50% TULAJDONHÁNYAD VÉGREHAJTÁSA


tyityi # 2012.04.15. 16:53

Üdv!

Segítséget szeretnék abban az ügyben, hogy.....
10 éve élek közös háztartásban a társammal.
/Nem bejegyzett élettársi kapcsolat/ 4 éve vásároltunk egy ingatlant, amiben azóta is közösen élünk.11.5 mill ft.
Én az eladott lakásom árából kp-ben kifizettem adásvételkor a vételár 50%-át.
A társam egy ausztriai banktól vett fel 7 mill.ft-ot
aminek az adóstársa én vagyok, így került a házra jelzálog.Tavaly novemberig fizette a havi törlesztést.
Én a 4 év alatt rengeteg felújítást végeztettem a házon, tetőcsere, vízszerelések,központi fűtés,és még rengeteg renoválás, sajnos a párom anyagilag nem tudott beszállni, mivel, hol volt munkahelye, hol nem, és két gyerek után fizet gyerektartást, így csak a munkáját tudta hozzá adni, ha épp volt kedve.Igy az ingó része is minimális.
A kapcsolatunk 2 éve megromlott, azóta néha csinál valamit a házkörül, sajnos a számítógép rabja.
Minden munka rám hárul, tulajdonképpen csak használja a házat.A rezsi ráeső részét fizeti.
Mivel nekem jelenleg munkahelyem nincs, sem elég anyagi fedezetem arra hogy kifizessem az ő részét, szeretnék tanácsot kérni , van e bármilyen lehetőségem, arra hogy ez az életközösség meg szünjön. Sajnos drasztikussá vált a kapcsolatunk, dühében már csak rongálja a közös tulajdont, és fenyegetőzik.
Köszönöm válaszát!

Goodwitch # 2012.04.03. 07:26

Szabolcs54

Én szeretem a kihívásokat, tényleg, de nem fogalmaznád meg a kérdésedet értelmes magyar mondatokban?

Kinek van tartozása? Ki lakik az ingatlanban? Kinek jött az "ingatlan becsértékének közlése a felekkel" (neked, az adósnak, minden tulajnak?) A becsérték megfelel a piaci viszonyoknak, vagy túl alacsony, vagy túl magas?

Mi a teendő ilyen esetben?

  1. az adóst ráveszed, hogy fizessen, akkor megszűnik a végrehajtás.
  2. ha nem szeretnéd, hogy valaki az adós részét megvegye árverésben, és ezzel idegen tulajdonostársatok legyen, akkor a többi tulajdonostárssal együtt kérheted, hogy az egész ingatlant árverezzék el.
  3. ott lehetsz az árverésen, és te is árverezhetsz az adós tulajdoni hányadára.

Egyébként nincs semmi teendő. Ha nem csinálsz semmit, az adós tulajdoni hányadára a végrehajtó árverést fog majd kitűzni, és ha az árverés sikeres lesz, akkor kaptok egy új tulajdonostársat. Ha nem lesz sikeres, akkor időnként újabb árverést tartanak majd.


Goodwitch

SZabolcs54 # 2012.04.03. 06:47

jó napot egy olyan ügyben szeretném segítséget kérné hogy 2 élünk egy háztartásban és 800000 ft tartozása van és a fele lakás a szülőé és a másik fele 4 Gyönké ingatlan becsértéke közlése a felekkel ilyen papír jött ki hogy mi a teendő ilyen estben ?

balatoni # 2010.12.22. 18:16

Köszönet végrehajtó1!
Rengeteg értékes információhoz jutottam, persze van még ostoba kérdésem, de majd hétfőn....Békés boldog karácsonyt kívánok önneked, családodnak, s minden fórumozónak!!!

végrehajtó1 # 2010.12.22. 14:56

nincs elővásárlási joga senkinek

balatoni # 2010.12.22. 10:52

Köszönöm.
Amikor én egy irreálisan alacsony áron megvásárolnám az ő 1/4 részét, akkor nincs elővételi joga pld. a szomszédoknak? Mert itt bizony még a végrehajtó is irrelálisan alacsony becsértéket állapított meg....Cirka a piaci ár harmadát.....
Amúgy a tesó nem korrekt ember, így vele megbeszélni bármit is nem járható út sajna....
Például ha kifizeti a tartozását, akkor nincs ez az egész.....:))))
Mikor kerülhet leghamarább sor erre az árverezésre?

végrehajtó1 # 2010.12.22. 08:28

Szerintem az lenne a legjobb ha minél kevesebb tulajdonosa lenne a z ingatlannak.Lehetőleg csak egy.Ha van pénze akkor vegye meg.meg kell nézni mennyi a becsérték.Ennek az 50%-ig lehet lemenni.Valamint meg kell kérdezni mennyi a teljas tartozás.Ha ez kevesebb mint a becsérték 50%-a akkor érdemes a tesót meggyőzni hogy adja el árverésen kivül neked az általatok meghatározott becsértéken ami a teljes tartozás összege.(ez esetben menjenek be a vh-hoz és irásban kérjék ezt az értékesitési formát)Ha viszont a teljes tartozás több mint a becsérték 50%-a akkor inkább az árverésen licitáljon az ingatlanra

balatoni # 2010.12.22. 06:56

Elnézést tisztelt végrehajtó1!
Nem írtam, de arról értesített a végrehajtó, hogy közli velünk felekkel az ingatlanunk becsértékét.....
X Városi Bíróság X szám alatt kiállított végrehajtható okirat alapján...
Ingatlanvégrehajtás esetén az ingatlan becsértékének közlése a felekkel, és érdekeltekkel...
Na így tudtam meg, hogy csekélyértelmű tesóm tartozik, és igencsak fájna, ha elárvereznék valakinek az ő egynegyed részét a nyaralóból....
Ezután mi fog történni? Lehetőségeim?

végrehajtó1 # 2010.12.21. 19:53

Ha most kaptam először értesítést a végrehajtótól,

Mit?miről értesített?

balatoni # 2010.12.21. 18:38

Köszönet tisztelt végrehajtó1!
Elnézést ha aggodalmaskodom, esetleg hülyeségeket kérdezek, de borzasztóan aggaszt ez a dolog...
Ha most kaptam először értesítést a végrehajtótól, akkor cirka mennyi idő, míg kitűzik ezt az árverést? Van valami időhöz kötve ez az árveréskitűzés?

végrehajtó1 # 2010.12.21. 17:10

Az árverésen részt vehetsz, kapsz árverési hirdetményt.

balatoni # 2010.12.21. 16:55

Tisztelt Kovács Béla Sándor úr!
Köszönöm megtisztelő válaszát, egyben kérdeznék tovább...
Akkor voltaképp az egész ingatlan nem kerülhet árverezésre az egyik tulajdonos eszetlensége miatt...
Tulajdonképpen akkor csak az ő / mármint adós /egynegyed tulajdonrésze kerül árverezésre? Nehéz elképzelni, hogy egy nyaraló egynegyed részét valaki megvegye....Akkor viszont hogy jut pénzéhez az akinek tartozik a gyagya testvérem?
Adósságait nem fizetem ki mert másikat csinál helyette, viszont a tulajdonrésze árverezésen részt vehetek én is? Értesít minket az árverezésről a végrehajtó egyáltalán mint tulajdonostársakat?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.12.21. 11:06

A nem adós tulajdonostárs illetőségét csak akkor árverezik, ha ő kéri, és ekkor is megszabhatja a kikiáltási árat.

balatoni # 2010.12.21. 11:01

Üdvözlet a szakembereknek!

Reményeim szerint kérdésem nagyjából ide csatlakozik.....
Adva van egy nem lakott nyaralóingatlan. Családi tulajdon, egy szülő 50, és két testvér 25-25 százalékban tulajdonos. Az egyik testvér 500 ezres tartozása miatt végrehajtó előtt már az ügy. Így szereztem róla tudomást, mert én lennék a másik testvér....Szóval a lényeg....Elárverezhetik az egész nyaralót a tesó ostobasága miatt?

?Kérdező? # 2010.12.13. 20:09

Dr.Fradista!

1 millió forint felett választható, hogy fizetési meghagyás kibocsátását kéred, vagy peres eljárást kezdeményezel.

Dr.Fradista # 2010.11.18. 23:02

Uhh, most elolvastam.Visszavonom az előző bejegyzésemet.

Dr.Fradista # 2010.11.18. 22:42

:)
Csak rápillantottam,a nicknév tűnt fel, de rémlik, mintha egész jogászias lett volna a fogalmazása:)
Talán egy "álruhában" járó volt tanárunk, vagy a szép emlékű ügyvédiskola előadói közül tesztelget valaki :))

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.18. 22:16

Na, az tanács, amit ő adott...

Dr.Fradista # 2010.11.18. 22:15

"Szivat minket"

Az teljesen biztos, ugyanis láttam egy másik topikban, hogy ő adott tanácsot büntetőügyben.Több más topikban meg hülyének tettetve magát kérdezősködött különböző témákban.

végrehajtó1 # 2010.11.18. 21:14

szivat minket:(

kovacsz # 2010.11.18. 20:47

Arról nem is beszélve, hogy van amikor végrehajtás, van amikor a feleség tudta nélkül történő ingatlaneladás, van amikor kölcsönszerződés.
Ki tudja mi jön még....

pazs # 2010.11.18. 14:47

vona100: lehet, hogy az is segítene, ha egy topikban kérdeznél. A másik topikodban úgy hangzik, mintha ez még csak terv lenne és te vagy a férj, itt meg úgy hangzik, mintha már meg is történt volna és te vagy a feleség.

lewho # 2010.11.18. 14:41

/apró észrevétel: ha a jelzálogot be is jegyzik, a terhelési és elidegenítési tilalmat tuti, hogy nem, magánszemély kölcsönadó esetén/

Dr.Fradista # 2010.11.18. 14:25

Semmi probléma, csak közben dolgozunk is:)
Sokszor az ügyvéd , sőt a bíróság sem lát tisztán:)
Nyilvánvalóan nem életszerű, hogy a feleség "magától, dalolva" tesz tartozáselismerő nyilatkozatot, ezért is írtam alább, hogy realitása a pernek van.

"Mire lehet menni a bírósági perrel, ott megállapítják az asszony felelősségét is és azt, hogy ő is tartozik?"

Nem láttam jelen ügyben keletkezett okiratokat és jós sem vagyok, de a leírtak alapján, ha a bíróság megállapítja, hogy a tartozás házastársi vagyonközösség ideje alatt keletkezett, akkor megállapítja a feleség felelősségét is a tartozásért (annak közös vagyonból ráeső hányada tekintetében).Ha az ítélet jogerőre emelkedik, akkor végrehajtható okirat alapján a követelés végrehajtható.

vona100 # 2010.11.18. 13:29

De arra is legyetek figyelemmel, hogy soha nem volta ilyen jogi dolgokban benne és nem direkt csinálom, hogy több kérdést teszek fel!

Ezért ne haragudjatok meg! Elnézéseteket kérem, ha kicsit értetlenkedem, de szeretnék teljesen tisztán látni az ügyben!