően vettük kézhez a NAV határozatát miszerint lefoglalják az adós cég felénk bérleti szerződésből eredő követelését amit ezentúl a NAV vh. letéti számlájára kell teljesíteni.
Következő kérdéseim merültek fel:

Kényszertörlés alatt álló cég tevékenységet nem folytathat /jelen esetben bérbeadási tevékenységet/, ha a bérleti díjat ezentúl a NAV felé utaljuk hogyan tudjuk elszámolni a költségét hiszen számlát nem állít ki a "kt.a." cég.

Valószínűsíthető hogy a vagyonra tekintettel ez a kényszertörlés felszámolási eljárásba fordul. Felszámolási eljárásban a banki jelzálog előnyösebb kielégítési helyen áll mint az adótartozás. A kényszertörlés alatti adó végrehajtás nem sérti a hitelezői érdekeket?
A vagyonról a Törvényszék fog rendelkezni, így szerintem a bérleti díj jogosultjának személye most nem állapítható meg. Én személyszerint amennyiben lehetőség van bírói letéti számlára fizetném a bérleti díjat.
Mi erről a véleményetek?

ObudaFan # 2014.06.05. 20:26

Ha van a cégnek vagyona és vele szemben követelés is van, akkor a kényszertörlési eljárást be kell fejezni és felszámolást kell indítani. Onnantól kezdve pedig végrehajtásnak nincs helye.

Mayra13 # 2014.06.06. 08:36

Köszönöm a tájékoztatást ObudaFan! Ez így rendben is van, de sajnos adminisztrációs hiba miatt még a márciusi kezdőidőpontú kényszertörlési eljárás közzététele sem történt meg,ez a kijavító végzés meghozatala után folyamatban van már. A probléma pont ez az "átmeneti" időszak amíg a Törvényszék elrendeli a felszámolási eljárás lefolytatását hiszen a számunkra a Nav által szabott határidő a teljesítésre illetve a követelésük visszaigazolásával kapcsolatban 3 nap múlva lejár. Emiatt gondoltunk a bírói letétbe történő teljesítésre. Erről mi a véleményed?
Válaszodat előre is köszönöm!!!!

ObudaFan # 2014.06.06. 10:50

Hát, próbáljátok meg kérni a bíróságot, hogy letétbe helyezhessétek.

ObudaFan # 2014.06.11. 18:46

A fellebbezésnek nincs sok értelme, majd a cégbíróságnak be kell jelenteni, hogy van a cégnek vagyona, aztán a felszámolási eljárás során talán jut is belőle neked valami.

ObudaFan # 2014.06.12. 07:28

A 6 hónapos határidő jogvesztő. A hagyatéki eljárás befejezése előtt is be lehet jelenteni az új tagot a cégbírósági gyakorlat szerint. Ha ez nem történt meg, akkor a cég véleményem szerint nem menthető meg.

pazs # 2014.06.12. 11:41

2006 előtt ez a hathónapos határidő három hónap volt amúgy.
De tök jó, hogy a bt. működött majdnem fél évig úgy is, hogy nem volt üzletvezetésre jogosult beltagja (kvázi aki intézkedik és aláír). A cégbíróság honnan tudott a halálesetről?

ObudaFan # 2014.06.13. 18:24

Ha nincsenek tartozások, akkor legfeljebb a meglévő cégvagyonból a felszámoló díja merülhet fel szerintem. Milyen vagyona van a cégnek?

ObudaFan # 2014.06.15. 06:00

Mondjuk, az viszont el is meget a felszámoló díjára szerintem.