meddig tart az adós munkabérének levonása?


foltoska # 2010.09.14. 08:39

T.Kovács Béla Sándor. Mivel nem kapok a végrehajtótól ez ügyben felvilágositást a gyermektartásra nem tudok válaszolni,gépkocsi vásárlási és egyébb tartozásai vannak./közös ismeretségi körünktől tudom./ami már nincs a tulajdonában.Nem értem /az nem akadálya a te követelésed behajtásának/Mikor tellik le az előző?Vagy mit kell tennem?Üdv.

C a s a b l a n c a # 2010.09.14. 08:29

Magyarán: sorrendben megelőző tartozás terheli adós munkabérét. Hát ez a "letiltósdi" eltart egy darabig. A végrehajtó a letiltást megkérelmezi, azt pl. egy Nyugdíjfolyósító Igazgatóság besorolja. A Munkáltatónál gondolom - majd ismételten próbálkozik a Végrehajtó.
Emlékszem, volt egy olyan ügy, hogy adóstól 240.- Ft-ot lehetett összesen havonta levonni...

foltoska # 2010.09.14. 08:23

T.végrehajtó1 A Végrehajtást kérő vagyok.Üdv:

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.14. 07:53

Ha jól értem, végrehajtást kérő.
Az adós munkáltatóját neked nem kell ismerned, a végrehajtó pedig hivatalból kutakodhat iránta a nyilvántartásban. (A munkavégzés helye olyan személyes adat, amelyhez még neki sincs köze.)

Az nem akadálya a te követelésed behajtásának, ha az adós fizetését letiltás terheli; ez csak akkor gond, ha az a letiltás elsőbbséget élvező tartozás (pl. gyermektartás) kiegyenlítését szolgálja.

végrehajtó1 # 2010.09.14. 07:38

adós vagy ?
Vh kérő vagy?
Vagy csak érdekel a téma?:)

foltoska # 2010.09.13. 16:24

T.Végrehajtó!
Tisztelettel kérem segitségét az alábbiakban.
Az adós munkabérét tartozás miatt levonás terheli,az ügyembe kirendelt végrehajtó kérdésemre válaszolva közölte,hosszú ideig levonás terheli a munkabért. Lehet-e,kinek kell tudni mennyi az a hosszú idő és pontosan milyen összegről van szó? Továbbá az egyszerű ember hogyan tudhatja meg az adós munkahelyét? Üdvözlettel:foltoska