Zálogjogosultság


gerbera317 # 2018.06.15. 08:24

A jelzáloggal csak a kielégítési elsőbbségedet biztosítottad más hitelezőkkel szemben, de magát a kielégítési jogot még nem szerezted meg.
Ha a kölcsönszerződést közjegyző készítette, kérj rá végrehajtási záradékot, és indítsd meg a végrehajtást. Egyébként fizetési meghagyás, utána végrehajátsi lap, és a végrehajtásban a vh-jogot a jelzálogjog rangsorába kell bejegyeztetnie a végrehajtónak.

drbjozsef # 2018.06.15. 08:22

Ha maga a követelés elévül, akkor vele együtt megszűnik az annak biztosítékaként bejegyzett jelzálogjog is, ha jól tudom.
A követelés elévülési idején belül kellene fizetési meghagyást vagy végrehajtást indítanod.

Bublik # 2018.06.15. 07:16

Szeretnék rendet tenni a fejemben. Kölcsönszerződésem van érvényben egy illetővel aki 2.5 éve nem tudja visszaadni a neki nyújtott kölcsönömet. Tudom, hogy a PTK értelmében 5 év alatt évül el egy kölcsönszerződés. Viszont biztosítékként jelzálogjogot jegyeztettem be egy ingatlanán ami viszont nem évül el.

Akkor itt hogyan érvényesít az ember végrehajtási jogot? Hogy függ a kettő össze, avagy a jelzálog intézményénél fogva örökkön örökké tovább él?

Köszönöm előre is