BT-ből való kilépés Hogyan?


ObudaFan # 2010.04.11. 11:00

A cégnek kell elküldeni egy rendes felmondást. Önmagában a kültag után nem kell semmit fizetni, hacsak nem személyes közreműködő.

ziva # 2010.09.24. 10:29

Üdvözlök mindenkit!
Tud valaki segíteni? A testvéremmel közös Bétét alapítottunk évekkel ezelőtt. Én vagyok a képviselő és beltag, ő a kültag. De a való életben fordítva funkcionálunk. Szeretném a képviselőségemet és a tagságomat is megszüntetni. Követelésem nincs, csak önálló utat járnék. Mi a módja ennek?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.24. 10:43

Szia, üdv azoknak a sorában, akik nem olvasnak, csak írnak!

ObudaFan # 2010.09.24. 15:54

Az a módja, hogy erről megállapodtok, és elmentek egy ügyvédhez, aki a cégbíróságnak bejelenti.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.24. 16:55

Nem is kell megállapodni, simán kiléphet egyoldalú nyilatkozattal.

Golden # 2010.11.25. 21:29

"A kültagok legfeljebb még 3 hónappal meghosszabbíthatják a beltag tagsági jogviszonyát, de csak akkor, ha a felmondás alkalmatlan időre esik."
?Mi az az alkalmatlan idő ?
" A beltag viszont a felmondástól függetlenül felel még 5 évig a bt olyan tartozásaiért, amelyek a tagsági jogviszonya alatt keletkeztek."
Ez azt jelenti hogyha a cégnek vannak beszállítói tartozásai de nincs felszámolás ellene és a beltag "holnap" "kiszáll" de pl 3 hónap múlva tönkremegy a cég akkor a beltagon kereshetik a beszállítok a tartozást, vagy az már nem a beltag gondja.

Golden # 2010.11.25. 21:29

"A kültagok legfeljebb még 3 hónappal meghosszabbíthatják a beltag tagsági jogviszonyát, de csak akkor, ha a felmondás alkalmatlan időre esik."
?Mi az az alkalmatlan idő ?
" A beltag viszont a felmondástól függetlenül felel még 5 évig a bt olyan tartozásaiért, amelyek a tagsági jogviszonya alatt keletkeztek."
Ez azt jelenti hogyha a cégnek vannak beszállítói tartozásai de nincs felszámolás ellene és a beltag "holnap" "kiszáll" de pl 3 hónap múlva tönkremegy a cég akkor a beltagon kereshetik a beszállítok a tartozást, vagy az már nem a beltag gondja.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.25. 23:52

Azt jelenti.

1szeder # 2011.03.29. 21:33

Tisztelt Fórum!

1996-ban alakult Bt-ben 2006-ig férjem és én beltagok voltunk, majd válásunk környékén a kültag kivált én pedig kültag lettem azért, hogy volt férjem folytatni tudja a tevékenységet. Most szeretnék kormánytisztviselőként elhelyezkedni, a nyilatkozat-csomag egyik dokumentuma kitér arra, fennáll-e vezető tisztségviselői tagságom GT-ban. Kérdésem: a kültagság vezető tisztségviselőségnek számít-e ebben a helyzetben?
Ha igen, kültagságomat felmondhatom-e azonnali hatállyal kormány-tisztviselői megbízatás elfogadására hivatkozva? (Sajnos viszonyunk igen megromlott, volt férjem a társasági szerződésünket nem akarja módosítani és közölte, hogy „felmondásom lejárta alkalmatlan időre esik” ezért azt három hónappal meghosszabbítja, az összeférhetetlenség megszüntetésére ugyanakkor csak harminc napom van.)
Új munkahelyemen nem kívánok magánéleti problémákkal nyitni, ezért kérdéseimet ott nem szívesen tenném fel.
Válaszát előre is köszönöm

ObudaFan # 2011.03.30. 09:17

Kérdésem: a kültagság vezető tisztségviselőség­nek számít-e ebben a helyzetben?

A kültag lehet vezető tisztségviselő, de önmagában a kültagság nem vezető tisztségviselői jogviszony.

Ha igen, kültagságomat felmondhatom-e azonnali hatállyal kormány-tisztviselői megbízatás elfogadására hivatkozva?

3 hónapos felmondási idővel akár indoklás nélkül is.

1szeder # 2011.03.30. 17:55

Kedves ObudaFan!
Azért kérdeztem a rendkívüli, azonnali hatályú felmondást, mert az esetleges összeférhetetlenség megszüntetésére mindössze 30 napom van, a rendes felmondás viszont ennél több: 3 hónap, ráadásul már most tudom, hogy további három hónappal meg lesz hosszabbítva. Ez már 6 hónap, amit szerintem senki nem fog megvárni semmilyen kinevezéssel. Technikailag tehát a rendkívüli felmondás jöhet szóba, amit viszont indokolnom kell. Kérdés: bennem rejlő, az én érdekkörömbe eső okból lehet-e rendkívüli felmondással élni?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.30. 17:58

Nem. De ahogy ObudaFan már mondta: nem is kell kilépni, ha nem vagy vezető tisztségviselő, és valószínűleg nem vagy az.

Gitta01 # 2016.12.07. 12:15

Bt.ben kültag vagyok,beltag elhunyt,6 hónapon belül nem lett bejelentve bt beltag,a hagyatékátadó végzés 7 hónapig tartott,a céget kényszertörlik,melyet megfellebeztem,kültagként vezető tisztségviselö vagyok,de betegségemre tekintettel nem tudom ellátni ezt a feladatot üzemorvosi igazolás van róla,.Ilyen estbe ki lép a helyembe, cégbíróságon kell jelenteni jogi képviselő útján?
köszönettel:Gitta01

Gitta01 # 2016.12.07. 12:15

Bt.ben kültag vagyok,beltag elhunyt,6 hónapon belül nem lett bejelentve bt beltag,a hagyatékátadó végzés 7 hónapig tartott,a céget kényszertörlik,melyet megfellebeztem,kültagként vezető tisztségviselö vagyok,de betegségemre tekintettel nem tudom ellátni ezt a feladatot üzemorvosi igazolás van róla,.Ilyen estbe ki lép a helyembe, cégbíróságon kell jelenteni jogi képviselő útján?
köszönettel:Gitta01

Gitta01 # 2016.12.07. 12:16

Bt.ben kültag vagyok,beltag elhunyt,6 hónapon belül nem lett bejelentve bt beltag,a hagyatékátadó végzés 7 hónapig tartott,a céget kényszertörlik,melyet megfellebeztem,kültagként vezető tisztségviselö vagyok,de betegségemre tekintettel nem tudom ellátni ezt a feladatot üzemorvosi igazolás van róla,.Ilyen estbe ki lép a helyembe, cégbíróságon kell jelenteni jogi képviselő útján?
köszönettel:Gitta01

ObudaFan # 2016.12.07. 17:26

Senki nem lép a helyedbe. A fellebbezéshez kellett (volna) jogi képviselő, mert ügyvédkényszeres, ő ismeri is az ügy iratait, hozzá kellene fordulnod.