Önkormányzati lakás lehet székhely?


valentinzon # 2017.02.09. 13:54

Köszönöm a válaszokat!

Önkormányzati lakás nem lehet székhely (ma már szociális alapon osztják ki, és ezt veszik alapul).

"A székhely a törvény szerint nem más,
mint a cég bejegyzett irodája, az a hely, ahova a cég részére levelet lehet küldeni, ahol őrzik a cég iratait." - Erre tökéletes a postaláda és a lakókocsiban egy iratszekrény (és még csak engedély sem kell egyikre sem).

drbjozsef # 2017.02.08. 18:30

nonolet,

ha a lakást székhelyként használja, és ez TÉNY, akkor ezt a TÉNYt csak be kell jelentenie, vagy akár azt sem, hiszen a hivatal nem azért van, hogy egy TTÉÉNNYYt megkérdőjelezzen. Ha az a valóság, hogy ott dolgozik és ott a cég székhelye, akkor a bürökratáknak csak nyilvántartásba kell venni, és regisztrálni a VALÓSÁGOT, nem?

ObudaFan # 2017.02.08. 18:02

Arra lennék kíváncsi, hogy ez mivel járna? - Pl. négyszeresére emelkedne a lakbér... jönnének hetente ellenőrizni...?

Mivel ez teljes mértékben az önkormányzat belátásán múlik, tőlük kérdezd.

valentinzon # 2017.02.08. 09:11

Köszönöm a segítséget!

Egyéni vállalkozó vagyok, "Egyéb, nem bolti kiskereskedelem"-mel foglalkozom.

"Fontos kitétel, hogy az ingatlan megfeleljen a törvényi feltételeknek, ahol nincs alkalmas épület, nem lehet a cégünk székhelye." - Szabadban végezhető tevékenységek is vannak, biztos, hogy feltétel az épület? Pl. autókereskedésnél, vagy fatelepen maximum egy lakókocsi szokott lenni...

Van egy belterületi "Kivett beépítetlen terület"-em, van cím, és postaláda is (cégtáblát is ki lehetne rakni, de nincs cégem), ez nem lenne alkalmas?

valentinzon # 2017.02.08. 07:40

Tiszteletem!

Főállás mellett egyéni vállalkozó vagyok, önkormányzati bérlakásban lakom.
Érdeklődni szeretnék, hogy önkormányzati lakásba be lehet jelenteni a vállalkozásom székhelyét?
Az önkormányzatnál az ügyintéző csak annyit mondott, hogy "Még nem volt ilyen, de elvileg igen, be kell adni egy kérvényt."

Arra lennék kíváncsi, hogy ez mivel járna? - Pl. négyszeresére emelkedne a lakbér... jönnének hetente ellenőrizni...?

Gyakorlatban találkozott már valaki ilyennel?