Végrehajtási jogi fórum


Kunigunda44 # 2013.09.09. 05:59

Tisztelt Jogi Fórum! Az lenne a kérdésem, hogy az állandó lakcímemen nem tartózkodom, de ott semmiféle vagyoni részem nincs és nem is volt. Egy másik lakásban élek,de oda nem vagyok bejelentve. A végrehajtó az állandó lakcímemről elvihet-e valamit? még ingóságom sincs ott, minden az ott lakó nevén van, a ház, az autó stb..Mivel nem lehetek lakcím nélkül, így szívességből bejelentettek állandóra és nem szeretném,ha bajuk lenne miattam. Köszönöm előre is válaszát.

Winter9 # 2013.09.06. 09:28

Ok. Köszönöm a választ!

gerbera317 # 2013.09.06. 08:33

Azt közli a fórumtárs, hogy nem, de arról valószínűleg meg akar majd győződni a végrehajtó, hogy az adós bejelentett lakcímén vannak-e végrehajtás alá vonható vagyontárgyai (ingóságai). Ehhez szükség lesz a te együttműködésedre. Ha az együttműködést azzal akarod megtagadni, hogy "ehhez nincs joga!", akkor viszont pórul járhatsz.

Winter9 # 2013.09.06. 08:16

?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.06. 08:10

Ugyan.

Winter9 # 2013.09.06. 08:01

Igazából az lett volna a kérdésem, hogy a lányom tartozását tőlem végrehajthatják-e?

Az ÉN lakásomból!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.05. 21:03

Vagy névutó nélkül: tartozik egy szolgáltatónak.

gerbera317 # 2013.09.05. 20:39

Először döntsd el, hogy behajtó vagy végrehajtó! Ha behajtó, akkor nincs joga semmihez. Ha végrehajtó, akkor nem cég, hanem hatóság, és van joga - igaz, nem betörni, hanem felnyitni a lakást, és ott foglalást foganatosítani.

És még valamit: „tartozása van egy szolgáltató felé” - Tanuld meg: "tartozása egy szolgáltatóval szemben". Vágod?

Winter9 # 2013.09.05. 19:56

Tisztelt Ügyvéd Úr !

A következőben szeretném kérni a segítségét: lányomnak kb 100000.- Ft tartozása van egy szolgáltató felé. Már jó régóta fennáll az eset, de nem fizette ki. Nos a szolgáltató egy behajtó cégnek adta át, akik tegnap hagytak egy értesítőt a postaládában, hogy jönnek foglalni és ha nem vagyunk otthon akkor hatóságilag feltörik az ajtót és bemennek a lakásba.
A lányom már pár éve külföldön él, nem lakik itthon csak ide van bejelentve. Semmi nincs a tulajdonában, a lakás is az én nevemen van. Kérdésem, hogy van ilyenkor a végrehajtónak joga az én lakásomba betörni és bármit elvinni a lányom tartozása fejében.

Köszönettel: Ildikó

gerbera317 # 2013.09.05. 17:13

Jé, télleg...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.05. 14:28

Sőt, három. És szerintem a középsőt kihagytad. Helyesen: igen, igen, nem.

gerbera317 # 2013.09.05. 12:24

Ez 2 kérdés volt. A válaszok:
Igen, nem.

Johnny1969 # 2013.09.05. 05:10

Tisztelt Fórumozók!
Szeretném megkérdezni - mert a korábbi válaszokból számomra nem derült ki - hogy a munkanélküliek jövedelempótló támogatása mentes e a végrehajtás alól? A bankszámlámra a végrehajtó inkasszót helyezett, és ide kizárólag a munkanélküliek jövedelempótló támogatása érkezik. Levonhatja e ezt az összeget, vagy sem?
Én ma írtam neki, jeleztem ezt a körülményt. Kérdés, hogy figyelembe kell e vennie?

porcmistrec # 2013.07.31. 16:39

nagyon szívesen!

kristi # 2013.07.31. 15:12

Sziasztok!
Kérdésem: Végrehajtásnál a bankszámlán, bankbetétben stb. lévő pénzből is levonhatják a tartozást.

  1. Hogyan találják meg, hogy melyik banknál van az adósnak pénze, ha az nem valamilyen jövedelem?
  2. Kötvény, részvény is végrehajtható? Illetve milyen megtakarítás, pénzvagyon nem?

Választ köszönöm!

Csiki61 # 2013.07.31. 13:59

T. Fórumozók!
Munkanélküli vagyok, most már csak az aktív korúak ellátását kapom. Hitelkártya, bevásárlókártya tartozásom van, melyet a bankok eladtak a behajtó cégeknek. A lakást, amit béreltem tavaly év végén el kellett hagynom, mert már nem tudtam fizetni a bérleti díjat. Jelenleg a nővérem fiánál lakom. Ingatlan nincs a nevemen, és hát az ingóság is egy nagy nulla. Ma megkaptam az egyik ügyvédi irodától az utolsó felszólító levelet, hogy ha 3 napon belül nem fizetek, megindítja a jogi eljárást(gondolom, majd kapom a többitől is). Nem ért váratlanul. Viszont tudni szeretném, mire számíthatok? Mi van akkor, ha se foglalni nem tudnak ingót/ingatlant, se letiltani nem tudnak a jövedelmemből? Nem kibúvót keresek, Én lennék a legboldogabb, ha tudnám a részleteket fizetni
Köszönöm a válaszukat!

krystyna # 2013.07.31. 13:10

Kedves porcmistrec !

Köszönöm válaszod. Időközben megkaptam a hivatalos visszajelzést a Fundamentától is és a Groupamatól is. Mindkét visszajelzés megerősítette azt amit Te is mondasz.

porcmistrec # 2013.07.30. 21:41

Krystyna

Lakastakarek vegrehajthato, az unit link biztositas nem, azaz mentes minden vegrehajtasi cselekmeny alol. Nem veletlenul szeretik...
LTP-nel csak akkor nem vegrehajthato, ha a szerzodo olyan valaki, aki ellen nincs vegrehajtas, illetve a kedvezmenyezett a szerzodo kozeli hozzatartozoja lehet.

krystyna # 2013.07.30. 07:14

Tisztelt Fórumozók !

Valaki meg tudná mondani, hogy :
1, Lakástakarékpénztári megtakarítás és
2, Életbiztosítás (pl. unit linked) végrehajtható-e ?

U.i.: ha igen, akkor esetleg kiskapu van ?

Köszönettel,

krystyna

gerbera317 # 2013.07.26. 15:32

Azt még tedd hozzá, hogy ez a lehető legrosszabb, ami bekövetkezhet. Az általános tapasztalat szerint nem fog kelleni a kutyának se.

Vh-ügyes # 2013.07.25. 09:52

lakottan...
viszont az új tulaj majd azzal kezdi, fizess "többlethasználati díjat"

lilmir # 2013.07.24. 14:19

A következő problémámra keresem a választ:
Férjem elvesztett egy polgári pert,így el fogják árverezni a közös házunk felét (fele az enyém másik fele az övé)
Mivel én is és 2 kiskorú gyermekünk is ebben az ingatlanban lakik így lakottan vagy beköltözhetően fogják árverezni az ingatlant?
pl, ha valaki megveszi a fél házat és ide költöztet albérlőket?
Vagy ez hogy működik?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.10. 15:29

Ja. Hát akkor kérj rá végrehajtást. S majd kiderül.

Efhetven # 2013.07.10. 15:07

Hát ott, hogy a törlesztőrészlet ráeső fele részét minden hónapban az én folyószámlámra kell fizetnie . Vagyis nekem. És a számlámról a szerződés alapján a bank innen tudja levonni.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.10. 13:58

Aha. És ebben hol van, hogy bármit is fizetnie kell neked?