Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Satti # 2019.03.02. 19:20

Rendben, köszönöm. 6 oldalas a tulajdoni lap, van még rajta számomra érdekes bejegyzés :)

gerbera317 # 2019.03.02. 12:38

Egy tulajdoni lap ennél lényegesen többet is képes elárulni. Tanulmányozd még egy kicsikét!

Satti # 2019.03.02. 11:14

Kedves Fórumtagok!

Árverési hirdetményben adott ingatlan tehermentesen van feltüntetve. A lekért tulajdoni lapon van egy öröklés feltüntetve. Elhalálozott személy lánya lett a tulajdonos 1/1, míg az elhunyt felesége részére Özvegyi jog lett bejegyezve.

Kérdésem, hogy a hirdetményben jól van-e feltüntetve, hogy tehermentes? Az özvegyi jogot sikeres árverés esetén törlik? Az özvegyi joggal rendelkező személynek is ki kell költöznie?

Köszönöm a segítséget!

Gabor327 # 2019.03.01. 09:13

Kedves Gerbera317 !
Kényszerátadás...
Köszönöm a tájékoztatást !

gerbera317 # 2019.03.01. 08:53

Mit értünk "birtokba adás"-on? A 154. § szerinti átadást, vagy a 154/A. § szerinti kényszerátadást? Ha utóbbi, akkor az a 40e Ft költségfelszámítás tkp. helytálló.

Gabor327 # 2019.02.28. 19:18

Kedves Fórumtagok !

Vásároltam már végrehajtásból ingatlant, miután leteltek a megadott határidők a birtokba adási kérelemem után a végrehajtó birtokba adta az ingatlant.( költségem nem volt a végrehajtó felé)
Vásároltam tavaly egy ingatlant, ahol most jutott oda az ügy, hogy kértem a végrehajtótól az ingatlan birtokba adását, melyről tájékoztatott hogy csak díj ellenében, 40.000 Ft átutalása után tudja birtokba adni nekem az ingatlant,

Birtokba adás végrehajtási költség jogcímen,

amit elsőre furcsálottam mivel sem én sem az ismerettségi körben nem hallottam olyat hogy a birtokba adás költséget az árverési vevő fizeti.
Erről kinek milyen információja van ?

Köszönöm a válaszokat előre is !

gerbera317 # 2019.02.27. 19:39

Az adóbevallásodat ne a végrehajtó készítse el helyetted?

gaba1966 # 2019.02.27. 19:26

Nekem mit kell tenni,vagy ez a vh dolga?

Grave7 # 2019.02.26. 09:59

@gaba1966: Igen, szükség van rá.

gaba1966 # 2019.02.25. 21:22

Sziasztok!
Itt a fórumon nem sokszor említik a B400-as adatlapot. Az árverési vételnél szűkség van rá? A NAV -nál azt mondták várjak majd, küldik a vagyonosodási illetékről szóló határozatot.

gerbera317 # 2019.02.25. 13:34

Árverési vevőként nem igazán tudsz tenni a felfüggesztés ellen.

Robiiot # 2019.02.25. 12:50

Üdv mindenkinek!
Árverésen ami 2017.12.05-én zárult elkezdtem tulajdonossá válni egy ingatlanban. Az adós 2 kifogást is emelt a végrehajtás ellen, amelyek közül az egyik ágat a bíróság titkársága el is utasított,rosszhiszemű időhúzás miatt másodfokon is. Viszont maradt egy ág amiben a devizahitelt támadta meg az OTP Faktoring ellen, amiben a bírónő a C-51/17 -re várva felfüggesztette az eljárást, és már semmi sem történik benne. Hiába végeztek a C-51/17 -el a lajstrom iroda munkatársai szerint a peres feleknek kellene tovább indítani az eljárást. Próbáltam írni az OTP Faktoringnak eredmény nélkül maradt, a végrehajtó se tud mit csinálni. Sajnos nem találtam arról semmit hogy az idők végezetéig felfüggesztve marad-e az ügy?Esetleg, hogyan lehetne előremozdítani az ügyintézést.

drbjozsef # 2019.02.24. 18:44

Ráadásul ha 2023-ig böriben van, akkor végülis mi a fenét old meg a 2022-ig tartó halasztás? Semmit.

Gabor327 # 2019.02.24. 12:18

Kedves Gerbera317 !
Köszönöm a tájékoztatást !

gerbera317 # 2019.02.24. 11:22

Felebbezni kell az átadás felfüggesztése ellen azzal,
hogy az érdemét tekintve kiköltözés halasztása iránti engedély, amit a bíróság kizárólag az adós 140. § (4) szerint előadott kérelmére, és a 48. § (6) szerint legfeljebb 6 hónap tartamrra engeélyezhet, így a felfüggesztéssel a bíróság az intézkedésével rögtön kétszer is törvényt sértett. Ezt így, minden szépítés nélkül le kell írni!
Hivatkozni kell még arra, hogy az ilyen halasztás a jogalkotó szándéka szerint csak az ingatlan-végrehajtás kezdetén kérhető és engedélyezhető, és ezt a tényt a végrehajtó az árverési hirdetményben is köteles feltüntetni. Ugyanis ha az adós ezt bármikor kérhetné, azzal az árverési vevő számára kiszámíthatatlanná válik a megszerzett tulajdonhoz fűződő jogainak az érvényesítése, ami súlyosan sérti a jogbiztonság elvét. Ha ez így alkalmazható, akkor minden árveréses adós börtönbe vonulna az árverés előtt, hogy ezzel kerülhesse el az árverési vevő birtokba jutását.
Ki kell emelni, hogy az adós kezdettől fogva tudott az ellene folyó végrehajtásról, ismerte az ellene érvényesített követelés(ek) mértékét, nem volt ismeretlen előtte, hogy ingatlan-végrehajáts lesz belőle, és volt éppen elég ideje, hogy felkészüljön erre, így őt az árverés és az azzal járó kiköltözési kötelezettség nem érte váratlanul.
Azt is hangsúlyozd, hogy a befolyt vételárból az adósnak visszajár majd akkora összeg, amiből új életet fog tudni kezdeni, így a felfüggesztésnek az indoklása sem alapos! (Előtte azért egyeztess a végrehajtóval, hogy ez valóban helytálló-e!)
Kérni kell tehát a felfüggesztés megsemmisítését, és a végrehajtás folytatásának elrendelését, ide értve az ingatlan átadását is.
Az sem hátrány, ha mindezt egy ügyvéd fogalmazza meg helyetted, de k. sürgősen, a bíróság döntésének kézhez vételétől számított 15 napon belül!
Megjegyzem, ez sem nem 'nagyon', sem nem 'összetett' probléma. Ha kérdezni akarsz, akkor kérdezz, ne pedig a bevezetőn agyalj!

Gabor327 # 2019.02.23. 19:23

Kedves Forumtagok !

Egy nagyon összetett kérdésben szeretnék segítséget kérni tőletek.
Hátha járt már valaki hasonló szituációban.
Árverésen megvásároltam egy ingatlan 1/1 beköltözhetően.
Az adós időközben börtönbe került 2023.-ig tölti szabadságvesztését.
Elsőfokra került az ügy, ahol az adós a végrehajtás felfüggesztését kérte, melyet a bíróság elutasított, viszont részemre mint árverési vevő, a birtokba adást, 2022.ig felfüggesztette, mivel az adós szabadsagvesztéset tölti, ezért jogai érvényesítése jelentős mértéken korlátozva van, illetve ha nekem birtokba adnák az ingatlant akkor neki a szabadulás után a létfenntartás és lakhatás nem biztosított, így nem tud a társadalomba vissza illeszkedni, pedig a tartozása és az általam megajánlatot licites vételár között több millió forint van, melyből tudna új éltet kezdeni.

Ügyveddel egyeztettem, de kiváncsi vagyok hogy nektek milyen javaslatotok lenne erre a furcsa élethelyzetre.

peggy99 # 2019.02.23. 08:03

@drbjozsef
Neked is köszönöm! Összefoglalva hagyjam ne foglalkozzak ezzel! Már mindent értek ebben a nexusban! ☺️

drbjozsef # 2019.02.23. 07:51

Alapagos,

Ha nagyon szépen kéred, és igazolni is tudod, hogy nem kamura licitáltál, hanem minden bizonnyal 1 hónapon belül valóban tudsz fizetni, akkor ez elég, hogy megkaphasd a halasztást. De ez a végrehajtó mérlegelési jogkörében van, szóval biztosra nem mehetsz. Ha már alá van írva az adásvételi, csak ilyen ütemezésben fizet a vevőd, akkor van esélyed rá.

Egy próbát megér. Ha meg nem, keress gyorsan egy áthidaló kölcsönt.

drbjozsef # 2019.02.23. 07:48

peggy,

Itt inkább a megfogalmazó volt idióta, de ez minden bizonnyal egy kész űrlapi mondat volt, középen kihagyva, hogy milyen teher terheli az ingatlant, és oda a jóember beírta a "tehermentes" szót, a form meg így komponálta meg a kész mondatot ebből.

peggy99 # 2019.02.23. 07:24

@gerbera
Nagyon köszi! Mivel a jogi nyelvezet nem az erősségem és tudom hogy minden fél szónak nagy jelentősége lehet vállalom hogy idióta vagyok! ☺️Ezért inkább kérdezek! ???? Tenni kell valamit vagy hagyjam ahogy van és ne parázzak rá mindenre?
Előre is köszi!

Alapagos # 2019.02.23. 07:18

A kérdésem egyszerű:
hogyan és milyen indoklással kérjek végrehajtótól fizetési halasztást árverési vevőként hogy azt jó eséllyel meg is kapjam?

"A végrehajtó a vételár megfizetésére legfeljebb 2 hónapig terjedő halasztást adhat, ha ezt a vételár
nagyobb összege vagy más fontos körülmény indokolttá teszi."

5 millió forintos garzonról van szó, de épp eladom a telkemet egy kisfaluban, melyet 1 hónap múlva fizet ki vevőm,

Időt szeretnék nyerni, mert a vételár fele áll csak rendelkezésemre.
Köszönöm!

gerbera317 # 2019.02.22. 22:37

@peggy
Az számít, ami a hirdetményben áll. Az árverés webes adatlapja a már kész és ellenőrzött hirdetmény feltöltésekor félig automatikusan, félig felhasználói beavatkozással készül. A felhasználói beavatkozás annyit tesz, hogy egy űrlapot kell kitölteni, és előfordul, hogy nem úgy sikerül feltölteni tartalommal, hogy az mondattani szempontból minden idióta számára jól értelmezhető legyen.

gerbera317 # 2019.02.22. 22:29

@drb
Pontosan. Az árverési jegyzőkönyv elkészítése nincs határidőhöz kötve. Ha jófej a végrehajtó, akkor elárulja a licit nyertesének, hogy a kifogást alaposnak vagy alaptalannak látja-e. És ha alapos, akkor felajánlja, hogy addig se készüljön árverési jegyzőkönyv, amíg elbírálják. Ha viszont alaptalan, akkor minden további nélkül mehet tovább az árverés, ami a jegyzőkönyv aláírását jelenti.
Megismétlem: ha jófej.

peggy99 # 2019.02.22. 18:16

Sziasztok!

Ingatlan árverésen megvett ingatlan árverési jegyzőkönyvén ez olvasható"Az ingatlan tehermentesen joggal terhelten kerül árverésre"
Ez mit jelent? Az árverési hirdetményen ez nem volt fent! Tegyünk valamit? Milyen jog lehet? Vagy túlidegeskedem?

Előre is köszi!

drbjozsef # 2019.02.22. 15:32

Vagyis a végrehajtó - tudomással a megtámadásról - csak puszta jófejségből nem hívja fel az adóst az árverési jegyzőkönyv aláírásra? Akár hónapokig, akár akármeddig is?