Inkasszó a számlámon, hogy tehet ilyet a végrehajtó?


Grave7 # 2013.02.15. 14:41

cidri67:
Ha nem közös a bankszámla (tehát az adósnak nincs felette rendelkezési joga), akkor nem vonható végrehajtás alá.

h.zoli:
A végrehajtó kiadta az inkasszót és a letiltást is, mivel nem tudta hogy akár az egyik is eredményre fog vezetni.
Kérd meg a végrehajtót (személyesen, ügyfélfogadási időben) normálisan, hogy a bankszámlát oldja fel és utlaja vissza az összeget, mivel a munkabéredből vonni fogják a tartozást. (Ha milliós a tartozás, többszázezret tudott leszedni a számládról és csak minimálbérre vagy bejelentve, akkor ne reményekedj ebben.) Jó ha munkáltatótól viszel igazolást, hogy következő fizetésedből már vonni fognak és mennyit.

joci0509 # 2013.03.22. 22:19

Sziasztok!
Kérdésem az lenne, ha már vonak a fizetésemböl 50% akkor, még attol függetelenül lehet inkaszozni a számlámat? Másik kérdésem, ha a számlám folyamatosan minuszban van, mert hitelkeretem van a fizetésem dublája, tehát amikor a fizum jönn még akkor is minuszban vagyok. Akkor is vonhatnak belöle??
Válaszokat elöre is köszi.

Veronika13 # 2013.05.06. 15:22

Sajnos engem is elért a végrehajtás :( Ma reggel azzal szembesültem, hogy a számlámra érkezett munkabér és családi pótlék összegéből inkasszóztak. Tudom,hogy van tartozásom, amit részletekben fizettem a végrehajtónak,betegség miatt elmaradtam pár részlettel.Mivel a számlámra ebben a hónapban még érkezik a gyerek árvaellátása, illetve utazási költségtérítés,arra vonatkozóan szeretném kérdezni hozzáértőktől,hogy azokat teljes egészében le fogják emelni? Annyit tudtam meg a banktól,hogy az inkasszót ma adták be és június 10-ig lesz rajta.

gbanderas # 2013.06.07. 12:49

Tisztelt Fórumozók!

Nettó 260e Ft fizetésemból a mai napon 211e Ft-ot elutalta bankom egy végrehajtó irodának.
Kiderült, hogy inkasszózták a számlám egy 1,7 M ft-os hiteltartozás miatt, amiben adóstárs vagyok.
beszéltem a végrehajtóval aki elmondta, hogy ő csak a megbízás alapján továbbította a bankom felé az inkasszót.
Elértem az inkasszót kezdeményező bank jogtanácsosát, akivel egyeztetve egy kérelmet el is küldtem, amiben egy válallható havi törlesztést kértem.

Ha elfogadják kérhetem a fenti 211e Ft visszafizetését?
Ha odajutunk, hogy a munkabéremből is letiltanak visszakapom a 211 e Ft-ot? Egyáltalán visszakaphatom valaha is?
A teljes képhez hozzátartozik még, hogy két ingatlanra is inkasszó került, amiben 50%-os tulajdonrészem van.
Szeretnék tájékozódni, mielőtt a végrehajtóval vagy bankkal megállapodok.

Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.07. 13:02

A részletfizetési kedvezményt talán megkapod. De pénzt vissza nem adnak. Te adnál?

gerbera317 # 2013.06.08. 19:13

260e Ft fizetésemból a mai napon 211e Ft-ot elutalta bankom

A bankod nem a fizetésedhez nyúlt hozzá, hanem a számlaegyenlegedhez. Hogy a pénz milyen jogcímen került oda - loptad vagy megdolgoztál érte - lényegtelen. Bármire is juss a végrehajtást kérővel, az inkasszált összeget már nem fogod visszakapni.

A teljes képhez hozzátartozik még, hogy két ingatlanra is inkasszó került

Elég érdekes kép...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.08. 21:05

Szőrözöl. :) Te is tudod, hogy végrehajtási jog bejegyzésére gondolt.

gerbera317 # 2013.06.09. 19:54

Nem én szőrözök, hanem a kérdező. Tartozik, ráadásul egyösszegben esedékes tartozásról van szó, mégis neki áll feljebb. Nem gond, de adja elő értelmesen, mit sérelmez, és akkor értelmes hozzászólást is fog kapni.

gbanderas # 2013.06.10. 08:27

Köszönöm a válaszokat!
Tájékozódni szerettem volna elsősorban. Nem sérelmezek én semmit, max az adós hülyeségét ugyanis én adóstárs vagyok, bár a behajtás szempontjából ez lényegtelen.

Nyílván alapból az ember nem ismeri az ide vonatkozó jogszabályokat.
Mindenesetre meglepő, hogy ilyen mértékben terhelhető a számla. Ha nem szerzek kölcsönt a saját hiteleim is bedőlnek mert erre a hónapra nem tudok törleszteni más felé.
Ezt furcsálom, hogy nincs mérlegelve ilyenkor.

jogaszleany # 2013.06.10. 17:36

"Ha nem szerzek kölcsönt a saját hiteleim is bedőlnek mert erre a hónapra nem tudok törleszteni más felé.
Ezt furcsálom, hogy nincs mérlegelve ilyenkor."

Nem, valóban nincs, ezt neked kell mérlegelned, amikor hitelt veszel fel + adóstársként kötelezettséget vállalsz.

gbanderas # 2013.06.10. 19:44

Köszönöm, ezt mérlegeltem.
Az inkasszóra gondoltam!

monalisa1 # 2013.06.11. 07:53

Aláírásoddal engedélyt adtál az esetleges inkasszóra, ha utólag is de olvasd el az apróbetűst.

Még szerencsésnek mondhatod magad, hogy a bank nem egyösszegben kéri a tartozást hanem havi részletfizetést engedményez, bár zsíros kamat ellenében...

----
  • laikus hozzászóló
Anima1 # 2013.07.22. 16:04

Hasonló a kérdésem, ami joci0509-nek. Léci válaszoljon valaki, aki tudja a választ!

Egyenlegem a bankszámlán: -101'000 Ft
Rendszeres havi fizetésem: 100'000 Ft
A fizetésemet mindig egy összegben kiveszem.

Ha inkasszót tesznek a bankszámlámra, akkor nem tudnak levenni semmit a mínuszos vagy nullás egyenlegből, ugye?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.22. 16:13

De.

monalisa1 # 2013.07.22. 18:54

A végrehajtó türelmesen vár az inkasszóval, aztán amint pluszban lesz a számla "söpör" - mindaddig míg egálba nem jut, illetve az inkasszó esetleges leállításakor. (A végrahatás költségeit akkor is meg kell fizetni.)

Próbálj beszélni a végrehajtást elrendelővel.

Anima1 # 2013.07.22. 19:32

Köszönöm a választ!
Korábban írta valaki, hogy némely pénzintézettel meg LEHET állapodni, hogy NE érvényesítse az inkasszót a hitelkeret terhére.
Ez általában opcionális dolog (ha szólok, akkor nem nyúl a hitelkerethez), vagy bankja válogatja, mit hagy, vagy még bankon belül is eltérhet bankszámla-típusonként?
Konkrétan az FHB és Raiffeisen érdekelne...

Vagy egyszerűbb, ha bemegyek, és megkérdezem az illetékes et.-t? :)

gerbera317 # 2013.07.22. 22:26

Előre. Utólag, ha már ott az inkasszó, nincs miről megállapodni.

gerbera317 # 2013.07.22. 22:29

Egyébként az a fizu hamarosan már csak 67 ezer lesz, és az inkasszó senkit nem fog érdekelni.

evatunde # 2013.08.12. 12:36

T.Fórumozók!Édesanyámnak volt egy 205 ezres tartozása,a végrehajtó a múlt hónapban szépen le is kapta a nyugdíja 33%-át,39 ezer ft-ot.A mai nappal viszont az összes nyugdíját levette,118000 pár száz forintot,egy fillért sem hagyva a számlán.Áll.inkasszó alatt van.Kérdem én,nem kellett volna rajta hagyni x összeget,hogy ne haljon éhen?Válaszokat megköszönöm.Kérlek Benneteket,emailban válaszoljatok,köszönöm. hudacsekevatunde@gmail.com

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.12. 13:12

.A mai nappal viszont az összes nyugdíját levette
A számlaegyenleget. Ott már nincs nyugdíj. De hogy ezt mennyiszer elmondtuk már!

evatunde # 2013.08.12. 13:33

T.K.B.S.Értem,tehát a számlaegyenleget.De egyáltalán jogszerű-e ez az eljárás.egy fillért sem hagyva a nyugdíjas folyószámláján.Miért nem tette ezt az elmúlt hónapban,mikor csak 33%-ot vett le?Most a 80 éves édesanyám haljon éhen?Ketten albérletben lakunk,az én jövedelmem 62 ezer ft,a bérleti díj 510 ezer.

evatunde # 2013.08.12. 13:34

Javítok:50 ezer.

gerbera317 # 2013.08.12. 16:08

Ha az a kérdés, hogyan tehet ilyet a végrehajtó, akkor a válasz: ez a dolga, kötelessége, ezt így kell csinálni.

Ha az a kérdés, hogy haljon-e éhen az idős hölgy, akkor a válasz: ne haljon éhen. De ez már nem jogi kérdés.

csabba # 2013.08.13. 12:10

Tisztelt Fórumozók!
Én is tanácsot szeretnék kérni.

Gazdasági válság ide oda ,munkahelyemről elküldve az o.t.p -nél vezetett 160.000 huf hitelem nem bírtam fizetni,na nem is ez a lényeg !

Lett munkahelyem ,új bankszámlám de utolért VT.végrehajtó! Közjegyzővel leterhelte a számlámat -287.500ft -ra!! előtte se hitelkeret rajta ,semmi mínusz összeg!

Kérdésem az lenne hogy a bank engedélyezhet ilyet?

az átutalt fizum úgy 58-60.000ft általában

Anima1 # 2013.08.13. 21:11

evatunde:
Azt a pénzt, amit levett a végrehajtó, már valószínűleg nem tudod visszaszerezni.
Viszont azonnal intézd el, hogy az édesanyád a nyugdíját postai úton kapja meg!
Ha jól tudom, abból 33 %-ot letiltat a végrehajtó, de a többit a postai kifizetéssel mindenképp megkapjátok.