Kényszertörlés


Pali79 # 2015.05.07. 08:09

Visszavenni vissza tudná, mert vissza adja a pénzt, én vissza adom a járművet, összetépjük az adás-vételit és kész. Más kérdés, hogy akarja-e. Megjegyzem én sem nagyon akarom.
A követelésemet nem tudom bejelenti, mert a kényszertörlési végzés még decemberben született, tehát a 60 nap már rég lejárt.
Zavaros ez az egész. Az eladó azt állítja, hogy a NAV-nál azt a tájékoztatást kapta, hogy eladhatja a járművet, mert annak árából rendezi az adótartozását. Rendezte is, mert a a NAV törölte a végrehajtási határozatát a cégjegyzékből, miután a jármű árát megkapta.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.07. 09:35

Nem kellene keverni a végrehajtást a törlési eljárással.

Pali79 # 2015.06.08. 13:10

Arról van valakinek tapasztalat, hogy meddig húzódik el egy ilyen kényszertörlési eljárás? Az ominózus cég ellen december elején indult. Állítólag csak NAV tartozása volt, azt rendezte, ezen kívül a megadott határidőig senki sem jelezte, hogy követelése lenne a céggel szemben, de az eljárás még mindig nem zárult le. Vélemény? Mixmoto Kft. ha ez számít.

ObudaFan # 2015.06.08. 13:26

Ha a bejelentés határideje letelt, és senki nem jelentette be, hogy követelése lenne, vagy hogy a cég vagyonával kapcsolatban vannak ismeretei, akkor lassan be fog az fejeződni.

sissy074 # 2015.07.05. 15:25

Sziasztok!
2009-óta egy KFT-nél voltam munkalávaló,ami tavaly november óta felszámolás alatt áll.2014.12.14-én kezdtem a CSED-et,most megigényeltem a GYED-et,amivel együtt kaptam egy levelet a felszámolótól,mely szerint mivel védett vagyok munkaviszonyom csak közös megegyezéssel szüntethető meg ,vagy megszűnik akkor amikor a céget felszámolják.Közösnél kapok szabadság megváltást.A Második lehetőségnél viszont nem kapok semmit."A munkáltató cégjegyzékből történő törlésével szűnik meg.Ebben az esetben viszont nincsen lehetőség bérgarancia támogatás igénybevételére,továbbá mivel a felszámoló eljárási jogosultsága is megszűnik nincsen lehetőségünk a munkaviszony megszűnésével kapcsolatos dokumentumok kiállítására."
Szeretném megkérdezni,hogy ez valóban így van?Mert ha aláírom a közöst akkor elesek a végkielégítéstől.Viszont a semminél meg mégis csak jobb ha legalább a szabikat kifizetik.Van bármi lehetőségem,hogy a szabin
kívül a végkielégítést is megkapjam?Köszönöm a választ előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.05. 16:03

Közösnél kapok szabadság megváltást.
Akkor is kapsz, ha a törléssel szűnik meg. A felszámoló vagy szándékosan meg akar téveszteni, vagy - ami még rosszabb - nem ért ahhoz, amit csinál.

sissy074 # 2015.07.06. 07:47

Köszönöm a választ!
Esetleg erről tudna jogszabályt linkelni nekem?Könnyebb lenne ha én is tudnék valamire hivatkozni nekik.Akkor ezek szerint nem érdemes aláírnom a közöst?És ha mégis úgy járok,hogy törlik én pedig nem kapok semmit a megszűnéskor? Hová forduljak?

Immaculata # 2015.07.06. 10:19

Már most ahhoz a bírósághoz, aki a felszámolót kirendelte.A felszámolással szűnik meg a munkaviszonyod, ezért a munkavállalók kifizetéseit a felszámolónak még a törlés előtt ki kell fizetnie.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.06. 12:23

a felszámolónak még a törlés előtt ki kell fizetnie.
Pontosabban el kell különítenie a kifizetésre szolgáló összeget, de ez csak részletkérdés.

Pali79 # 2015.07.27. 13:49

Az én kálváriám még mindig tart. Gondoltam már felveszem a kapcsolatot a cégbírosággal. Pécsi illetőségű a cég, így a Pécsi cégbíróságon érdeklődjek? Lehet velük telefonon is beszélni?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.27. 15:17

Ebben nem fog neked tudni segíteni a bíróság. (Egyébként a törvényszék jár el, nem a cégbíróság.)

ObudaFan # 2015.07.27. 15:54

Amig a felszamolast el nem rendelik, a cegbirosag jar el. De semmilyen birosaggal nem telefonon kell a kapcsolatot tartani, hanem elsosorban irasban. Ilyen ugyben meg elsosorban jogi kepviselon keresztul.

Debra01 # 2015.12.31. 09:40

Kérdésem lenne! Meddig tart egy kényszer megszüntetés? Hol kell bejelenteni a fedezet megvonást?
És mikor lehet benyújtani s kifizetetlen munkabér iránti igényt?
Egy év erre sok, vagy kevés?

(nekem már túl sok)

ObudaFan # 2015.12.31. 11:32

Milyen "fedezet megvonást"?
Ha elmaradt munkabér megfizetése iránti igényed van a kényszertörlés alatt álló céggel szemben, akkor bérgarancia-biztos kijelölését kell kérned a kényszertörlést elrendelő cégbíróságtól. Ha esetleg a kényszertörlés felszámolásba fordult át, akkor viszont a felszámolónak kell bejelenteni az igényt.

Debra01 # 2015.12.31. 14:08

Magánvállalkozás alakult át kft-vé.

A magánfoglalkoztató a per ideje alatt változtatta meg a vállalkozás formáját. A KFT bérelte a jogelőd tulajdonát képező ingatlant. Amit gyorsan el is adott.

Ezt értem fedezet megvonás alatt.

2014 d4ecember 3-án jogerőre emelkedett az ítélet. Utolsó információ, hogy kényszermegszüntetés alatt van a cég. Ebben többek közt bennragadt a munkabérem is.

Az érdekel, hogy mennyi ideig tart egy kényszermegszüntetés?

Az igény be van adva!

Signal # 2015.12.31. 19:26

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Olyan problémánk lenne, férjem szülei születésekor elváltak, majd édesapjával semmilyen kapcsolata nem volt. 20 éves korában megtalálták egymást. Többször eljött hozzánk és onnantól nem túl szorosan de évi pár alkalommal találkoztak. 2004 ben alapított egy kft-ét és azzal a címszóval, hogy eddig semmit nem adhatott így ha meghal ezt a kft-ét hagyja a fiára. Csak akkor még 2 tag kellett az alapításhoz. Párom így aláírta tártulajdonosi viszonyát 10%-ban. Megegyeztünk hogy nekünk semmi tennivalónk nem lesz sosem és mi nem is kérünk semmit a vállalkozásból.

Pár év múlva rá kellett jönnünk, hogy az édesapja elég hanyag ember és, hogy nem igazán fizeti a kötelező dolgokat.

Többször mondtuk neki, hogy szeretnénk ha párom kikerülne a vállalkozásból, mert mi nem így élünk és nem szeretnénk ilyen vállalkozásban szerepelni még névileg sem.

Kérésünket sosem teljesítette. 2 éven keresztül folyamatosan sikertelen volt a kilépése páromnak. Még ügyvédnél is jártunk mit tudunk tenni mert mi mindenképp ki szeretnénk lépni, de mivel édesapja semmit nem tett nem intézet így maradt minden. Annyit mondott nekünk, hogy 1 éven belül fel fogják számolni a céget és kikerülünk belőle nekünk semmi bajunk nem fog származni.

2004 óta páromnak egy aláírása semmije nem volt a cégben semmi pénzmozgás a cégtől, nincs is semmi papírunk a cégről.

Megkerestük a könyvelőt is, hogy legalább azt mondja meg mennyi a cég hátraléka, de semmi felvilágosítást nem kaphattunk... annyit azért a huszadik telefonálásra mondott, hogy millión felül van a hátralék.

utána sem tudtunk kilépni. Ez volt 2 éve. Azóta sem fizetett semmit az biztos mert mindig azt hajtogatta csak a cég vagyonával felel.

3millióval lett alapítva, de úgy tudjuk már abból a pénzből sincs semmi a cégnek egy fillére sincs.

Idén szeptemberben elindult a cég kényszertörlése. Kicsit kezdtünk megnyugodni, hogy vége lesz az egésznek de most még jobban meg vagyunk ijedve mint eddig, mert december 22.-én párom édesapja meghalt.

Nálunk most született kisbabánk is idáig soha semmi tartozásunk nem volt. Nagyon félünk, hogy ezáltal az összes tartozás hitel bármi amit felhalmozott nekünk kell kifizetnünk.

Ismét kérdeztük a könyvelőt árulja már el pontosan hogy áll a acég mennyi a tartozása de most sem mondott semmit.. Már nagyon ki vagyunk készülve mert biztos több millió a tartozás.

A kérdésem, hogy ez esetben mit tudunk tenni, valóban velünk fizettethetik meg a tartozásokat?
Ilyen estben kihez tudunk fordulni vagy mit kell feltétlen törvényileg tennünk?

Ügyvédet mindenképp fel fogunk keresni de már csak január 4 után érünk el valakit.

Addig jó lenne tudni valamit ez ügyben ha lehetséges.
Elnézést, hogy hosszúra sikeredett
És köszönöm a válaszát!

ObudaFan # 2016.01.01. 12:20

Nincs olyan jogi kategória, hogy "magánvállalkozás", ha egyéni vállalkozóról beszélünk, az meg nem tud kft-vé alakulni.
Az, hogy egy éve tart, nem kirívó.

Signal # 2016.01.05. 10:50

Csak jövőhétre kaptunk időpontot. Esetleg ha eddig tudna mondani valamit az üggyel kapcsolatban.
(köszönöm)

Kátyinka # 2016.01.15. 11:48

Tisztelt Ügyvédnő/Ügyvédúr!

Bt. kényszertörlési eljárása kapcsán kérném véleményét.
A kényszertörlésre azért került sor, mert a bt. a 2008-ban elindított végelszámolását nem fejezte be
5.000.000 Ft. tagi kölcsön miatt. A Cégbíróságnak erről írásban tettünk nyilatkozatot, amikor értesítést kaptunk a kényszertörlési eljárás elindításáról. A cégnek köztartozása, adó, vagy bértartozása nincs.

A hivatalbeli törlés 2015.09.27-én elrendelték és 2014. október 14.-én jogerőre is emelkedett (erről a cégkönyzlönyből értesültünk).

Azóta semmi nem történt, írásos értesítést sem kaptunk.
Kérdésem az, hogy ezzel véglegesen lezárult az ügy? A Bt. törlése került, végleg megszűnt, vagy van még további teendőnk (pl. bármiféle bevallás beadása). Számíthatunk valamiféle bírságra? Mikor törölhetik a céget végleg a nyilvántartásból? A cégjegyzékben még mindig szerepel, bár a törlés már be van jegyezve. Arról sem kaptunk tájékoztatást, hogy a kényszertörlési eljárást befejezték volna.
Előre is köszönöm válaszát!

Kátyinka # 2016.01.15. 11:48

Tisztelt Ügyvédnő/Ügyvédúr!

Bt. kényszertörlési eljárása kapcsán kérném véleményét.
A kényszertörlésre azért került sor, mert a bt. a 2008-ban elindított végelszámolását nem fejezte be
5.000.000 Ft. tagi kölcsön miatt. A Cégbíróságnak erről írásban tettünk nyilatkozatot, amikor értesítést kaptunk a kényszertörlési eljárás elindításáról. A cégnek köztartozása, adó, vagy bértartozása nincs.

A hivatalbeli törlés 2015.09.27-én elrendelték és 2014. október 14.-én jogerőre is emelkedett (erről a cégkönyzlönyből értesültünk).

Azóta semmi nem történt, írásos értesítést sem kaptunk.
Kérdésem az, hogy ezzel véglegesen lezárult az ügy? A Bt. törlése került, végleg megszűnt, vagy van még további teendőnk (pl. bármiféle bevallás beadása). Számíthatunk valamiféle bírságra? Mikor törölhetik a céget végleg a nyilvántartásból? A cégjegyzékben még mindig szerepel, bár a törlés már be van jegyezve. Arról sem kaptunk tájékoztatást, hogy a kényszertörlési eljárást befejezték volna.
Előre is köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2016.01.16. 08:18

Itt már valószínűleg nem lesz semmi.

Kátyinka # 2016.01.16. 11:30

Köszönöm!

yoshimura # 2016.02.12. 18:08

Tisztelt ObudaFan!

Adott egy 17 éves BT, 2009 óta, azaz 7 éve van fennálló köztartozása a NAV felé.

Az adószámot felfüggesztették a 2013-as mérleg beadásának hiánya miatt 2015-ben (szándékosan nem adtam be, hogy töröljék végre), a kényszertörlés elindult, majd 2 napja kaptam arról végzést, hogy jogerős is lett a cég megszűnése, ami olvasható a cegkozlony.hu oldalon.

2010 óta nem nőtt a köztartozás, mivel a beltagnak van főálllása, így nem kellett TB-t fizetni.
Kültag-beltag váltás történt 2009 végén a tartozás felhalmozódását elkerülve.

Kérdéseim:

  1. A régi tartozás elévül(t) 5 év alatt?
  2. A bírságok közben jöttek, levelek mentek, de fizetés nem történt 1 Ft sem. Milyen tartozást fognak behajtani?

Egyáltalán behajtják?
3. Az ügyvédem vagyonfelmérésről beszélt, hogy arra várjak, az fog jönni egy kijelölt biztostól.
Az kicsoda és mit akar majd?
4. Semmilyen jogkövetkezmény nem érdekel, a következő 10 életemben sem akarok céget alapítani, kizárólag a tartozás érdekel, illetve a félelem, hogy valós-e a behajtásra vonatkozóan. 2009-ben 350 000 Ft a tartozás + bírságok, amelyről szóló levelek a kandallóban landoltak, mivel egy nulla Ft vagyonú cég nulla Ft-ot tud fizetni mind tartozásként, mind bírságként.
5. Ha lesz behajtás, elvállalom ... alkudozhatom velük, hogy felajánlok pl. egy számomra jelenleg eladhatatlan telket?

Kb. 30 levél jött ment a NAV felé/felől, azzal már lehetne fűteni egy hónapig.
Egy 5 Md Ft forgalmú RT-nek nincs ekkora levelezése szerintem ....

Válaszát megköszönöm előre is!

végrehajtó1 # 2016.02.13. 07:44

Várd meg míg a beltagot kötelezik a tartozás megfizetésére.
Ha a beltag(és vele együtt élök ) vagyoni helyzete olyan hogy a tartozás megfizetése a megélhetésüket veszélyezteti akkor írásban kérje elengedni.
Majd a nav a rendelkezésre álló adatokból eldönti hogy méltányosságból elengedi-e vagy sem.

yoshimura # 2016.02.14. 14:05

Közel minimálbéres mindkettő, amikor a tartozás keletkezett, én voltam a beltag.
De én is majdnem minimálbéres vagyok ..