Bt alapítás - kérdések


ObudaFan # 2009.02.24. 13:38

A bt bevétele után társasági adót fizet, amit pedig a tagoknak osztalékként kifizet a bt, az után a tagok szja-t fizetnek.

Abs75 # 2009.02.23. 20:09

Hát a BT alapítást olcsóbbnak találja.Ő nagyon régota vállakozó,de a cégek már nem nagyon álnak szóba egyéni válalkozókkal.Énszerintem,nem álnak most az anyagi közülmények csúcsán,és most próbálnak talpra álni.
Az BT be befolyt összeg,vagyis a nyereség után a BT adózik,vagy a tagoknak is kell éves adóbevalláskor?Vagy ilyenkor már a nyereség szabadon felhasználható,elkölthető?(csak nem szeretném hogy az apeh rámszoljon hogy kerestem a BT-vel 2 milliót,és azzal mi lessz,nem akarom bevallani?).Az osztalékról,azthiszem ez a vagyon felosztás,nem lehet valamilyen paírt csinálni hogy az én részem 0 százalék?Az hogy a kültag a betétjéért felelös ez mit takar?Kicsit értetlen vagyok lehet,de ha nem kerdezek akkor sosem tudom meg :D És ha egy lentebb emlitett büncselekmény történne,ez ellen hogy lehetne bebíztosítani magam.Valamilyen papíros dologra gondolok,amit aláírunk mindketten ügyvédnél,vagy könyvelőnél.

ObudaFan # 2009.02.23. 10:34

Minden tartozást először a bt-től próbálnak meg behajtani, ha a bt-től nem sikerül, akkor pedig a beltagtól. Nem tudom, hogy csődeljárás alatt arra gondolsz-e , amit a csődeljárás tényleg jelent, de ha igen, akkor az nem lenne rossz ötlet, de előtte ügyvéddel és könyvelővel is beszélni kellene.

nikola74 # 2009.02.22. 21:18

Üdvözletem!
A férjem Bt.-je sajnos a csőd szélén áll az adóhatóság felé tartozik.Azt tervezi,hogy csődöt jelent csak hát mivel a cégnek nincs különöseeb vagyona illetve a férjemnek is csak egy lizinges autója,nem tudni mi vár rá.A cég autója is lizinges avval mi lesz ha csődeljárásnál lefoglalják,ha lefoglalják( az értéke kb. annyi amennyi tartozás még van rá).Most úgy néz ki el tudna helyezkedni,így lehet rá lehetőség hogy az Apeh-el megegyezzen ,mondjuk részletfizetésbe.
Előre is köszönöm válaszát Tisztelettel: Nikola

Grád András # 2009.02.22. 19:40

Hát ez az, Kbs, szerintem fején találtad a szöget, vagy van pénz, és akkor miért nem egyszemélyes Kft., vagy nincs, de akkor miből fizet a kérdezőnek? Szóval változatlanul az a gyanúm, hogy itt valami nem kerek!


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Kovács_Béla_Sándor # 2009.02.22. 19:10

Mert még 500 ezer forintja sincs. Így aztán az a pénz se létezik, amelyet a reménybeli kültagnak ígért.

Grád András # 2009.02.22. 16:29

Kedves Abs75!

Ha Ön csak kültag lenne, első látásra veszélytelennek tűnik a dolog, elvégre a Bt.-nek pont az a lényege, hogy kültagként csak a betétjéért lesz felelős. Ennek ellenére némi óvatosságra intem, mert ha a beltag netán bűncselekményeket követ el (és itt nem emberölésre, hanem mondjuk adóscsalásra, csalásra, más vagyon elleni bűncselekményekre gondolok), akkor könnyen Ön is a vádlottak padján találhatja magát. Gondolkodjon el rajta, miért akarja az illető ennyire a Bt-t, holott alakíthatna mondjuk egyszemélyes Kft.-t is, ahol nincs szükség senkire rajta kívül. Miért éri meg neki, hogy inkább Önnek fizet? Én nem tudhatom... Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Abs75 # 2009.02.22. 16:03

Üdvözletem! Egy ismerösöm felajánlotta hogy közösen alapítsunk egy BT-t.Ő lenne a belsőtag,én pedig a külső.A dolgo lényege annyi,hogy ő szeretne épitőipari munkákat válalni,és embereket foglalkoztatni.Most jön a furmányosabb része.
A munkákához,üzletekhez,pénzügyekhez nekem semmi közöm nem lenne.Én ezert a BT-alapításért,a 2 heti számlázáskor,mindig kapnék egy fix összeget az ő zsebéből.A vagyoni részel csak ő érintkezne.
Meg lehet ez igy csinálni?Vagy eltudom valamilyen szerzödéssel különiteni magam a vagyoni résztől?Mivel nagy szükségem lenne egy kis anyagira,nem tom mit tegyek.Nem szeretném,ha a családom felöl elvennék a házat,vagy csőd esetén,vagy adózáskor több millió vagyoni részért felelni.Hollott ugye papíron csak látható hogy mennyi a vagyoni rész a BT-tben.Ha netán kiszálnék is,és ugye kikellene fizetnie a részem(persze ez a kifizetés nem történik meg),csak kérdőre vonnak hogy adózzak már majd a kivett részem után.Na a főkérdésem:
Meglehet-e csináni,vagyis ha lehet akkor hogyan ezt a dolgot.Hogy én kapjam a kis fix pénzem,és én teljesen ellegyek szígetelve a pénzügyi dolgoktól,azokhoz semmijen közöm ne legyen,és ne is vonjanak utánna érte kérdőre a késöbbiekben.Tehát azonkivül hogy alapító tag vagyok,teljesen tiszta legyek az ott folyó dolgoktól.Ha netán valami gond van a BT vel,én teljesen elszígetelt legyek ezektől.

oszpista # 2009.02.05. 12:27

Bt alapítás tudnivalók: http://www.cegalapitas.net/…lapitas.html

ObudaFan # 2009.02.02. 09:11

andreina!

Hogy ki a beltag és ki a kültag, annak általában nem sok köze van ahhoz, hogy ki végez valamilyen más munkát. A beltag teljes vagyonával felel a cég tartozásaiért, ebből adódóan pl. egyéni vállalkozó nem lehet.
Az alapításhoz az kell, hogy egy ügyvédet felkeressetek, ugyanis a cégbíróság előtt az eljárásban a jogi képviselet kötelező. A felkeresett ügyvéd pedig a továbbiakról tájékoztatni fog.

andreina # 2009.02.01. 16:04

Bt.-t szeretnénk alapítani a férjemmel. Nekem van munkahelyem, amit nem szeretnék otthagyni. A férjem nyugdíjas.
Ki legyen a beltag és ki a kültag? A munkát igazából a férjem végezné, de nyugdíj mellett nem nagyon dolgozhat. Jövőre talán egyáltalán nem.
Mik szükségesek az alapításhoz?

kaponya # 2009.01.07. 23:09

T. Fórumozók !

Két kérdésem lenne egy EVA-s Bt-vel kapcsolatban.
A kiinduló állapot, hogy a Bt EVA-s és kettős könyvvitelű.

  1. Át lehet e térni valamilyen módon bevétel nyilvántartásra a kettős könyvelésből ?
  2. Igaz e az, ha a Bt beltagja nem dolgozik főállásba sehol, (a Bt-ben fizeti a minimálbér kétszerese után a járulékokat), kettős könyvelés esetén kötelező kivenni a minimálbért mint képviselési díjat, és azután szja-t fizetni, míg a bevétel nyilvántartásos esetben nem.

segítségüket előre is köszönöm.

ObudaFan # 2008.11.27. 11:53

Nem, csak kültag.

andrea371 # 2008.11.26. 21:52

Kulfoldi állampolgárként szeretnék Bt-t alapítani.
Szerepelhetek beltagként, ha más országban egyéni vállalkozó vagyok?

koszonom, andy

ciróka # 2008.10.09. 19:55

Köszönöm! a CSALÁDJOGNÁL IS KÉRDEZTEM ,HA LEHET MAJD ARRA IS VÁLASZOLJON MÁR NEKEM.

ObudaFan # 2008.10.09. 19:52

3 hónapos felmondási idővel felmondhatod a társasági szerződést.

ciróka # 2008.10.09. 19:31

Kültag vagyok egy bt-ben,hogy tudnám ezt megszüntetni?

ObudaFan # 2008.09.30. 14:09

Csak akkor nem lehetsz beltag, ha már közkereseti társaságban tag vagy, vagy másik bt. beltagja vagy, vagy egyéni vállalkozó vagy.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.30. 12:36

Igen.

Tüni21 # 2008.09.30. 12:34

Szeretnék érdeklődni, hogy alapíthat-e Bt.-t olyan személy aki más cégnél már alkalmazásban áll? Beltag lehet-e?
Bt-be be lehet-e vinni végzettség nélkül ruházati termékek értékesítését?

köszönöm

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.01. 14:23

igen

csupaszabo # 2008.09.01. 13:53

BT-nek tagja lehet kiskorú is?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.08.27. 17:17

Mi a kérdés?

csupaszabo # 2008.08.27. 13:44

BT-nek tagja lehet kiskorú is? A GT-ben csak annyit találtam, hogy beltagja nem lehet kiskorú, de kültagként nem tiltja a törvény.
Márpedig ami nem tilos, az elvileg szabad.

nandy # 2008.07.11. 23:08

berniko:

mindenesetre kérjetek nullás igazolást az APEH-től és az Önkormányzattól is - azt igazolandó, hogy nincs a Bt-nek köztartozása.

Továbbá legyen egy részletes jegyzőkönyv arról, hogy milyen eszközöket (pénztár, bank, tárgyi eszközök, követelések stb), illetve forrásokat (eredménytartalék, kötelezettségek stb.) vesztek át.

Különösen figyeljetek a pénztár egyenlegére, a készletekre, a tagok által nyújtott kölcsön összegére.

Erősen javasolt a főkönyvet egy hozzáértő könyvelővel átnézetni.