Elévülés


Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.12. 08:21

Csak a lényeget nem írtad: beazonosítható a követelés az adós számára?

ATA2222 # 2018.08.12. 15:29

Az utolsó kérdéshez kérdeznem hogy hogy történik az adón keresztüli pénzbírság beszédes ? Kell tennem valamit ?

gerbera317 # 2018.08.12. 15:38

Felszólít majd az adóhatóság, hogy fizess, és ha akkor sem fizetsz, foglalják földedet, házadat, autódat, inkasszózzák bankszámládat, tiltják munkabéredet.

Ferenc6 (törölt felhasználó) # 2018.08.12. 16:07

Rossz helyen érdeklődtem?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.12. 16:28

Nem. Rosszul kérdeztél. Nem látszik a válaszom?

nonolet # 2018.08.12. 21:38

Ferenc6

Csak gyönge vagy értő olvasásból...

Azt a választ kaptad, hogy:

HA!! egyértelmű, hogy MELYIK adósságról van szó.

AKKOR fölösleges ugrálni egy dátum elírás miatt.
Mert az nem kellő indok.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.14. 17:07

Hihetetlen...

Ferenc6 (törölt felhasználó) # 2018.08.14. 17:37

Tehát lényegtelen. Köszönöm a választ. Köszönöm a segítséget!

Ferenc6 (törölt felhasználó) # 2018.08.14. 17:40

Ja, és még 1 . Csak ezzel beazonosítható.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.14. 17:50

Annyira sok szerződést kötöttél ugyanazzal a bankkal? Hogy ha nem napra pontosan jelölik meg a szerződéskötés dátumát, akkor már nem is tudod, melyikről van szó?

Ferenc6 (törölt felhasználó) # 2018.08.14. 18:04

Persze hogy tudom. Az elévülés ami fontos számomra.
Írtam, hogy másfél éve nem tudta a követeléskezelő bizonyítani a hitellel kapcsolatos adatokat. Űgy gondolom a Bíróság rég itéletet hozott volna, ha úgy gondolza volna mint te. Azzal próbálok védekezni, hogy az ehgedményezési szerződés érvénytelen mert helytelen adatokat tartalmaz. Most túl hosszú lenne leírni az egész ügyet, de rengeteg helytelen adatot adott meg a követeléskezelő ezen kívül is.
Hagyd az egészet, nem kell válaszolnod. Eddig is egyedűl küzdöttem.

Ferenc6 (törölt felhasználó) # 2018.08.14. 18:14

Csak nem válaszoltam, bocsánat. Igen 4 szerződésem volt!

ObudaFan # 2018.08.14. 19:04

Ha a koveteles beazonosítható az ertesitobol, akkor megszakítja az elévülést.

Ferenc6 (törölt felhasználó) # 2018.08.14. 19:13

Tisztelt ObudaFan!

Köszönöm a választ!

Hzsuzsi30 # 2018.08.28. 08:25

Tiszteletem!
A kérdésem az lenne hogy egy 2001-es motorkerékpár vásárlására felvett hitel két utolsó részletének meg nem fizetése miatt 2018.07.11 én a nevemen lévő gépjárműre foglalást tettek a kérdésem az hogy ez jogos e illetve erre nem vonatkozik az elévülés?
köszönöm

Vadsuhanc # 2018.08.28. 08:56

Egy követelés elévülése nem azt jelenti, hogy azt már nem kell megfizetni csak azt, hogy állami kényszer nem alkalmazható.

Az elévülésre az adósnak kell hivatkozni és csak akkor veszik figyelembe. Az általad leírtakból nem tűnik ki miért és " ki tette a foglalást " a gépjárművedre. Ha a miértre a válaszod, hogy a kölcsön miatt akkor gyanítható, hogy nagyon sok hivatalos levelet nem vettél át vagy nem reagáltál rá.

Dr.Attika # 2018.08.28. 09:11

Ez a lényeg. Pl. az angol-szász jogban a követelések nem évülnek el. Azt több száz év után is lehet bírói úton kikényszeríteni. Pár éve valamelyik angol egyetem talált egy adóslevelet, amelyben valamelyik uralkodójuk kölcsön kért 150 fontot. Bíróság elé vitték és az állam nem tudta bizonyítani, hogy visszafizette. Irdatlan összeget ítélt meg a bíróság. Na nálunk ilyen nem lehetséges. A magyar jog azt mondja, ha 5 éven keresztül nem érvényesíti a követelését, akkor az állam bíróságára ne számítson.

Hzsuzsi30 # 2018.08.28. 09:36

A kölcsön miatt egy végrehajtó cég kérte a foglalást.

drbjozsef # 2018.08.28. 10:21

"végrehajtó cég"

Hidd el, tényleg nemigen lehet segíteni, amíg alapinformációk se sikerülnek.

Bírósági végrehajtó lesz az, mert BEHAJTÓ cég ilyet nem tehet. Sajnos igen-igen valószínű, hogy jogszerű lesz ez, mert ha már folyamatban lévő végrehajtás van, akkor az elévülés sem számít már, és csak nagyon-nagyon halvány, szinte zérus esélyed van kikerülni ebből fizetés nélkül. Ehhez főleg azt kellene tudni, mikor, kitől, milyen leveleket kaptál, átvetted-e, eljutott-e hozzád.

zanita # 2018.09.03. 17:12

Üdv mindenkinek!
Még nem tettem fel ilyen kérdést és nem is találtam hozzá hasonlót.
Férjem valamikor 2009ben felvett a testvérének egy hitelt.Fizették egy darabig,de egy idő után a férjem nem győzte így elmaradtak a befizetések.2012 óta gyakorlatilag semmiféle megkeresés nem történt a bank részéről kb 1héttel ezelőttig,a lebélben 2,5 millió a kóvetelés.A bank vmi faktorcégnek adta át, aki azt közölte hivatkozzak az elévülésre.
Férjem 2015 óta él nálunk,1éve vagyunk házasok.Levelei stb mind idejön.Hivatalos munkahelyen dolgozik 98 óta,megszakítás nélkül,jelenleg katona,tehát megtalálható volna.Ennek ellenére 2012 óta sem levél,sem telefonhívás nem érkezett.
Házvetel előtt állunk és fogalmunk sincs mit tehetnénk,egyáltalán lehet -e valamit tenni?
Nagyon megköszönném ha valaki válaszolna.
Ügyvéd keresése folyamatban,de mivel csak hétvégente van itthon így ez problémásabb.

ObudaFan # 2018.09.03. 17:34

És 2015-ben értesítette a bankot a lakcíme változásáról? Ha igen, akkor valószínűleg elévült a követelés.

zanita # 2018.09.03. 17:36

Nem tudom ertesítette őket -e,de a levél már idejött.Ez a bejelentett címe,eddig egyszer sem küldtek semmit.

drbjozsef # 2018.09.04. 07:08

A faktorcég mondta, hogy hivatkozzatok elévülésre? Nemár.

Ha a házvétel esetén a KHR lista a baj, az ellen biztosan nem tehettek semmit - hiszen nem fizette hitelt. Ha egyben kifizetné, akkor is passzív státuszban rajta maradna még.

Egy biztos : hogy senki se tudhatja 100%-ra, hogy elévült-e a követelés, még Ti sem. De ha hivatkoztok rá eljárásban, akkor a faktornak/banknak kell bizonyítania, hogy megszakította az elévülést.

zanita # 2018.09.14. 12:11

Végre találtunk ügyvédet,aki szerint a megbízási szerződés,amit mellékeltek kuka,se tanú aláírás,se ügyvédi ellenjegyzés.Gyakorlatilag 5év után( férjem pontosított 2012 vége óta nem keresték)az első levél,ez sem tértivevényes.Azóta semmi,se hívás,se levél.Azóta,hogy ügyvédre hivatkozva beszéltem velük,illetve a faktorcég képviselőjével,aki amúgy azt sem tudta melyik bolygón van :D.
Voltunk a régi lakcímén,de levél oda sem érkezett.
Szerintetek?
Az ügyvéd szerint várjunk,de én azért még aggódom.

drbjozsef # 2018.09.14. 12:33

Már van megbízási szerződés is?

Szerintem érdekes.