Végrehajtási jogi fórum


ius latratus # 2018.01.19. 12:50

Ha gerberának írsz, akkor egy jó tanács:

A második mondatod első szava javítandó.
Úgyis ezzel kezdené, meg ne gyűjts már újabb mínusz pontokat...
:)

wers # 2018.01.19. 12:54

ius latratus! A megszólítást veszed első mondatnak?

Vadsuhanc # 2018.01.19. 12:58

...egyelőre ...

Köszönöm ius és igaz:-)

ius latratus # 2018.01.19. 13:05

wers

Igen. Miért, az nem mondat? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.19. 13:09

Nem. :)

Vadsuhanc # 2018.01.19. 13:10

Én értettem:-)

ius latratus # 2018.01.19. 13:15

Most szórakoztok?

Vadsuhanc # 2018.01.19. 13:28

Én nem szórakoztam. Megköszöntem a figyelmeztetést, amely megállja a helyét, valóban helyesírási ( nem elírási ) hibával írtam.

nonolet # 2018.01.19. 14:44

Vadsuhanc

Pedig ez szerintem érthető...

"A szerződésben az szerepel, hogy a felmondásról szóló értesítésének kézhezvételét követően haladéktalanul köteles vagyok megfizetni a tartozást."

Amikor eljutott hozzád az értesítés fizetsz azonnal.
(vagy a kézbesítési vélelem után)

"További jogkövetkezmény a felmondásról szóló értesítés utáni naptól jogosult a késedelmi kamat felszámítására."

A kamat pedig ez EREDETI felmondási naptól ketyeg
hisz onnantól MÁR tartozol a tőkével...

- -

"mit kell átvennem"

A küldeményt, értelemszerűen.
(hisz a postás értesítőjéből
nyilván nem tudom meg, hogy
mi is van a küldeményben a számodra)

HA nem veszed át akkor idővel beáll a kézbesítési vélelem.

Vadsuhanc # 2018.01.19. 15:42

Kedves nonolet!

Alapvető problémám a szerződésben kézhezvétel meghatározás és nem kézbesítés meghatározás szerepel. A kézbesítési vélelemmel a küldeményt a megadott címre kézbesítettnek kell tekinteni, de mivel lehet az igazolni, hogy azt az adós vette kézhez a szerződés szerint?

Mellesleg a teljesítés időpontjának az okiratból kellene kitűnni pontosan pld a kézbesítés követően nyolc napon belül, de ilyen meghatározás a szerződésben nincs, hanem az szerepel, hogy a kézhezvétel után haladéktalanul. ÉS nem a kézbesítés után.

2345678 # 2018.01.19. 15:58

Részt vehet az árverésen ! -szöveg jelent meg az aktiválás után,de fogalmam nincs hova kell most kattintani.Ha valaki leírná pár szóban,hogy hogy kell licitálni sokat segítene.Tudom,hogy nem jogi fórumba vág a téma,de nincs kitől megkérdezzem.

Tisztelettel.

Burn Out # 2018.01.19. 16:06

Ha az előleget befizetted, akkor a végrehajtó aktiválja a kérelmed és azt az üzenetet kapod, hogy "értesítem, hogy aktiválási kérelmét teljesítettem".

Amikor belépsz a saját oldaladra, akkor ott ki tudod választani, hogy ingó vagy ingatlan árverés és ott megjelenik az, amire aktiválási kérelmedet teljesítették.

A fenti az mbvk.hu-s oldalra vonatkozik.

2345678 # 2018.01.19. 16:28

Nagyon köszönöm,sikerült !

2345678 # 2018.01.19. 16:46

A licitnaplóba bekerült valahogy a nevem is.Nagyon megvagyok ijedve,mert úgy tudom,hogy ez nem normális.Elrontottam valamit ?Vagy a rendszer csinálta ezt ?Mit tudok csinálni,hogy ne legyen ott a nevem is a licit mellett a licitnaplóba ?
Tisztelettel !

Burn Out # 2018.01.19. 16:48

azt csak Te látod, más nem látja a neved, csak az egyedi azonosítódat látja, amit abban a licitálásban kaptál.

ius latratus # 2018.01.19. 16:56

Kedves gerbera, segítséged kérném!

A "Kedves gerbera, segítséged kérném!" mondatnak számít?

2345678 # 2018.01.19. 16:57

Nagyon megnyugodtam,nem tudtam,hogy ez így működik.Köszönöm a segítséget !

gerbera317 # 2018.01.19. 17:16

OFF
mondatnak számít?
Mondat: egy vagy több szóból álló nyelvi egység, amely egy gondolattal viszi tovább a mondanivalót.
"segítséged kérném". Igen, ez kétségtelenül mondat, mert valóban egy gondolattal előrébb viszi a társalgás témáját, hiszen megtudom belőle, amit korábban nem tudtam. Van neki alanya (én), állítmánya (kérném), tárgya (segítséget), ennek egy birtokos jelzője (te), valamint a birtokos jelzőnek egy értelmezője (Gerbera), és az értelmezőnek egy további jelzője (kedves).
De a különálló megszólítás nem önálló mondat, hanem egy értelmező szerkezet a logikailag hozzá kapcsolódó mondat valamelyik mondatrészéhez (tárgyához, állandó határozójához, birtokos jelzőjéhez).

ius latratus # 2018.01.19. 18:02

OFF

Hát, ez fájt. Éreztem, hogy baj van, nehezen megy, de elnézést Béla, elnézést wers. Nem hamut, de izzó parazsat illenék a fejemre szórni. Mindig igyekeztem kényesen ügyelni a helyesírásra, de ezzel a hibával minden jogom elvesztettem arra, hogy bárkit kijavítsak itt a fórumon, - vagy bárhol ezentúl.
Magyar órákat kellene vennem, mert ha ez így halad, lesüllyedek a mocsárba.

ON

(megyek koncertre, nem maradok józan, erre nincs jobb megoldás)

Kisvillam # 2018.01.23. 11:09

Jò napot.Tud-e vàlaszt adni arra valamelyik kedves tag,hogy kb 10 ève felvett hitel,hitelek elèvültek-e,de ugyanakkor bombàznak a fizetèsi felszòlìtàssal.Vàlaszukat köszönöm

gerbera317 # 2018.01.23. 11:10

Nekem nagyjából 17 évnél jár a lakáshitelem, és képzeld, még nem évült el.

nonolet # 2018.01.23. 11:33

Kisvillam

Az évült el
amit már LEGALÁBB 5 ÉVE kellett volna megfizetned.

ÉS!!!!

van olyan 5 éves egybefüggő szakasz a meg nem fizetés alatt
amikor

  • nem szólítottak fel, hogy tartozol, fizess

vagy

  • nem engedményezték másra tartozásod

- -

Vagyis, ha bombáznak felszólításokkal, akkor az aligha évült el még...

Bár nem kizárt, de ehhez aprólékosan időrendben át kell nézni a papírokat.
(és nem hiányozhat egy papír sem a történetből)

- -

Mellesleg becsületes emberek
a tartozásaikat időre megfizetik!
Ha netán mégsem, akkor még a kamatokat is...

A becstelenek pedig az elévülésre játszanak.

Vadsuhanc # 2018.01.23. 12:31

Kedves kisvillám!

El fog jönni az idő, hogy nem felszólításokkal fognak bombázni, hanem megjelenik a végrehajtó és visz majd mindent amit tud. Értékeidet, ruhádat, lakásod, kocsidat..

Miért gondolod, hogy a felvett hitelt nem kell visszafizetned egyszer?

Az, hogy elévült-e a tartozásod ennyi információból nem lehet tudni ( szerintem biztos nem ). Konkrét dolgot kellene írnod. De ha elévült is az nem azt jelenti, hogy nincs tartozásod.

LAkáshitelnél van-e jelzálogjog a lakásodon?

moandras # 2018.01.28. 07:53

Kedves Fórumozók.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy KINEK és MIÉRT jó az, ha egy házat irreálisan magas áron árvereznek??? Annyi pénzért, hogy nem veszi meg senki? Adott egy vidéki, falusi szép, új ház, amit 2011 óta próbálnak elárverezni. Már a 70%-os kikiáltási árat is drágállták az érdeklődők, de most, hogy 100%-ra felvitték, eladhatatlan. A bentlakók mondhatni megnyugodtak, hogy így biztos nem kell senkinek és lakhatásuk sincs veszélyben. De tényleg jó ez nekik?

nonolet # 2018.01.28. 10:32

Lehet jó is... sőt a hitelezőnek is lehet jó, így is.
Ismerni kell a háttér összefüggéseket is a válaszhoz.

- -

Melyik oldalon vagy érdekelt?
és
Mi a valódi konkrét kérdésed?