Kényszertörlés


isti1984 # 2016.11.14. 14:15

Köszönöm a gyors választ! Akkor megnyugodtam...

Én, mint tag tehetek valamit, hogy egyáltalán történjen is valami a céggel? Pl. hogy megszünjön? Vagy az ügyvezető és a másik tag nélkül semmit nem tudok tenni?

ObudaFan # 2016.11.14. 21:30

Hát, sokat valószínűleg nem.

GalV # 2017.01.19. 14:11

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Láttam cikkeit illetve hozzászolásait néhány engem is érintő kérdésben, így bátorkodtam tisztelettel érdeklődni, hogy esetemben tud e pár sorban segíteni.
2015. december 1-én eladtam cégem tartozásmentesen, minden papírjával rendben. Tegnap kaptam egy levelet, mely szerint 5 évre eltiltanak az ügyvezetéstől mert a céget kényszertörölték. (Állítólag a NAV-nak taroztak 120.000 Forinttal.)
Van e bármilyen esélyem, hogy az eltiltást megússzam? 1.) Kifizetem a tartozást, 2.) állíthatom-e , hogy eladás után a pémztárban maradt 130.000 Ft amiért a vevő felhívásomra nem jelentkezett, tehát a cégnek volt vagyona 3.) esetleg más?

Kérésére az iratanyagot át tudom küldeni.

Segítségét előre is köszönöm

Immaculata # 2017.01.19. 14:39

3.) A NAV előtt az átruházást kell bizonyítani.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.19. 15:17

Nincs abban a "levélben" indoklás és jogorvoslati kioktatás? Ha van, akkor azt olvasd el; ha nem érted, akkor azt írd be ide.

ObudaFan # 2017.01.20. 05:30

A cégbíróság eltiltja azt a személyt, akinek felelősségét a felszámolási vagy kényszertörlési eljárás során ki nem elégített hitelezői követelésért a bíróság jogerősen megállapította és a jogerős bírósági határozat szerinti fizetési kötelezettségét nem teljesítette.
Ebben az esetben azért ezt egy komplett peres eljárásnak kellett megelőznie, amiről csak tudnod kellene.

Ha a cég cégjegyzékből történő törlésére kényszertörlési eljárásban kerül sor, a cégbíróság - e törvényben meghatározott kivétellel - eltiltja azt a személyt, aki a kényszertörlési eljárás megindításának időpontjában vagy az azt megelőző évben vezető tisztségviselő, korlátlanul felelős tag, korlátolt tagi felelősséggel működő gazdasági társaságban többségi befolyással rendelkező tag volt.

Tehát első körben azt kellene feltérképezni, hogy pontosan melyik szabály alapján lettél eltiltva. Ez az iratok ismerete nélkül nem igazán megy.

GalV # 2017.01.20. 05:37

Koszonom valaszod. A komplett peres eljarasrol engem nem ertesitettek. Ezek szerint jo esellyel lebbezhetek fel?

ObudaFan # 2017.01.20. 05:43

Nem biztos, ahogy írtam, más jogcímen is eltilthattak, ez a kérdésedből nem derül ki.

elfmage999 # 2017.03.24. 21:37

Kényszertörlés esetén ha a cég vagyona meghaladja a hitelezői igényt akkor tiltanak el?

A tagok jelenthetnek be hitelezői igényt a tagi hitelükre hivatkozva?

Más jellegű követelést jelenthet be tag a kényszertörlési/felszámolási eljárásban?

ObudaFan # 2017.03.25. 11:03

Ha van bejelentett követelés, de vagyon is van, amiből a követelés kielégíthetőnek tűnik, akkor felszámolássá alakul az eljárás. Bárki jelenthet be bármilyen igényt.

H. Csaba # 2017.04.21. 22:35

Üdvözlet!
Olyan kérdéssel fordulok önökhöz, hogy nekem kft-m van aminek az utolsó 2 év beszámolóját nem csinálta meg. Felszólítást kaptam h pótoljam ezt küldtem a könyvelőmnek és mondta h intézi. Nos ebből nem lett semmi. A cég kényszertörlés alá került. Erre sem reagált mit ismételten kiderült. Én didakta módon jártam a nav-hoz h segítsenek mindenben mert a könyvelőm semmit nem csinál. Jogerőre emelkedést és ügyintézés követően megcsinálta a könyvelő a bevallást. Nav ok és értesítettük a cégbíróságot h törölje a kényszertörlést. Méltányossági levelet is írtam. Mai napon megkaptam a választ h nem törlik az eljárást mert nem a megadott időben történt a pótlás. Így elbuktam az eddigi elért nívómat embereim elmentek tőlem tönkrement a cégem.
Kérdésem az lenne miként tudok eljárni a könyvelővel szemben mert nem fogom annyiban hagyni h tönkretett. Egyáltalán tudok e valamit is tenni? Válaszukat kérném a gmailos címemre küldeni mert nem kizárt hogy az illető is megfordul itt.
Nagyon köszönöm előre is segítségüket. Ha jogi személy és abban jártas válaszol annak különösen.
Köszönöm.

Immaculata # 2017.04.22. 05:18

A könyvelőnek is van biztosítása.

Immaculata # 2017.04.22. 05:18

Bocsánat. Felelősségbiztosítása.

ObudaFan # 2017.04.22. 07:28

Polgári perbe követelheted tőle. Jelentősége van, hogy volt-e köztetek írásos szerződés, az pontosan mit tartalmazott, te mikor tudtad meg, hogy mi a probléma, és milyen lépéseket tettél (másik könyvelő, stb.)

Gitta01 # 2017.08.03. 09:11

Bt , kényszertörlési eljárás alatt 30000ft követelést jelentett be a NAV,Bt.nek van ingatlanja és ingósága,ha 15 napon belül befizeti a 30000ft követelést a NAv-nak,viszem erről a 0-s igazolást a cégbíróságnak,van- e erre lehetőség,milyen formában és hogy ne menjen át felszámolásba?Illetve 15 napon belüli fellebezésnek van e értelme?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.03. 11:48

Szerintem a kényszertörlési eljárás visszafordíthatatlan.

ObudaFan # 2017.08.03. 12:47

Az visszafordíthatatlan, de legalább az eltiltást meg lehet úszni befizetéssel + fellebbezéssel.

despak # 2017.08.12. 18:10

Tisztelt fórumozók!

Segítséget/tanácsot kérnék a következőkben.

Közel 2 évvel ezelőtt névértékén eladtam üzletrészemet az akkor 7 éves egyszemélyes kft-ben,ezzel egyidejűleg lemondtam az ugyvezetői tisztemről az új tulajdonos/ vevő javára. A cég az eladás pillanatában tartozás és tehermentes volt, bár érdemi gazdasági tevékenység nem folyt.

Most úgy értesültem róla hogy a cég kényszertörlés alá került, hogy a Nav elindított egy jelentős összegű hatósági àtutalási megbizást az annak idején a cég nevére általam nyitott bankszámla ellen,ami ugye az eladás óta már nem volt aktív de az új tulajdonos nem szüntetett meg.

A bank ráadásul postán küldte ki a tajékoztatót igy az inkasszóról majdnem 2 hétel később értesültem igy már javában ketyeg a 35 napos határidő, sajnos ugyanebben a bankban vezetem a lakossági bankszámlámat.

Az adásvételi szerződéssel és alapítói határozattal tudnám igazolni a Nav felé hogy jó hiszeműen jártam el amikor eladtam az üzletrészemet, mivel a cég annak idején tarozásmentes volt és naprakész a könyvelés.
Viszont tartok tőle hogy kifutok a határidőböl igy az lenne a kérdés érdemes lenne egy ügyvédet felhatalmaznom aki a nevemben járjon el a Navnál, illetve el tudná érni hogy legalább felfüggesszék az in kasszót?
Végül, ha mégis megtörténik a baj és a Nav beinkasszolja az összeget, milyen jogorvoslati lehetőségem lenne?
Köszönettel
despak

ObudaFan # 2017.08.13. 04:28

Miért jelent az neked problémát, hogy a NAV a cég számlájára végrehajtást vezet?

Szomorú örökös # 2017.08.13. 04:59

ObudaFan

Szerintem itt az lehet a gond, hogy a bankban nem jelentette át az új tulajdonos nevére a bankszámlát, de ettől még ha logikusan gondolkodunk, a régi tulajnak nem lehet belőle gondja, hiszen a kényszertörlés és a jelentős tartozás már nem az ő sara. De ez megint csak az én laikus véleményem.

Dr.Attika # 2017.08.13. 05:31

Az is gond lehet, hogy valószínűleg nem lett bejelentve új ügyvezető, így a nyilvántartásban a kérdező szerepel még mindig. Egyszerűen leellenőrizhető a cegkozlony.hu oldalon a cég további története. Ha ez így van, akkor a kérdezőt terhelheti büntetőjogi, cégjogi és adójogi felelősség.

despak # 2017.08.13. 06:50

A cég be lett jegyezve a cégbíróságnal és az új tulajdonos és be lett jegyezve mint új ügyvezető erről kaptam végzés másolatot az ügyvédtől annak idején meg utána le is ellenőriztem a e-cégjegyzékben.

despak # 2017.08.13. 06:57

Az akkoriban lekérdezett cégkivonat szerint mellesleg az új tulajdonos nyitott egy új pénzforgalmi bankszámlát, csak hàt ugye a régi bankszámlám én már nem tudtam változtatni mert onnantól kezdve hogy lezajlott az üzletrész àtruházás nyilvànvalóan én már nem tudtam a cég nevében eljárni.

despak # 2017.08.13. 07:09

ÓbudaFan kérdésére válaszolva főleg az alábbi bekezdés miatt érdekel:

Ha a korlátozott tagi felelősséggel működő céget a cégbíróság a kényszertörlési eljárásban törölte a cégjegyzékből, az a volt tag, aki a kényszertörlési eljárás megindulását megelőző három éven belül ruházta át részesedését, korlátlanul felel a cég hitelezőjének kielégítetlen követelése erejéig, ha a korlátolt felelősségével tagsági jogviszony alatt visszaélt vagy a részesedésének átruházásakor rosszhiszemű volt. Mentesül a tag a felelősség alól, ha bizonyítja, hogy az átruházás során jóhiszeműen és a hitelezői érdekek figyelembevételével járt el. Több tag felelőssége egyetemleges.

despak # 2017.08.13. 08:08

Újra néztem most már a cégközlönyben is. Ez a bankszámla már az üzletrész átruházása idején törölve lett mint a cég megszünő pénzforgalmi jelzőszáma. Most ezek után végképp nem értem hogy a Nav miért ez ellen a s6ámla ellen indította az inkasszót.