akinél már járt a végrehajtó


szsysy # 2012.03.12. 16:17

még a végén vitát robbantok ki.

végrehajtó1 # 2012.03.12. 16:08

Kedves Goodwitch!

ha hozzád menne a végrehajtó,

óóóó :)még csak az hiányzik:)

szsysy # 2012.03.12. 16:07

kedves Goodwitch te is szakmabeli vagy ?/ügyvéd,végrh./

szsysy # 2012.03.12. 16:03

nagyon szépen köszönöm!közben betelefonáltunk a végrehajtó irodába,és mint kiderült ott dolgozik az ismerősünk ismerősének az ismerőse.........azt mondta nem kell megijedni nem foglalni jönnek(ha lehet hinni neki),tudják milyen körülmények között vagyunk,meg,hogy albérlet.....csak azért jönnek,hogy időközben nem e lett valami nagy értékünk.csak azt tudnám honnan tudják,hogy az ember milyen körülmények között él.

Goodwitch # 2012.03.12. 15:59

szsysy,

ne ijedj meg, ruhát, kaját, ágyneműt, ilyesmit szinte soha nem foglalnak, mert gyakorlatilag értéktelen, nem túr bele a szekrénybe, de az ékszert azt viszi, ha talál...., meg a nercbundát is (ha lenne).


Goodwitch

Goodwitch # 2012.03.12. 15:55

kedves végrehajtó1, ha hozzád menne a végrehajtó, és nem a barátod :-), lehet, hogy Te is zizegnél, főleg, ha nem lennél végrehajtó :-)

volt olyan tapasztalatom, hogy a végrehajtónak megtetszett egy csillár, és hiába volt okirat, fénykép arról, hogy nem az adósé, hanem másé, és nem is foglalható, mégis foglalta.


Goodwitch

Goodwitch # 2012.03.12. 15:49

szsysy,

van ilyen tapasztalat, meg olyan is. Attól függ, hogy az adott végrehajtó éppen milyen, és éppen el tud-e adni egy olyan valamit, ami éppen nálad van.

86. § (1) Lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő vagy más olyan ingóságot lehet, amelyről valószínűsíthető, hogy az adós tulajdonában van.
(2) Nem lehet lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő ingóságot, ha a rajta levő jelből vagy más körülményből minden bizonyítás nélkül kétségtelenül megállapítható, hogy az ingóság nincs az adós tulajdonában.
(3) A házassági életközösség tartama alatt a házastársaknak vagy bármelyiküknek a vagyontárgyát bármelyik házastárs ellen külön vezetett végrehajtás során is le lehet foglalni. Nincs helye a foglalásnak, ha az a házastárs, aki ellen a végrehajtás nem irányul, kétséget kizáróan igazolja, hogy a szóban levő vagyontárgy nem a házastársi vagyonközösséghez, hanem az ő különvagyonához tartozik.

Amiket írsz egyébként a Tn kívül, nagyjából minden a végrehajtástól mentes vagyontárgyak közé tartoznak.

90. § (1) Mentesek a végrehajtás alól a következő ingóságok:

  1. az olyan eszköz, amely nélkül az adós foglalkozásának (hivatásának) gyakorlása lehetetlenné válik, így különösen a nélkülözhetetlen szerszám, műszer, technikai, katonai és egyéb felszerelési tárgy, egyenruha, önvédelmi fegyver, szállítóeszköz, ide nem értve a gépjárművet,
  2. a rendszeres tanulmányok folytatásához nélkülözhetetlen eszköz, így különösen a tankönyv, tanszer, hangszer,
  3. a szükséges ruházati cikk, felsőruházatból 3 felsőruha, 1 télikabát, 1 felöltő, 3 pár lábbeli,
  4. a szükséges ágynemű: személyenként 1 készlet a hozzávaló 2 huzattal,
  5. az adós háztartásához tartozók számának megfelelően szükséges bútor, legfeljebb 3 asztal és 3 szekrény vagy azonos célt szolgáló más bútor, személyenként 1 ágy vagy más fekvőhely és 1 szék vagy más ülőbútor,
  6. a szükséges fűtő- és világító eszköz,
  7. az adós háztartásához nélkülözhetetlen konyhai és háztartási felszerelés, továbbá 1 hűtőgép vagy fagyasztószekrény és 1 mosógép,
  8. az a kitüntetés (érdemrend, érem, jelvény, plakett), amelyet az adós kapott, ha ezt okirattal igazolta,
  9. az adós betegsége és testi fogyatékossága miatt szükséges gyógyszer, gyógyászati és technikai segédeszköz, a mozgásában korlátozott adós gépjárműve,
  10. az adós háztartásához tartozó kiskorú gyermek által használt - jellegénél fogva gyermekek részére szolgáló - tárgy,
  11. az adós és a háztartásához tartozók részére 1 hónapra szükséges élelmiszer és 3 hónapra szükséges tüzelőanyag,
  12. a lábon álló, illetőleg be nem takarított termés, gyümölcs,
  13. az a dolog, amelyet a felszámolási eljárás során nem lehet az adós vagyonához tartozóként figyelembe venni.

Goodwitch

szsysy # 2012.03.12. 15:49

köszönöm.

végrehajtó1 # 2012.03.12. 15:47

Mond el mi nem az adósé, és jegyzőkönyveztesd.Nem kell ezt már annyit zizegni:)

szsysy # 2012.03.12. 14:47

mi a tapasztalat,eljárás a reggeli kérdésre???

autószerelő # 2012.03.12. 07:10

Igaz.

szsysy # 2012.03.12. 06:21

albérletben.egy kávé még nem jelent semmit.

autószerelő # 2012.03.12. 06:14

"Pálinkát nem fogad el, kávét esetleg.

www.kbs-ugyved.hu "

Ez egy MEGA LOL :-)))

ui.: Ha az ember meg tudja kínálni a saját házában/lakásában az nem jó jel.

szsysy # 2012.03.12. 06:06

nagyon köszönöm a válaszokat!más helyre már irtam,és azt a választ kaptam,hogy általában elhiszi bemondásra a végrehajtó,hogy másé az ingoság.nem akarunk semmit eldugni,titkolni,de amink van egy gyerek szekrénysor,ágy ,10éves orion tv,mosogép,hűtő,mind régi.olvastam,hogy pl:szülőknél laksz,(és tényleg minden az ővék),persze ezt csak bemondással tudod igazolni,akkor elhiszik,vagy a szülő igy járt?

végrehajtó1 # 2012.03.11. 20:49

szsysy

Ha kérelmet adsz be akkor (ha ez az első) ki sem mehetnek .Amíg azt el nem bírálták szüneteltetik a végrehajtást.Art. szerint kérhetsz elengedést, mérséklést, részletfizetést.Az hogy megkapjátok-e azt innen nem lehet eldönteni.

Goodwitch # 2012.03.11. 19:41

Nem, nem szoktak tájékoztatni a méltányossági lehetőségekről, de ha már vh szakban van az adótartozás, akkor nincs is túl sok lehetőség, csak a vh elévülése.

Azt még tudd, hogy arra tekintet nélkül fognak foglalni, hogy azt mondod-e, hogy másé a TV, vagy a fotel, akkor is lefoglalják, ha az ingatlanban találják, és majd vh igényperrel érvényesítheti a tulajdonos a tulajdoni igényét, legfeljebb jegyzőkönyvbe veszik, hogy másé a vagyontárgy. egy kivétel van, ha azonnal hitelt-érdemlően tudjátok bizonyítani, hogy nem a tietek a vagyontárgy.

Általában korrektek, valódi értékkel bíró tárgyakat szoktak csak foglalni, függetlenül attól, hogy hány rend ruhát kellene meghagyniuk, én még nem találkoztam olyannal, aki kinyittatta volna a ruhásszekrényt. (nem saját tapasztalat, csak ügyfeleké).

Annyit tudni kell, hogy míg a bírósági végrehajtó "önálló vállalkozó" és a behajtott lé után "jutalékot" kap, addig az adóvégrehajtó max. több jutalmat kap, ha több lé folyik be a tevékenysége folytán, de a "fizetése" alapjaiban nem függ a behajtott összegtől, ezért kicsit más a hozzáállás, és ezt nem rossz értelemben írom, csak közgazgdaságilag.... :-)


Goodwitch

szsysy # 2012.03.11. 19:12

a normálisabb jelzővel nem akartam senkit megbántani.nekem nincs ilyen ügyben szerencsére még tapasztalatom,csak napok óta böngészem a netet,és olvas az ember ezt-azt.elnézést kérek minden végrehajtotól!!!!!

szsysy # 2012.03.11. 19:01

azért megkinálom őket kávéval!

szsysy # 2012.03.11. 18:59

köszönöm a felvilágositást!nincs plazmatv,jo nekünka 10 éves.arra gondoltam,hogy esetleg elmondják,hogy milyen lehetőségek vannak,pl:esetleg tartozás elengedés kérés,csökkentés.ilyet elmondanak?

végrehajtó1 # 2012.03.11. 18:45

Jó napot kívánok a Navtól jöttünk.szsysy párját keressük.Ön az? rendben.

Menjünk be.Tájékoztatjuk hogy önnek x forint tartozása van.Kifizeti most?Nem tudja? Nem baj.Felveszünk egy foglalási jegyzőkönyxvet.(Írják)Személyit adókártyát kérünk!(tovább írják)Kik laknak önnel?Felírjuk a mentes vagyontárgyakat.Kérem fordítsa meg a plazma tv-t le irom a gyáriszámát, stb stb ...15 napon belül kifizetheti.Utána ha nincs akadálya árverésre tüzzük ki.

Itt tessék aláírni.Egy példány a magáé.Közben a kolléga írja az eljáráai költség határozatot.(5 rugó lessz):)

További szép napot...

szsysy # 2012.03.11. 17:53

a páromhoz jönnek az apeh-tól,és nem tudom mire lehet számitani.lehet-e velük beszélni?ugy hallottam,olvastam,hogy az apeh-osok ugymond"normálisabbak" a birosági végrehajtóknál.(most gyorsan megnéztem,hogy ön végrehajtó-e,nehogy megbántsam)olvasgattam a fórumot de olyat nem találtam,hogy valaki leirta volna mi történt amikor ment a végrehajtó!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.11. 17:12

Lehet. De konkrétan kellene kérdezni.

szsysy # 2012.03.11. 15:46

lehet egyáltalán ilyesmiről beszélni a fórumon?

szsysy # 2012.03.11. 14:37

köszönöm!az már akkor jó jel!?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.11. 13:53

Pálinkát nem fogad el, kávét esetleg.