Fórum hozzászólás figyelés


the big cat # 2005.05.02. 12:59

Pixel, az RSS feed megfelelően szofisztikált olvasóval tökéletesen alkalmas erre.

derill # 2005.05.02. 12:27

Tényleg nem ismerem. Ugy szoktam, hogy körülnézek, milyen témakörben ki mit irt, és ami szimpi, azt megválaszolom. Aztán előfordul, hogy elfelejtem, és hónapok mulva találok rá ujra, vagy mert mondjuk nem volt rá időm végignézni, ezért csak pár hét mulva nézem meg ujra. Viszont ezzel a figyelővel az a gond, hogy sokszor nem a saját gépemen válaszolok, hanem mondjuk az egyetemen szünetben, vagy a munkahelyemen, vagy egy ügyvédi irodában, vagy ahol épp találok egy szabad gépet. Vagy ez nem gépfüggő? Számitógépes analfabéta vagyok:(


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

pixel # 2005.05.02. 11:53

Deril!
ha még nem használtál más fórumot pl: PHP BB, akkor valószínüleg nem ismered.
A téma figyelés indirekt.
Ha fölteszek egy kérdést akkor nem kelljen állandóan keresni a topikbok között, hogy érkezett -e válasz.
De ha nem e-mail témafoigyelő, akkor legalább téma kedvenc kiemeláési lehetőséget kellene biztosítani.

derill # 2005.05.02. 06:37

Köszönöm:)


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Szilágyi Károly # 2005.05.01. 16:11

Kedves Derill,

Biztosan nem fogjuk az olyan kérdéseket törölni, amiket valaki a fórumtagok tanácsára küldött be újra máshova.

A szabály azokra vonatkozik, akik eleve (egyszerre) több helyre küldik be a kérdést. Egyik látogató problémája sem fontosabb a másikénál. Aki pedig annyival sem tiszteli meg a segítő szándékú fórumozókat, hogy kiválassza a megfelelő témakört, az nem biztos, hogy érdemes a segítségre.

De hangsúlyozom, hogy ez a szabály kizárólag azok ellen született, akik türelmetlenül "teleszemetelik" a fórumot. A minimális gondosságot tanusító érdeklődőket nem fogja emiatt hátrány érni.

derill # 2005.05.01. 15:45

Köszönöm a tájékoztatást. Azt hiszem ez, hogy több helyre is beirja, azért van, mert nem tudja, hova is kellene beirnia ahhoz, hogy biztosan választ kapjon, vagy valamelyik helyre beirja, és ott javasolják, hogy máshova irjon, akkor talán választ kap. Esetleg ugy gondolja, jobb, ha több témakörnél is megemliti, ott más szemszögből vizsgálják a kérdést. Volt ilyen is, amikor segitségkérésnél volt beirva olyan téma, ami cégjoggal kapcsolatos. Javasoltam, hogy a cégjoghoz irják be. Be is irta, de ott már kicsit másképp, és igy viszont munkajogi jellegü kérdéssé vált. Miután a válaszadók eléggé specializáltak, általánosságban meg tudnak válaszolni egy átlagkérdést a bonyolultabbhoz viszont olyan válaszadó kell, aki speciálisan azzal a témakörrel foglalkozik, és ezek a speciális szakértők általában (időhiány miatt) csak egy-egy témakört látogatnak (pl. nickname csak a büntetőt, big inkább mostanában munkajogot, én pl. legtöbbször csak a családjogot, a többit csak akkor, ha több időm van), ezért ha valaki rossz helyen teszi fel a kérdést, muszáj megismételnie máshol, ha kiderül, hogy a szakértője épp azt a témakört nem látogatja.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Szilágyi Károly # 2005.04.30. 15:01

Kedves Derill,

Ilyen jellegű (véletlen) "ismétlés" nagyon ritkán történik, és ekkor is meghagyunk 1 hozzászólást.

A többszöri beküldés a felhívásban az olyan ismétlésekre vonatkozik, amikor egy látogató szándékosan 2-3 fórumba is bemásolja a kérdését. Ezzel feleslegesen visszaél a fórumozók jószándékával, akik (külön külön) több helyen is válaszolnak neki. Arról nem is beszélve, hogy ez a netikett szerint enyhén szólva 'illetlen' viselkedés.

derill # 2005.04.29. 16:46

T. Főszerkesztő Ur!
Kiirja a gép, hogy többszöri beküldés esetén az összeset törlik.
Nem tudom van-e rá technikai megoldás, hogy ilyenkor egy hozzászólás megmaradjon, ugyanis a többszöri beküldés oka (saját tapasztalat), hogy a "rendben" gombra kattintás után nem történik semmi (lassu a gép), a gazdi erre türelmetlen lesz, megnyomja még párszor, majd egyszercsak elkezdi a gép menteni - ahányszor rendben gombot nyomtak. Tehát legtöbbször azt hiszem kizárólag a türelmetlenség következménye a többszöri beküldés.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

the big cat # 2005.04.29. 14:06

Egyetértek, nekem tökéletesen bevált az RSS feed, a Mozilla Firefox egy bővítménye tudja azt, hogy un. Live Bookmarkkal figyeli a hozzászólásokat.

Szilágyi Károly # 2005.04.29. 13:48

A fórum új hozzászólásait a legkényelmesebb RSS csatornán figyelni, ezt számtalan böngésző és kliens program támogatja.
A fórum RSS kimenete: http://www.jogiforum.hu/…um_rovid.php

A témáról bővebben az XML ikon - mi az? topikban.

derill # 2005.04.29. 13:40

Ezzel nem annyiban értek egyet. Tele lenne a postaládám értesitésekkel.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

pixel # 2005.02.03. 01:34

Mindenképp nagyobb forgalmat eredményez, ha a hozzászóló a káérdésére e-mailben kapna értesítést, hogy hozzászólás érkezett.

Szerintem EZT MINDENKÉPP meg kell lépni!