Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


gerbera317 # 2020.07.04. 17:53

Na de most komolyra fordítva a szót, te nyilván úgy értetted ezt, hogy 'az érintettek közül mindenki'. Csakhogy ehhez meg kell határozni az érintettek körét. Kit tekintünk tehát érintettnek? Mindenkit aki még nem vette birtokba az árverésen megvásárolt ingatlanát, vagy csak azokat, akiknek jegyzős 60 napját félbeszakította a vészhelyzeti rendelet? Nos, szerinted kit, és miért? (Az indokláshoz nem elég annyi, hogy a te ügyedben eljáró végrehajtó ezzel akasztott hasba.)

akhilleusz48 # 2020.07.04. 16:46

;-)..természetesen az "orákulumra" nem vonatkozik.azt hittem ez tiszta.;-)

Wagner úr # 2020.07.04. 15:19

:))

gerbera317 # 2020.07.04. 07:51

Ki az a "mindenki"? Rám biztosan nem, és máris bukott a "mindenki"-elmélet.

akhilleusz48 # 2020.07.03. 19:38

..sajnos a 60 nap mindenkire vonatkozik.(ma derült ki)augusztus 31-ig nincs kilakoltatás..utána lehet küldeni az értesítöketés reménykedni,hogy novemberig nem jön a 2.hullám.
jóccakát

gerbera317 # 2020.07.03. 18:47

Újraindulni csak olyasmit tud, ami félbeszakadt. Amit neked mond a végrehajtó, azt olyan helyeken, ahol minimum kettesre sikerült a magyar érettségi, ismétlésnek hívják. Mondd meg neki, hogy vegye ezt fontolóra, különben azt a kárigényeket, amit szinte lehetetlen az adóssal szemben érvényesíteni, az ő felelősségbiztosítójával szemben játszi könnyedséggel fogod tudni érvényesiteni.

Ibanez666 # 2020.07.03. 09:20

Felkerestem ma a VH-t, hogy egyeztessek vele a birtokba adás időpontjáról, erre azt mondja hogy július 2.-tól meg kell várni a 60 napot. Közöltem vele hogy a 60 nap lejárt tavaly november 13.-án ezért a téli moratórium miatt elhalasztották a birtokba adást, így nem értek egyet az újbóli 60 nappal. Az álláspontjuk az volt hogy a jegyzőt nem kell megint értesíteni, de minden határidő újraindul. Nem sikerült megegyeznünk, ezért kilátásba helyeztem egy kifogást. Mi a vélemény ezzel kapcsolatban, lehet kétféleképpen értelmezni a kormányrendeletet?

benö1 # 2020.07.03. 08:20

Tisztelt Szakértők!
Van-e rendelkezés a tekintetben,hogy a vh.a jegyző 60 napjának lejártát követően kell,hogy megküldje az érdekelteknek a kilakoltatásról szóló értesítést, vagy azt megteheti korábban is azzal,hogy a kényszercselekmény foganatosítása a jegyző 60.napját követően érvényesül?

akhilleusz48 # 2020.07.02. 20:34

re jo

még a veszélyhelyzet előtt nálam ez így történt
jogerőre emelkedett és széljegyre kerültem,beballagtam a földhivatalba és beadtam a papírokat.természetesen a B400 kiment a fejemből.pár nap múlva jutott eszembe.szerencsére volt itthon mert az előző árverésem után előre gondolkodva bele raktam egy mappába és ráírtam,hogy FÖLDHIVATALBA TULAJDONOS BEADÁSHOZ KELL.;)
na itthon kitöltöttem és bevittem a földhivatalba
(akkor már a portás maszkban volt).azt mondtak 60 nap és a nevemen lesz az ingatlan.pontosan így is történt.
viszont megint elkövettem egy hibát.ugyanis be kellett volna adnom a B400 mellett,hogy egy éven belül eladtam egy masik ingatlant és az illeték megállapításához az kell.
ezért a NAV küldte a milliós illetéket....telefonálgatás.fénymásolás,posta..megoldódott.de ha a B400 mellett beadom akkor nem kapok félig infarktust mikor kinyitom a NAV levelét.

benö1 # 2020.07.02. 15:20

Mivel "ahány ház annyi szokás" a jegyzőkönyv aláírásánál szoktam megkérdezni a végrehajtót mi legyen a B400-al.
Természetesen ez csak abban az esetben teszem,ha az árverési jegyzőkönyvben nem rendelkezik ezen kötelezettségről.

gerbera317 # 2020.07.02. 13:25

valahol azt írták, hogy a B400-at ilyenkor a végrehajtó küldi meg
Csúnyán összemosod a fogalmakat. Először a birtoklást a tulajdonlással, most pedig a megküldést becsatolással. Való igaz, hogy a végrehajtó küldi el a B400-ast. De abban nem ő nyilatkozik, és főleg nem ő írja alá. Nem véletlenül hívja fel az árverési vevőt az árverési jegyzőkönyvben arra, hogy 30 napon belül csatolja be a B400-as nyomtatványt.

Wagner úr # 2020.07.02. 12:42

"Amelyik ügyben a jegyző értesítésétől számított 60 nap eltelt még a vészhelyzet előtt, annál nem kell ezt megismételni. Igen, ott indulhat a kilakoltatás."
Akkor engem jól megvezetett a vh, levélben ráadásul.
Legalább sikerült felvenni az egyik örökössel a kapcsolatot, de van egy másik is valahol Németországban.
A magyar hölgy közreműködő, pedig az ő örökségét tapsolta el a másik...
Közművek átírását kezdeményeztem, már csak a németországi rokon feljelentését "várom" betörésért :))

Ibanez666 # 2020.07.02. 11:57

Gyakorlatban ez nálam úgy működött, hogy amint a kezemben volt az eredeti árverési jegyzőkönyv, elballagtam a NAV-hoz, ott kértem egy B400-at amit helyben ki is töltöttem, és leellenőriztettem velük hogy elfogadható.
Ezután átmentem a földhivatalhoz, ott beadtam a B400-at, majd csatolták a saját jegyzőkönyvmásolatukat, meg hogy kifizettem a 6600 pénzt. Ezt követően egy hét alatt megtörtént a bejegyzés.

ReJo # 2020.07.02. 11:32

A végrehajtó az árverési jegyzőkönyvet a koronavírus miatt május 8-val küldte meg a földhivatalnak, a jegyzőnek, a NAV-nak, illetve az eredetit nekünk. Földhivatal felé utána kifizettük a bejegyzésre vonatkozó 6600-ot, és kérdeztük, hogy kb mennyi idő a bejegyzés, erre mondták, hogy május 8-tól számítva 60 nap. Mivel június 26-án az online lekérdezés alapján még mindig az adós volt a tulajdonosnak így nekünk még nem volt az ingatlan a nevünkön. Nyílván az egyértelmű és tudtuk is, hogy majd kell vagyonszerzésit fizetni, de pl valahol azt írták ügyvédi fórumon, hogy a B400-at ilyenkor a végrehajtó küldi meg, ezért nem volt egyértelmű.

gerbera317 # 2020.07.02. 10:31

Attól függ, mit nevezel "birtok"-nak. A tulajdonjog bejegyzésére - főszabály szerint - az árveréstől számított 30 nap elteltével kerülhet sor. Az adóhatóság a földhivatali bejegyzésből szerez tudomást a tulajdonszerzésről, és akkor kezd el hisztizni, hogy "de hát hol van a B400-as adatalap?".
Az, hogy az árverési vevő mikor veszi illetve veheti birtokba az ingatlant, egy másik kérdés, és semmilyen módon nem függ össze az adóhatóság eljárásával.
Te tényleg úgy vásároltál árverésen, hogy a legalapvetőbb fogalmakkal sem vagy tisztában?

ReJo # 2020.07.02. 10:08

Nyílván ezt értem, de a jegyzőköny aláírása után még az ingatlan nem kerül egyből a birtokunkba gondolom, vagy igen?

gerbera317 # 2020.07.02. 09:55

A B400-as adatlap a vagyonszerzési illeték kiszabása végett kell, és értelemszerű, hogy annak kell beadnia, akinél vagyongyarapodás történt - jelen esetben a vevőnek. Van egy olyan gyanúm, hogy az árverési jegyzőkönyv - valahol a vége felé - tartalmazza is a felhívást, hogy a vevő 30 napon belül csatolja be a B400-ast.
érdekelne, hogy mi hibáztunk, vagy a végrehajtó
Szerinted?

ReJo # 2020.07.02. 09:47

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatban, hogy árverésen vásárolt ingatlan esetén kinek a kötelessége a B400-as adatlap kitöltése?

A mai nap folyamán kaptuk meg postai úton a NAV-tól a hiánypótlásra vonatkozó felszólítást. Az árverési jegyzőkönyv március 13-án került aláírásra, melynek megküldése a NAV illetve a földhivatal felé május 8-án történt. 2020. június 26-án lekérdezett adatok alapján még csak széljegyzékben voltunk feltüntetve, így arról sem tudtunk/tudunk, hogy a bejegyzés mely napon történt, a mai napon a levél kézhezvétele után kértük le újból, nyílván bejegyzés napjának a május 8-ai dátum került feltüntetésre.

A hiánypótlásra ugyebár 8 napot kaptunk, ezt meg is teszük, de igazából érdekelne, hogy mi hibáztunk, vagy a végrehajtó nem tette a dolgát. Illetve mellékesen ez visszterhes vagyonátruházásnak bizonyul?

Válaszokat előre is köszönöm!

benö1 # 2020.07.02. 09:01

Sziasztok!
Gerbera317 világosan,érthetően leírta:
Amennyiben 2020.március 23 előtt lejárt a jegyző értesítésétől számított 60 nap ott indulhat a kilakoltatás. Egyéb esetben júl.02 -től a 60 nap újraindul.
Megjegyzem,véleményem szerint alkotmányos aggályokat is
felvet ezen intézkedés.

drbjozsef # 2020.07.02. 04:21

Amelyik ügyben a jegyző értesítésétől számított 60 nap eltelt még a vészhelyzet előtt, annál nem kell ezt megismételni. Igen, ott indulhat a kilakoltatás.

akhilleusz48 # 2020.07.01. 21:22

amode

pont ezt mondtam itthon kínomban röhögve

amúgy a régi ügyekre a 60 nap nem vonatkozik.amiket májusban kezdtek volna most azok julius 2-től indulhatnak újra és mennek a kiértesítések a kiköltözés(kilakoltatás) időpontjáról....a 60 nap a veszélyhelyzet alatti ügyekre vonatkozik.

Amode # 2020.07.01. 20:00

Na akkor remélem lesz második hullám, harmadik hullám, stb. és a kilakoltatásoknak örökre vége. Éljen a koronavírus !

akhilleusz48 # 2020.07.01. 08:35

..csak ,hogy "boldogan" induljon a hónap..julius 2-től számítva 60 napig nem lehet kilakoltatni.szeptembertől indul,na és akkor lehet izgulni,hogy ne jöjjön a "2.hullám"

Wagner úr # 2020.06.28. 10:20

Köszi a biztató szavakat, most a meditáció áll tőlem a legtávolabb :)))
A közművek nem fognak rinyálni, hogy a vh nem adott igazolást az óraállások állapotáról?
3 napja még azt mondta egy csaj az ügyfélszolgálaton, hogy a helyettes urak szívesen megcsinálják, még ha emailban küldöm is el. Pénteken meg azt mondta a helyettes "úr" , hogy őt ez tökre nem érdekli, csináljak amit akarok.

drbjozsef # 2020.06.27. 16:47

Ha jóhiszemű voltál, próbáltad elérni az ingóságok (leendő) tulajdonosát, a saját tulajdonod védelmében kénytelen voltál fellépni, akkor kizárt.

Legfeljebb a kártérítés, ha kárt okoztál volna valakinek. De ott is megvizsgálják az illető kellő gondossággal eljárását, hogy ő megpróbálta-e az új tulajdonossal felvenni a kapcsolatot, kellő gondossággal járt-e el a kipakoláskor, az ingatlan állagának megóvásakor, satöbbi.

Nagyon nem kell izgulnod. Sőt, semennyire nem érdemes, meditálj, valami majd lesz, addig se tudsz sokat tenni. Idegeskedni meg minek akkor.