Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Adósság behajtás

epataki # e-mail 2017.03.29. 19:08

Lyonnee! Ön nem hallott még olyan apákról, akik nem érdemlik meg, hogy keressék őket??? ÉN egyébként kerestem, de aki ott lakott a lakásban azt mondta, hogy elköltözött! Én meg nem csodálkoztam, hogy nem jelentkezik nálam, kis gyerekkoromban sem törődött velem.Én voltam az egyetlen lánya, akiről tudott az egész családja, erről bizonyítékom volt.De most már be is fejeztem, úgy látszik,hogy itt a csalókat védik!
Azt sem tudtam, hogy az Anyakönyvi Hivatalban nem tudjáka gyermeket megkeresni a szülő halála esetén.

Köszönöm a segítséget mégegyszer !

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.20. 20:28

Az alperes apja kegyeletének a megsértése...

www.kbs-ugyved.hu

Lyonee #   2017.03.20. 20:16

Kegyeletsértés? 23 évig még arról sem volt tudomása, hogy az apja meghalt.
A kérdező 2014-es beírása:
"Nemrég jutott tudomásomra, hogy az apám meghalt még 1991-ben. Volt egy lakása az V.kerületben, amit a tulajdoni lap szerint a bátyja örökölt, mert azt állította az önkormányzatnál és a közjegyzőnél, hogy nincs leszármazott! Ezután eladta a lakást. 2006-ban ő is meghalt."

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.20. 19:24

Ő az örökhagyó gyereke. Vagy unokája.

www.kbs-ugyved.hu

Dr.Attika # e-mail 2017.03.20. 18:47

Ja. Hogy az alperes nem az elhunyt lánya, hanem az elhunyt testvérének a lánya. Ha az elhunytnak nem volt sem leszármazója és felmenője, akkor a testvér jogosan örökölt, ő meg a lánya javára lemondott. Ha ez van, akkor értelmetlen volt perelni. Miért kellett volna önt említeni a hagyatéki eljárásban?

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

Dr.Attika # e-mail 2017.03.20. 18:31

Ha a lánya volt, akkor ő a törvényes örökös. Mire ment a per?

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

epataki # e-mail 2017.03.20. 17:24

Köszönöm a segítséget, közben eszembe jutott, hogy nem is perköltség,hanem az alperes ügyvédi költsége.
A kegyeletsértésről csak annyit, hogy az bebizonyosodott, hogy én voltam az örökös és a nagybátyám tudott rólam! Itt az alperes, a lánya az akivel szemben vesztettem.
Tulajdonképpen reménykedem,hogy nem fogja kérni,mivel mai áron kb. 18 millió Ft. volt az örökségem.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.20. 13:41

Akkor még vagy négy évig. Ha végrehajtást kérnek, akkor onnan kezdve újabb öt évig. Ha a végrehajtó bármilyen cselekményt végez, akkor onnan számítva megint öt évig. Etc.

(A kegyeletsértés is bűncselekmény ám.)

www.kbs-ugyved.hu

epataki # e-mail 2017.03.20. 13:33

Bocsánat, tegnap rosszul írtam, én voltam a felperes, az alperes apja, az én apám testvére volt aki "elcsalta" az örökségemet.
Végrehajtó még nem jelentkezett, az alperes ügyvédje írta a felszólítást, hogy fizessek. Nem állt szándékomban senkit utasítani. Kérdésem továbbra is az, hogy meddig kérhetik ezt a tartozást? Már több, mint 1 éve nem történt semmi az ügyben.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.19. 19:49

Most még egy rágalmazási pert is akarsz a nyakadba?

(A végrehajtót egyébként az adós nem utasítgathatja, hogy miből tiltson, miből ne. Amit talál, azt foglalja.)

www.kbs-ugyved.hu

epataki # e-mail 2017.03.19. 19:35

Elvesztettem egy öröklési pert, ezért a perköltséget kb.116000 Ft-otnekem kéne befizetni. 2016. március 02-án kaptam meg a felszólítást a felperes /unokatestvér/ ügyvédi irodájától, hogy fizessek. Én rögtön válaszoltam, hogy jelenleg egy összegben nem áll módomban fizetni, mert jövedelmem havi 22.800 Ft Foglalkoztatást helyettesítő támogatás, és átküldtem a postai utalványt, hogy ebből tiltsák le. Ezután nem történt semmi, már több, mint egy éve.

Kérdésem: Meddig követelhetik tőlem ezt az összeget?
Utóirat: A per tárgya egy belvárosi ingatlan és bankszámla volt, amit a felperes édesapja csalt el tőlem, mert "elfelejtett" megemlíteni a hagyatéki tárgyaláson és a közjegyzőnél!

ius latratus # e-mail 2017.03.09. 16:00

Igen, nem is arra gondoltam, hanem arra, hogy ha első körben egy ügyvédet keres fel, s nem a D.A.S-t, akkor nem a felszólítgatások eredményére várt volna a kérdező.
Persze, itt is itt a "ha".

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.09. 15:55

Csodát tenni más se nagyon tud. Az alig másfél éves céggel szemben az utóbbi fél évben 23 végrehajtási eljárás indult, és a kényszertörlése is folyamatban van.

www.kbs-ugyved.hu

ius latratus # e-mail 2017.03.09. 15:21

ezért a Magyar bírósághoz került, azon belül a Patona és Társa Végrehajtó Irodához

Jaaaj...

azonban nem tudják behajtani a pénzt, és mára szüneteltetés alá vonták az eljárást azzal az indokkal, hogy a cég tulajdonosának semmi nincs a nevén, bankszámlaszámmal nem rendelkezik

Ez biztos nincs benne.
Ha jól értem, itt már egy végrehajtási eljárás van folyamatban, azaz, szinte mindent megtettél. Talán, ha nem a csúcsjogászokat tömörítő D.A.S. Biztosítóhoz fordultál volna először...

Zsoolt87 # e-mail 2017.03.09. 12:54

2015.12.17.-én vásároltam egy Mitsubishi Pajero-t. 2015.12.18.-án elvittem eredetvizsgára, ahol megbukott, módosított alvázszám gyanánt. Az NKH megtette a feljelentést. DAS jogi képviselőmmel felvettem a kapcsolatot, és kérvényeztem az adásvételtől való elállás jogommal. Az autó Supreme Autó Ház KFT.-től (címe: 2143 Kistarcsa, Móra Ferenc utca 105.) származik. A cég semmilyen felszólításra nem reagált, ezért a Magyar bírósághoz került, azon belül a Patona és Társa Végrehajtó Irodához, akik azonban nem tudják behajtani a pénzt, és mára szüneteltetés alá vonták az eljárást azzal az indokkal, hogy a cég tulajdonosának semmi nincs a nevén, bankszámlaszámmal nem rendelkezik. Kérdésem az lenne, hogy milyen lépéseket tudok még tenni?

gerbera317 # e-mail 2017.02.26. 17:40

Lekéste a jogvesztő határidőket. Az elmondottak alapján. Egyébként pedig nem felé, hanem -nak -nek.

dszusi # e-mail 2017.02.26. 16:43

Tisztelt Fórum!

Egy ismerősömnek szeretnék itt tanácsot, illetve segítséget kérni.
A probléma a következő:
Tavaly november óta letiltás van a fizetéséből, ma elmondta utólag derült ki h kapott levelet a Dr Seress Miklós önálló bírósági végrehajtótól, mely levélről édesanyja nem szólt neki. Eltette így az ismerős csak most tudta meg miért vonnak a fizetéséből.
Azt szeretném kérdezni van e valami módja hogy a további fizetéslevonás ellen tiltakozzon, illetve megteheti e a munkáltató hogy kiadja az adatait?
Azt tudom h a NAV felé megtehetik csak más behajtó felé is megtehetik e?
Illetve mit tehet ez ügyben, hogy tovább ne kelljen fizetnie, elmondása szerint több éves tartozást?

Köszönöm a nevében is!

Vh-ügyes # e-mail 2017.02.18. 17:11

Nem válaszoltam már erre?
ez egy hozzászólás?

VÉGREHAJTÁSI VÁLSÁGKEZELÉS ALAPÍTVÁNY
www.vegrehajtasugyintezo.hu
TEL.: 06-30-8464220
MAIL:vegrehajtasugyintezo@gmail.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.02.17. 17:08

Nem válaszoltam már erre?

www.kbs-ugyved.hu

gerbera317 # e-mail 2017.02.17. 17:07

Két lehetősége van ilyenkor a kezesnek:
1) A végrehajtónál megfizetve a tartozását kéri a bíróságot, hogy az adós elleni végrehajtásban állapítsa meg, hogy a végrehajtást kérő jogutódja a helytállási kötelezettségének eleget tett kezes. Ennek a kivitelezhetősége több sebből is vérzik, ezért ez csak elméleti síkon létezik.
2) Fizetési meghagyás kibocsátását kéri az adós ellen, ahol a követelés tárgya a kezesi helytállással keletkezett költség és kár.

Balek 75 # e-mail 2017.02.17. 16:50

Tisztelt Fórumozók!
Elmentem kezesnek egy ismerősömnek!Persze a felvett összeget nem fizette vissza!Mikor kiderült,hogy szándékosság állhat a dolog mögött azonnal bírósághoz fordultam ahol megállapították,hogy csalás áldozata lettem.Mivel akkor még anyagi kár nem ért csak enyhe büntetést kapott az illető!Közben végrehajtásra került az ügy persze a kamatokkal együtt nőtt az adósság is!Mivel az illetőnek eddig nem volt bejelentett munkahelye nem tudtak tőle vonni semmit!Nagy nehezen ki tudtam fizetni a kölcsönt!Annyit tudok, hogy most már van munkahelye és családja is.
Az lenne a kérdésem ,hogy hogyan tudnám vissza szerezni a pénzemet,akár milyen módon is?Több mint 3 millió Ft.-ról van szó!
Köszönettel

Vh-ügyes # e-mail 2017.02.10. 21:08

"Azért ha bebizonyosodik, hogy az fmh-t indítója minden jogalap és ismeretség nélkül indítgat ügyeket akkor azért csak egy feljelentés kell és meg is van a delikvens."

nem egy, hanem több... (elkövetői magatartás)

Vh-ügyes # e-mail 2017.02.10. 20:44

"Azért ha bebizonyosodik, hogy az fmh-t indítója minden jogalap és ismeretség nélkül indítgat ügyeket akkor azért csak egy feljelentés kell és meg is van a delikvens."

nem egy, hanem több... (elkövetői magatartás)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.02.10. 19:33

Jó kérdés. Ha tudsz ilyen konkrét ügyet, szólj.

www.kbs-ugyved.hu

facsiga77 # e-mail 2017.02.10. 19:06

Ok, és ha behajtja az így esetlegesen jogerőssé vált fmh-t?

Akkor sincs semmi bcs?