Kényszertörlés


amykicsi # 2019.11.21. 19:52

Üdv! Kérdésem lenne,hogy egy Betéti Társaság kapott egy végzést, miszerint nem adta meg a cégjegyzékben a társaság tagjainak adóazonosítóját, születési idejét, jogviszony keletkezésének időpontját. Ha nem kerül beadásra a módosítás várható a kényszertörlés?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.11.22. 06:41

Inkább bírság. Hatszámjegyű.

gabi6224 # 2020.01.30. 19:42

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi helyzetre szeretnék tanácsot kérni:
1992-ben beltag voltam egy BT-ben, amely 3-4 hónap működés után megszűnt. Megtörtént a végelszámolás, én voltam az egyik végelszámoló. Egy fontos dolgot azonban kihagyhattunk,
mert a Cégbíróság kényszertörlési eljárást indított a céggel szemben.Most 2019 év végén. Nem fellebbeztünk, majd a következő levélben már az áll, hogy a végzés kézbesítésétől számított 30 napon belül
gondoskodnunk kell a cég iratainak elhelyezéséről és az adózás rendjéről szóló törvény szerinti kötelezettségek teljesítéséről, és ezek megtörténtét a bíróságnál igazoljuk.
Mit jelent ez? Azt is szeretném megkérdezni, hogy kötelesek
vagyunk-e ezeket az iratokat 28 évig megőrizni?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.31. 07:30

Egy fontos dolgot azonban kihagyhattunk,
Mondjuk, befejezni a végelszámolást. Ha megtettétek volna, most nem lenne mit törölni.

Nem kell az iratokat 28 évig őrizni, senki nem is mondott ilyet.

randolf # 2020.02.19. 01:54

Tisztelt szakértő(k)

Az alábbiakban kérnék tanácsot, véleményt...
2000 ben alapítottam beltagként testvérem kültagként egy bt t. Abban az évben be is fejezte működését és el is feledkezdtem róla, tudom ez az én hibám. Minap ügyfélkapun kaptam értesítést, az ennek a cégnek küldött levelet a nav kézbesítettnek tekinti.. Be is rohantam a nav ba, hogy ez hogy lehet... Néztek ők is nagyot mert ennyi idő alatt az ügyvezető meghatalmazás nem történt meg, adószámot törölték, bankszámlát megszüntették... Erre most hivatkozva a 2018. év elmaradt adóbevallására 200.000 ft bírságot szabtak ki. A nav ban tanácsolták, hogy menjek be a cégbíróságra, hogy töröljék mielőtt még tovább halad a bírság, hogy miért nem törölték még...
Oda pár nap múlva megyek be, addig is valami ötlet, jótanács..?
Köszönettel
Randolf

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.19. 10:35

Az a kérdés, hogy meg lehet-e úszni még a bírságot? Aligha.
Sőt, el fognak tiltani a cégvezetéstől.

capafotos # 2021.06.10. 13:17

Kedves fórumozók! Törvényességi felügyeleti eljárást indíthatók egy cég működésének "rendbetétele" iránt akkor, ha 6 év éve negatív saját tőkével teszik közzé a beszámolót? Közben jól menő ingatlanokat bérbeadó cég. Elegendő jogi érdek-e, hogy hitelezője vagyok a cégnek (vitatják a követelésem) és ügyvezetője ellen végrehajtási eljárás van folyamatban, a munkáltató cég kezesként felel a munkabérletiltásért.A nyereséges adósi működés bevallásához és a vagyonelemek el nem rejtéséhez fűződő hitelezői érdek elég lehet, hogy ne utasítsák el a törvényességi felügyeleti eljárás iránti kérelmemet - megfelelő jogi érdek hiánya miatt?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.10. 15:23

Nem.
És egyébként sem ez az útja az igényérvényesítésednek.
Miért nem bízol meg egy ügyvédet?