Végrehajtási jogi fórum


gerbera317 # 2016.03.01. 07:54

Ha letiltották a fizut, akkor az már jócskán túlvan a jogérvényesítésen, és már végrehajtás alatt van. Tehát a jogérvényesítés során már bebizonyították, hogy tartozol, úgyhogy mégiscsak neked kell bizonyítanod, hogy nem tartozol. Bízz meg egy ügyvédet.

Jucus1980 # 2016.02.29. 19:10

Ja és ami még furcsa számomra ha valóba tartozik valaki egy banknak akkor bizonyos idő után letíltjákva fizetéséből.Ha tartozom akkor ezt 9 év alatt miért nem tették meg...

Jucus1980 # 2016.02.29. 18:59

Köszönöm.Gondoltam ügyvédre én is,de biztos sokba kerül.. .Most már tényleg nem tudom mitévő legyek.Bizonyítanék én de már nincs mivel mert ennyi idő után nincsenek papirok.Hogy lehet az hogy 9 év után megkeresnek és nem kérhetem őket arra hogy kűldjék meg nekem az iratokat amire hivatkoznak ezt nem hiszem el.Ahogy elnézem egyébként nem vagyok egyedül az ilyen problémával.Azért köszönöm a tanácsokat.

végrehajtó1 # 2016.02.29. 18:39

Bízz meg egy ügyvédet!

Ne. az ügyvég annyit kér hogy annyiból a tartozásodat is ki fizethetnéd.
Az ügyvéd jól jár te nem.
Nem neked kell bizonyítani hogy nem tartozol. Hanem nekik.

Addig ne kommunikálj velük míg fizmeghagyást nem kér.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.29. 18:11

Nem tudom mit tegyek
Bízz meg egy ügyvédet!

Jucus1980 # 2016.02.29. 17:52

Üdvözletem
Szeretnék segítséget kérni.2006 ban vettem fel a providentnél hitelt amit le is fizettem.2015 októberben jött egy levél amelyben 2 hitel visszafizetését követelik.Majd 2016 januárban jött egy úr a behajtócégtől a provident negbízásából hogy fizessek.Mondtam hogy nrm tartozom nekik.Írtam a providentnek hogy legyenek szivesek kűldjék el nekem hogy mikor vettem fel hitelt valamint minden dokumentumot amire szükségem lehet.Kaptam választ tőlük amiben leírták hogy mikor vettem fel és mennyit fizettem be.Namármost sem a dátumok sem a befizetett összegek nem stimmelnek azokkal az adatokkal amik a behajtói igazoláson vannak.A provident azt írta hogy bizonyítanom nekem kell nem nekik.Nem tudom mit tegyek hisz 9 év eltelt nem hívtak nem kűldtek levelet és az a szerződésem valamint befizetésrim sincsenek már meg.Ha valaki tud tanácsot adni azt megköszönöm szépen.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.24. 04:16

Ami nem az adósé, azt nem lehet foglalni.

Vh-ügyes # 2016.02.23. 23:48

jól sejted...

Chris69 # 2016.02.23. 21:05

Tisztelt Fórumozók!

Édesapám nevén van egy autó, tehát ő a tulajdonosa, és ez szerepel a forgalmiban is. Mivel én használom, szeretném beíratni a forgalmiba magam, mint üzemben tartó, de a tulajdonos maradna az édesapám. A kérdésem az, hogy egy végrehajtó lefoglalhatja-e az autót, és ezzel egy időben kivonathatja-e a forgalomból az autót ha ellenem van folyamatban végrehajtás? Elméletileg tudom, hogy nem, de mi a gyakorlat?

Köszönöm!

recece0609 # 2016.02.23. 11:57

A helyes eljárás az,hogy ? Keresni kell egy ügyvédet aki beadja a fizetési meghagyást és ha az ellen kifogással él a másik két adós akkor lesz polgári per?

recece0609 # 2016.02.23. 11:35

Köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.22. 20:47

Akkor neki kell kérni a másik két adós ellen végrehajtást,
Nem, neki kell egy polgári peres ítélet. (Esetleg egy fizetési meghagyás.)

recece0609 # 2016.02.22. 20:40

Segítség kellene :)
Bíróság egyetemleges felelősséget állapított meg három vádlott között. A végrehajtást kérő egy személy ellen adott be végrehajtást a teljes összegre .Akkor neki kell kérni a másik két adós ellen végrehajtást,hogy a pénzéhez jusson ?
Mikor lehet beadni ha megvan az ítélet és azzal kell megkeresni a végrehajtót?

Vludmilla # 2016.02.17. 11:16

Nagyon köszönöm a segítséget! Szép napokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.17. 09:34

Három és fél év? Talán olyan 50 ezer.

Mindenekelőtt a Vht. 41. § szerinti eljárás lefolytatását kellene kérned a végrehajtótól, és ha a végrehajtást kérő nem ismeri el a teljesítést, akkor végrehajtási pert indíthatsz.

Vludmilla # 2016.02.17. 08:58

2012.05.01-től 2015.12.04-ig 338.790 Ft-nak mennyi a jegybanki alapkamattal egyező mértékű késedelmi kamata?
Köszönöm a választ.

Vludmilla # 2016.02.17. 07:37

Értem. És mi a helyzet a további 200ezerrel, amit költségként akarnak behajtani? Egyáltalán mit csináljak?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.17. 06:07

a számlámról leemelt pénz visszakerüljön
A 35 ezer? Annyival egész biztosan tartoztál még.

Vludmilla # 2016.02.16. 21:42

Üdvözlet! A következő ügyem van röviden. Volt a társasházzal egy peres ügyem, amit elvesztettem. Fizetési elmaradás volt, amit a közös képviselet túlszámlázott. A bírósági ítélet meghatározott számomra 300 ezer tőketartozás plusz 100 ezer Ft perköltség megfizetését + kamat középarányosan. Tavaly tavasszal kifizettem a tőkét és a perköltséget, erre most a végrehajtó leinkasszózta a bankszámlámat 600 ezer forinttal (csak 35 volt rajta) plusz 300-at ráterheltek a lakásomra. Bementem a végrehajtóhoz, gyakorlatilag a befizetett összeget akarják megint bevasalni + a költségek. Bemutattam a csekkeket, de nem törölték, csak azt mondták, továbbítják a képviselethez.
Kérdésem, ha a tőke kamatát nem fizettem meg, mivel semmilyen papírt nem kaptam róla, hogy az mennyi, de a tartozást és a perköltséget igen, maradhat-e tovább inkasszó a számlámon, és rám verhetik-e a felmerült, majdnem 200 ezer forintnyi költséget? Továbbá hogyan lehet az, hogy az átutalt összegek nem jelennek meg a társasház számláján, mit lehet ilyenkor tenni? Fogadjak-e ügyvédet, hogy nehogy megint úgy járjak, mint a múltkor, hogy sok pénzt vesztek egy esetleges perben? Mit lehet tenni ilyenkor, hogy a számlámról leemelt pénz visszakerüljön, és ne én járjak rosszul, amikor a közös képviselet hibázott?

zsofar # 2016.02.16. 17:56

Igen.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.16. 17:36

Na most lejár a hitel ”- írtad. És közben a lízing futamideje jár le.

zsofar # 2016.02.16. 16:29

Kedves Béla_Sándor!

Nem keverem a hitelt és a lízinget. Először az FHB ZRT jelzálog hitelét vettük fel, majd nem fizetés miatt felmondta de akkor alakult az FHB Ingatlanlízing ZRT és tőlük lízingeljük a lakást. A lízing most lejár csak nem tudom hogy ez jó hír vagy nem a korábbi végrehajtás miatt amit a földhivatal elutasított.

Üdv,

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.16. 15:58

Széljegyen az elintézésig van bármi is, utána már nem.
Amúgy csúnyán kevered a lízinget, a hitelt és a kölcsönt. Pedig mind, mind más.

Ha azt akarod kérdezni, hogy lefoglalhatja-e a végrehajtó azt az ingatlan-illetőséget, amelynek a tulajdonosa vagy, akkor a válasz az, hogy "persze". Lehet, hogy elévült a követelés, de azt ennyi adatból senki meg nem mondja.

zsofar # 2016.02.16. 15:19

Sziasztok! Kérdésem a következő:
Volt egy jelzálog hitelünk az FHB Bank -nál de fizetési nehézségek miatt felmondták de felajánlották hogy az FHB Ingatlanlízing megveszi az ingatlant és neki törleszthetjük a fennmaradó hitelt. Ebben az időszakban sikerült egy végrehajtást kapnom tartozás miatt amit az ingatlanra vagyis az én 1/4 részemre akartak rakni de mivel pár nappal előtte az FHB Ingatlanlízing lett a tulajdonos a végrehajtó kérelmét elutasították. Erről kaptunk is hivatalos értesítőt. A végrehajtó pár év múlva küldött egy levelet, hogy a tartozás behajthatatlan. Na most lejár a hitel Március 31-én így visszakapjuk az ingatlant csak attól félek , hogy a széljegyen ott a végrehajtás :-( tudunk-e tenni valamit, hogy az én részem elajándékozom....stb! vagy nincs is rajta a széljegyen már?

Üdv,

manca99 # 2016.02.15. 21:43

Köszi!