Inkasszó a számlámon, hogy tehet ilyet a végrehajtó?


wers # 2012.12.12. 11:09

Próbálkozzál a banknál, lehet, ad folyószámlahitelt, amit részletekben visszafizetsz.

kávézós # 2012.12.12. 11:07

Sherlock,
köszi.

Te ismersz még Mo-n olyan munkáltatót, aki kp-ben fizet?

Kizárt.

Akkor hol van a törvény ilyenkor? Akkor ezek szerint a vh gondol egyet, és nem fizetésletiltást kér, ami a fokozatosság elvét követve az első dolga kellene, hogy legyen, hanem inkasszál. Miért? Letiltható a fizetésem x, jelenleg 33%-a. Ez miért nem elég neki? Miért viszi az egészet? Attól fél, hogy nem kapja meg a vh díját?

Ilyen elven akkor mindenki, akinek valaki tartozik, inkasszálhat, és kész....nem kell hónapokig várni, amig 33%-os tételekben megérkezik a zseton.

Mindenesetre gyomorforgató, amit művelnek, és ahogy művelik...nem írom, hogy tisztelet a kivételnek, mert szerintem nincs ilyen...

Érdemes a neten utánuk kutakodni, érdekes dolgok klerülnek napvilágra, ahogy egyre többen kezdik őket piszkálni...Szerinted miért nem érem el őket kb 2 hete? Se telefonon, se személyesen, se emailben...És ezeknek fizessek bármit? Inkább kilépek a melóhelyről....

Sherlock # 2012.12.12. 11:01

Azok a százalékok a fizetésre vonatkoznak(ha a munkáltatód vonja tőled - kérd kp-ban és akkor tényleg csak annyit tudnak vonni), ami a bankszámládra megy az onnantól hogy megérkezik "lóvé", viheti többé-kevésbé szabadon.

kávézós # 2012.12.12. 10:58

Sherlock,

köszi a hsz-t.

A törvénytelenséget erősebben a vh-ra értettem, a bank "csak" tette a dolgát, és fizetett, kvázi az én kontómra.

A törvénytelenséget abban látom, hogy a vh törvény kimond bizonyos százalékos összegeket is, ami haj ólemlékszem, akkor a nettó, számlára érkező fizetés max 33%-a lehet, kivételes esetben, pl gyerektartásnál lehet 50%, illetve több levonás esetén lehet max 50%.

Az én fizetésen nettóban alig több, 1-2 ezer forinttal, mint amit elvitt ez a rablóbanda, akiket azóta semmilyen, ismétlem, semmilyen formában nem érek utol : sem személyesen, sem emailben, sem telefonon, mást kommunikációs módszert nem ismerek.

Úgy gondolom, nem volt joga, sőt, törvényi lehetősége sem a vh-bnak, hogy gyakorlatilag a fizetésem 99%-át elvigye, akár adós vagyok valahová, akár nem...

Sherlock # 2012.12.12. 10:51

Melyik az a fórum, ahol bepanaszolhatom ezt a rablót?

http://www.mbvk.hu/…feleknek.php

hiszen mindkettő törvénytelenséget követett el, bár a bank talán kevésbé...

Miben is áll ez a törvénytelenség?

szembeállva a törvénnyel...[hiszen a dr nem véletlenül van a neve előtt]...annak be nem tartásával

Nem nagyon olvastad a Vht.-t igaz? Amúgy a legtöbb végrehajtó neve előtt nincs dr.

A bankot nem hibáztatom, mert fosnak a vh-tól Ők is

??

plusz a kuruc.info

Ugyanmár...

kávézós # 2012.12.12. 10:28

Kedves kbs, az előbb lemaradt :

igen, mocsadék dolognak tartom az eljárást magát, mert ha végigolvastad a topic nyitómat, akkor leírtam, hogy a tartozás elismert, nem tagadtam, nem szegültem szembe senkivel...

De ezt megteheti?A bankot nem hibáztatom, mert fosnak a vh-tól Ők is, bár tudnám, miért...

Azzal, hogy olyanokat írkálnátok, hogy adós vagyok, fizessek, nem segítetek, pedig ez a fórum (talán) azért jött létre...

Akármit is gondolsz, az ilyen eljárást, meg amit a tv nyom napok óta, plusz a kuruc.info, mocsadék dolognak tartom, akár tetszik ez, akár nem...és hidd el, még sokan vannak ezzel így, csak talán szerencsére nem mindenki ismeri ezt az oldalt....

kávézós # 2012.12.12. 10:25

Kedves válaszoló,

megmondanád, miért ez a pikirt megjegyzés, hogy "szerinted"?

Milyen állam az, ahol holmi vh-k, meg nem tudom, micsodák, szembeállva a törvénnyel, amit elvileg neki is ismernie kellene, hiszen a dr nem véletlenül van a neve előtt, annak be nem tartásával leamortizálhat egy családot? Gondolom, Te is nézel tv-t, látod, mi folyik vh területen, ugye?

Szóval? Ha már az előző leveledben nem válaszoltál a konkrét kérdésemre, akkor most megtehetnéd : hol lehet őket feljelenteni? Olyan hely kell, ahol tesznek is valamit, nem a "mundér becsületét" akarják védeni....

Kovács_Béla_Sándor # 2012.12.12. 09:53

hiszen mindkettő törvénytelenséget követett el
Szerinted.

Kérlek, ne piszkáljatok olyanokkal, hogy "adós, fizess", meg ilyesmi....
Hát tényleg. Az csúnya, sőt egyenesen mocsadék dolog lenne.

kávézós # 2012.12.12. 09:41

Sziasztok, szép napot mindenkinek.

Nem szaporítom : egy budapesti, konkrétan újpesti vh inkasszálta a számlámat, több, mint 200.000 Ft értékben, amit a remek bankom, mihelyst fizetésem beérkezett, rögtön teljesített is, magyarul, majdnem az összes pénzemet elvitte a mocsadék. Kinél tudom Őt is, adott esetben a bankot is feljelenteni, hiszen mindkettő törvénytelenséget követett el, bár a bank talán kevésbé...

Melyik az a fórum, ahol bepanaszolhatom ezt a rablót?

A tartozásom elismert, nem tagadtam, de a letiltott összeg nagyjából tönkretette a családom karácsonyát, és még sok egyéb mást is.

Kérlek, ne piszkáljatok olyanokkal, hogy "adós, fizess", meg ilyesmi....

Előre is köszi minden választ...