Fórum hozzászólás figyelés


pixel # 2005.02.03. 01:34

Mindenképp nagyobb forgalmat eredményez, ha a hozzászóló a káérdésére e-mailben kapna értesítést, hogy hozzászólás érkezett.

Szerintem EZT MINDENKÉPP meg kell lépni!

derill # 2005.04.29. 13:40

Ezzel nem annyiban értek egyet. Tele lenne a postaládám értesitésekkel.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Szilágyi Károly # 2005.04.29. 13:48

A fórum új hozzászólásait a legkényelmesebb RSS csatornán figyelni, ezt számtalan böngésző és kliens program támogatja.
A fórum RSS kimenete: http://www.jogiforum.hu/…um_rovid.php

A témáról bővebben az XML ikon - mi az? topikban.

the big cat # 2005.04.29. 14:06

Egyetértek, nekem tökéletesen bevált az RSS feed, a Mozilla Firefox egy bővítménye tudja azt, hogy un. Live Bookmarkkal figyeli a hozzászólásokat.

derill # 2005.04.29. 16:46

T. Főszerkesztő Ur!
Kiirja a gép, hogy többszöri beküldés esetén az összeset törlik.
Nem tudom van-e rá technikai megoldás, hogy ilyenkor egy hozzászólás megmaradjon, ugyanis a többszöri beküldés oka (saját tapasztalat), hogy a "rendben" gombra kattintás után nem történik semmi (lassu a gép), a gazdi erre türelmetlen lesz, megnyomja még párszor, majd egyszercsak elkezdi a gép menteni - ahányszor rendben gombot nyomtak. Tehát legtöbbször azt hiszem kizárólag a türelmetlenség következménye a többszöri beküldés.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Szilágyi Károly # 2005.04.30. 15:01

Kedves Derill,

Ilyen jellegű (véletlen) "ismétlés" nagyon ritkán történik, és ekkor is meghagyunk 1 hozzászólást.

A többszöri beküldés a felhívásban az olyan ismétlésekre vonatkozik, amikor egy látogató szándékosan 2-3 fórumba is bemásolja a kérdését. Ezzel feleslegesen visszaél a fórumozók jószándékával, akik (külön külön) több helyen is válaszolnak neki. Arról nem is beszélve, hogy ez a netikett szerint enyhén szólva 'illetlen' viselkedés.

derill # 2005.05.01. 15:45

Köszönöm a tájékoztatást. Azt hiszem ez, hogy több helyre is beirja, azért van, mert nem tudja, hova is kellene beirnia ahhoz, hogy biztosan választ kapjon, vagy valamelyik helyre beirja, és ott javasolják, hogy máshova irjon, akkor talán választ kap. Esetleg ugy gondolja, jobb, ha több témakörnél is megemliti, ott más szemszögből vizsgálják a kérdést. Volt ilyen is, amikor segitségkérésnél volt beirva olyan téma, ami cégjoggal kapcsolatos. Javasoltam, hogy a cégjoghoz irják be. Be is irta, de ott már kicsit másképp, és igy viszont munkajogi jellegü kérdéssé vált. Miután a válaszadók eléggé specializáltak, általánosságban meg tudnak válaszolni egy átlagkérdést a bonyolultabbhoz viszont olyan válaszadó kell, aki speciálisan azzal a témakörrel foglalkozik, és ezek a speciális szakértők általában (időhiány miatt) csak egy-egy témakört látogatnak (pl. nickname csak a büntetőt, big inkább mostanában munkajogot, én pl. legtöbbször csak a családjogot, a többit csak akkor, ha több időm van), ezért ha valaki rossz helyen teszi fel a kérdést, muszáj megismételnie máshol, ha kiderül, hogy a szakértője épp azt a témakört nem látogatja.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Szilágyi Károly # 2005.05.01. 16:11

Kedves Derill,

Biztosan nem fogjuk az olyan kérdéseket törölni, amiket valaki a fórumtagok tanácsára küldött be újra máshova.

A szabály azokra vonatkozik, akik eleve (egyszerre) több helyre küldik be a kérdést. Egyik látogató problémája sem fontosabb a másikénál. Aki pedig annyival sem tiszteli meg a segítő szándékú fórumozókat, hogy kiválassza a megfelelő témakört, az nem biztos, hogy érdemes a segítségre.

De hangsúlyozom, hogy ez a szabály kizárólag azok ellen született, akik türelmetlenül "teleszemetelik" a fórumot. A minimális gondosságot tanusító érdeklődőket nem fogja emiatt hátrány érni.

derill # 2005.05.02. 06:37

Köszönöm:)


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

pixel # 2005.05.02. 11:53

Deril!
ha még nem használtál más fórumot pl: PHP BB, akkor valószínüleg nem ismered.
A téma figyelés indirekt.
Ha fölteszek egy kérdést akkor nem kelljen állandóan keresni a topikbok között, hogy érkezett -e válasz.
De ha nem e-mail témafoigyelő, akkor legalább téma kedvenc kiemeláési lehetőséget kellene biztosítani.

derill # 2005.05.02. 12:27

Tényleg nem ismerem. Ugy szoktam, hogy körülnézek, milyen témakörben ki mit irt, és ami szimpi, azt megválaszolom. Aztán előfordul, hogy elfelejtem, és hónapok mulva találok rá ujra, vagy mert mondjuk nem volt rá időm végignézni, ezért csak pár hét mulva nézem meg ujra. Viszont ezzel a figyelővel az a gond, hogy sokszor nem a saját gépemen válaszolok, hanem mondjuk az egyetemen szünetben, vagy a munkahelyemen, vagy egy ügyvédi irodában, vagy ahol épp találok egy szabad gépet. Vagy ez nem gépfüggő? Számitógépes analfabéta vagyok:(


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

the big cat # 2005.05.02. 12:59

Pixel, az RSS feed megfelelően szofisztikált olvasóval tökéletesen alkalmas erre.

derill # 2005.05.03. 07:05

Big: hogy van az, hogy csak a kötőszavakat értem. Magyarázd el légyszi:)


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

bellicus # 2005.12.28. 08:23

Ezt a figyelést más fórumoknál úgy láttam, hogy a szerkesztő ablak mellett volt egy kis üres kocka, és aki azt akarta, hogy e-mailt küldjenek válasz érkezésekor, az beixelte (vagy pipa került bele). Más fórumnál a pipa automatikusan benne van az ablakban - ott meg ki lehet törölni.
Így mindenki jól járt, aki akarta az értesítést, és aki nem akarta.
És a hozzászóló még saját maga számár is osztályozhatja fontosság szerint a hozzászólást.
Én sem tudom, mi az az "RSS feed". A "feed" szót a "feed back"ből ismerem.

Szilágyi Károly # 2005.12.28. 08:44

Kedves bellicus,

Figyelmébe ajánlom az XML ikon - mi az? hozzászólásait.

zzzzz (törölt felhasználó) # 2007.12.10. 00:44

Én kikérem magamnak (ha igaz)! Hogy pumpóka nevű fórumtárs szavára az én felhasználó nevemet törölték!(Magdolna1)

Ha nincs lehetőség igazságosan utána járni, kinek a nevét kellene törölni, nem szabadna egyiket sem! Nekem lett volna okom töröltetni!

Gratulálok a fórumfigyelőknek!

TomSecret! # 2007.12.28. 10:22

Moderációt lehet kérni?


jogvédö

Szilágyi Károly # 2007.12.28. 11:01

> Moderációt lehet kérni?

Igen, itt.

Csipke # 2009.02.17. 07:31

Kedves Szilágyi Úr!

Javaslom, hogy "qqcezar22" hozzászólásait kövesse nyomon.... véleményem szerint ráférne egy alapos moderálás (például az ingatlanügyek topicban).

Üdvözlettel,


Csipke

Grád András # 2009.02.17. 09:08

Tisztelt Szilágyi Úr!

Kérem a tanácsát, hogy mi a teendő, ha valaki az ember nyomába szegődik, és ha válaszol egy topikban, kisvártatva megjelenik ugyanott valamilyen ellentétes, jobbik esetben "csak" fölöslegesen kötözködő, rosszabb esetben nyilvánvalóan téves jogi érveléssel. Egy ideje próbálok kitérni előle, quasi a részeg támadó előli menekülési kötelezettség analógiájára, de részint a saját 'jóhírnevemet' sem szeretném csorbítani annak látszatával, hogy ne tudnék mit válaszolni, részint, ami ennél véleményem szerint lényegesebb, a jogkeresőket bizonytalanítja el értelmetlenül ez a módszer, hiszen ők nem tudhatják, melyik válasz a helyes. Egy bizonyos "Guba" néven szereplő felhasználóról van szó, csak példaképpen hivatkozom a legutóbbi hozzászólásaira a 'jogos védelem?', illetve az 'albérleti kaució visszajár?' topikokban. Köszönettel és üdvözlettel:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Vastag Eszter # 2009.02.17. 13:43

Kedves Csipke,

Észrevételét nagyon köszönjük!

Tisztelt Grád András,

A Fórum hozzászólások, vélemények, információk továbbítására és cseréjére lehetőségét biztosító szolgáltatás, melynek célja, hogy elősegítse a jogi, szakmai eszmecserét és tájékoztatást.

Munkatársaink a Fórumot a Fórum Szabályzatban lefektetett elvek alapján moderálják.

A hozzászólások jogi, szakmai tartalmáért felelősséget nem vállalunk.

azakáté # 2009.02.18. 20:18

Köszönöm mindenkinek, ismeretlenül is, aki tárgyilagosan nyilvánított véleményt a "qqcezar22" által nyitott topikban.
Köszönöm a moderátoroknak is az intézkedést, úgy látom, alaposan legyalulták a hozzászólásokat. Kicsit ugyan későn, mert a Google keresője pl. a témaindítónak most is az eredeti változatát tárolja...
Sebaj, a kéretlen reklám is jó reklám :)

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.02.20. 12:03

Szíveskedjenek elolvasni a Gyilkos törvény című topikot a Büntetőjog témán belül.

Szilágyi Károly # 2009.02.21. 06:37

Köszönjük az észrevételt!

denever # 2009.02.24. 13:42

Volt egy hozzászóláshoz kérdésem,mely valamely oknál fogva nem jelent meg!Semmi sértő,vagy ismétlődő kérdés nem volt benne.Mi volt az oka??