Szakvizsga - "A " rész (polgár)


eladokonyv # 2019.04.19. 08:24

Kedves Forumozok!
Mar elkelt a BTK Nagykommentar es PTK Nagykommentar!
Koszonom, Eladokonyv

Ágnes20 # 2019.04.11. 07:32

Sziasztok! Szeretném elkérni a közös email címet és jelszót.
sagnes.soos@gmail.com

Előre is köszönöm!

Zsuzsa11 # 2019.04.01. 12:30

Sziasztok!
Szeretném elkérni a közös e-mail címet és a jelszót.
Köszönöm!
acs.zsuzsa59@gmail.com

Tisztelt Uram # 2019.03.24. 13:52

Béla, én se csalódtam pozitívan.
Ne próbáljon meg válaszolni a kérdésemre, ha nem tudja a választ.
Írta volna inkább, hogy nem vagy igen (ha tudni lehet ezt valahonnan), vagy legalább a személyes vizsgatapasztalatát írta volna le.
Annyi nekem is eszembe jutott, hogy "nem ördögtől való"; de hátha erre van egy elfogadott gyakorlat (kérdezik a régit vagy szigorúan csak a hatályosat)

Zandr # 2019.03.08. 08:08

Sziasztok!
Szeretném elkérni a közös e-mail címet és a jelszót. Előre is nagyon köszönöm!
ndrpinter@gmail.com

egripal # 2019.03.06. 14:02

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni a közös email cím és jelszó terén, valaki elküldené nekem mind kettőt az email címemre?

Előre is köszönöm.
egrivilmospal@gmail.com

Marko86 # 2019.03.04. 12:25

P.S.: Az eladó tankönyvekkel kapcsolatban még annyi, hogy ezek mind a Patrocinium kiadványai.

Marko86 # 2019.03.04. 11:01

Sziasztok!

Az alábbi eladó könyveim vannak a szakvizsga "A" részéhez.

1. Polgári eljárásjog – jogi szakvizsga felkészítő kötet – 3. hatályosított kiadás
Lezárás dátuma: 2018. szeptember 9.
3500 Ft

2. Polgári jog és eljárásjog a gyakorlatban – Iratminták a jogi szakvizsga “A” modul írásbeli vizsgájához
Lezárás dátuma: 2017. április 24.
3000 Ft

3. Polgári jog I. – jogi szakvizsga felkészítő kötet – 3. hatályosított kiadás
Lezárás dátuma: 2018. augusztus 27.
3000 Ft

4. Polgári jog II. – jogi szakvizsga felkészítő kötet – 3. hatályosított kiadás
Lezárás dátuma: 2018. augusztus 27.
3000 Ft

5. Polgári jog III. – jogi szakvizsga felkészítő kötet – 3. hatályosított kiadás
Lezárás dátuma: 2018. szeptember 11.
3000 Ft

6. Jogi személyek, gazdasági jog – jogi szakvizsga felkészítő kötet
Lezárás dátuma: 2016. március 31.
3000 Ft

Minden darab makulátlan, új állapotú. Semmilyen aláhúzás, firka nincs bennük.

Ha valakit érdekel, kérem jelentkezzen:

Tel.: +36(30)-906-1541
E-mail: molnarmark1985@gmail.com

Üdv.: Márk

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.01. 10:58

De hogy a tárgyhoz is...
Már nem túl gyakran, de még előfordulhat, hogy egy folyamatban lévő perben a régi Pp.-t kell alkalmazni. A régi Ptk-t pedig még akár évtizedekig alkalmazni kell. Szóval nem annyira ördögtől való gondolat, ha kérdezik a már nem hatályos kódexet is.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.01. 10:35

OFF
Benned sosem csalódok.
ON

Impossible # 2019.03.01. 08:05

a szabályzat szerint a vizsga napján hatályos jogszabályokat kell ismerni, persze előfordulhat, hogy pont aznapra változik meg :DDD

Impossible # 2019.03.01. 07:44

a lex duodecim tabularumból is kérdezhetnek, ha akarnak, végülis :D

Tisztelt Uram # 2019.02.27. 14:57

Jogtudósok! A régi és az új joganyagot mennyire kell tudni a vizsgán összehasonlítani (pl. ismertessem az xy jogintézmény újdonságait a korábbi Pp-hez képest...)? Olvastam egy-két ilyen "élményről, de nem hiszem, hogy ez gyakori, legalábbis reménykedem benne. Én ugyanis pl. Pp-ből nem igazán készülök ilyen jellegű kérdésekre, mert egyébként szerintem nem is jogos, hiszen a vizsgaszabályzat rögzíti, hogy a vizsga tárgyát a HATÁLYOS joganyag képezi.

Üdv:
Attila

anett.vekony # 2019.02.16. 12:12

Sziasztok!

Van néhány eladó könyvem:

Polgári jog I. Dialog Campus kiszínezve, 2014. március 1. lezárás (3.000,- Ft)

Polgári jog II. Dialog Campus kiszínezve, 2014. március 1. lezárás (3.000,- Ft)

Gazdasági jog I. Dialog Campus kiszínezve, 2. átdolgozott kiadás, 2015. június 1. lezárás (2.000,- Ft)

Gazdasági jog II. Dialog Campus kiszínezve, 2. átdolgozott kiadás, 2015. június 1. lezárás (2.500,- Ft)

Családjog, Dialog Campus kiszínezve, 2015. július 31. lezárás (2.000,- Ft)

Átvehető Budapesten, vagy megegyezés szerint Miskolcon, Debrecenben, Nyíregyházán.

Érdeklődni: vekonyanett@gmail.com

Anett

Matika141 (törölt felhasználó) # 2019.02.12. 08:03

Sziasztok,

Eladóvá váltak az alábbi könyveim:

Polgári jog II. Kötelmi jog (Patrocinium-20176 - kihúzás mentes, vadonatúj - 3500 Ft

Polgári eljárásjog (Patrocinium-2018) - egy fejezet van minimálisan aláhúzva -4000 Ft

Érdeklődni az i_matisz@hotmail.com e-mail címen lehet.

desmond tutu # 2019.02.07. 18:15

Kedves Pp 24.!

Teljes mértékben egyetértek, erre már én is rájöttem, csakhogy vagy egy olyan remek szabály, mely szerint, amit írásbeli témának választottál abból írsz, ameddig nem sikerül. Ez van a szóbeli esetében is, azt sem lehet variálni. Maga a szakvizsga rendszer a jelentkezés opciónál nem is enged alternatívák között választani az írásbeli tekintetében. Sajnos nekem senki nem mondta, hogy pp-ből érdemes írni, és csak úgy ad hoc jelleggel választottam egy témát.

B_Imre # 2019.02.01. 16:56

Sziasztok!

Eladóvá váltak az alábbi A) részhez tartozó könyveim:

Polgári jog I. (polgári jog alapelvei, ember mint jogalany, személyiségi jogok és dologi jog. Patrocinium kiadó, 2018)

Polgári jog II. (kötelmi jog, egyes szerződések, Patrocinium kiadó, 2018)

Polgári jog III. (öröklési jog és családi jog, Patrocinium kiadó, 2018)

Jogi személyek és gazdasági jog (Patrocinium kiadó, 2018)

A könyvek nagyon jó állapotúak. Érdeklődni a bandi.imre@hotmail.com email címen lehet.

Üdv.,

Pp24. # 2019.01.31. 14:53

Kedves desmond tutu!

Ha elfogadsz tőlem egy jó tanácsot (én elfogadtam egy közjegyzőhelyettes barátomtól és nem bántam meg), inkább Pp-ből írj, mint anyagi jogból. Annak ellenére, hogy új Pp. van, sokkal egyszerűbb egy határozatot hozni, fellebbezést írni, mint anyagi jogi kérdésben állást foglalni.

Kétszer írtam belőle (elsőre nem sikerült a szóbelim), mindkét alkalommal 5-ös lett az írásbeli. És mindkét alkalommal szó szerint megtaláltam a megoldást a Pp.-ben.

desmond tutu # 2019.01.31. 12:23

"Tisztelt Uram"

A szóbeli úgy kezdődik, hogy fenntartod-e az írásbeliben foglaltakat avagy sem? Azaz ebből arra merek következtetni, hogy némi korrekciós lehetőséged van, ha nem 0-a amit beadtál. A baj az, hogy minden feladat egy BH-ra épül, és ha a szóbelire nem találod meg a BH-t valahogy, hogy mi a jó megoldás, akkor mi fogsz mondani, ha alapvetően rossz amit írtál? Én arra amit korábban leírtam esetet a mai napig fogalmam sincs, hogy mi a jó megoldás, csak arra emlékszem, hogy pont ellenkezője döntést kellett volna hozni, mint amit írtam, meg valami nem bizonyított stb.

Szóval szerencse kérdése az egész. De abban a dajkamesében ne higgyél, hogy ha totál rossz amit írtál akkor felebaráti szeretetből továbbengednek beszélni. Ilyenkor hazaküldenek ha 4 hetet tanultál ha nem...

Tisztelt Uram # 2019.01.31. 10:46

Desmond, én abban bízom, hogy ha nem írok totál hülyeséget, és jól felépítettnek, logikusnak fog tűnni a válaszom (attól függetlenül, hogy a végkövetkeztetés nem jó), elfogadják az
írásbelit, és szóbelin engednek kimászni a slamasztikából. Vagy az írásbelin mindig tökéletes végkövetkeztetést kell levonni?

desmond tutu # 2019.01.31. 08:44

"Tisztelt Uram"
A helyzetben az a vicces, hogy visszakerestem a fórumon az archívumban kb 10 évre az összes volt anyagi feladatot, ahol szerencsére meg is jelölik a releváns BH-t. Az én esetemben az a jó öreg jogeset volt, amikor megállón kívül megáll a busz, az illető kilép a busz mögül, majd jól elüti egy motoros. Kártérítéses az ügy. A mai napig nem tudok rájönni, hogy ez milyen BH-ban van benne, és fórumon kb 3-4 fajta megoldás van, mindenki mást mond. Odáig jutottam, hogy kibányásztam a complexből az összes '70-es évekig visszamenő BH-t, de a kulcsszavas kereső alapján sem találom meg ezt a nyomorult esetet. Esküszöm engem már nem a szóbeli izgat annyira (azt már 10x végigolvastam) hanem az írásbelitől vagyok totál rosszul. Tehát gyakorlatilag nem lehet rá felkészülni...ezt mondhatni több mint undorító, tekintve, hogy minden ilyen buli 20 rugómba és az éves szabadságom felébe kerül...

MKrisztinka # 2019.01.30. 13:53

Sziasztok,

A közös e-mail címhez szeretnék kérni hozzáférési adatokat!

Köszönöm szépen :)

Tisztelt Uram # 2019.01.29. 08:43

Desmond tutu, egy ilyen irdatlan mennyiségű anyagnál én is azt feltételezem, hogy a "majd csak beletrafálok", illetve "hátha pont azt néztem meg" alapon működnek a vizsgák:/ Kell a szerencse, az tuti (tutu)

desmond tutu # 2019.01.28. 09:14

Szia!
Én már annak örülnék, ha beugrana valami BH. 2x voltam anyagi jog írásbalin, és még véletlenül sem azt kérdezik, amit a tételsorban is megadtak! Akkor ez hogy néz ki? Megnyitom a complexet és az anyagi jog rész vonatkozásában elolvasgatok 50000 db BH-t, hogy hátha közötte lesz amit húzok? Ez azért eléggé vicces, mivel nem bíróságon dolgozom, így mégcsak véletlenül sem találkozom BH-kkal.

Impossible # 2019.01.23. 09:39

valaki valamikor mondott valamit :D