szakvizsga - "B" rész (büntető)


adventure # 2011.03.10. 16:02

Ma voltam vizsgázni, és siekrült:) Korrekt bizottság, korrekt kérdésekkel.

Btk:

  • büntetéskiszabás elvei, visszaesőknél hogyan alakul, milyen kedvezményekből vannak kizárva
  • testi sértés fokozatai, könnyű testi sértésnek milyen minősített esetei vannak, halált okzó/életveszélyt okozó testi sértésnél kísérlet van-e, hanyag/hűtlen kezelés elhatárolása, csalást követ-e el aki személyi kölcsönt igényel és kap, és ennek során hamis munkáltatói igazolást nyújt be, de utána rendszeresen fizeti a kölcsönét (nem csalás, csak magánokirat hamisítás)

Be:

  • vádelv
  • III. fokú eljárást milyen okból lehet kezdeményezni
  • a sértett milyen minőségben vesz részt az eljárásban
  • zár alá vétel, biztosítási intézkedés

BV.:

  • vh. elévülést félbeszakító okok
  • bv. bíró eljárásának specialitásai
  • szabsértés elévülése

4,4,4-et kaptam, hipp-hipp:)

kondidori # 2011.03.09. 17:11

Srácok!

Már többször írtuk, hogy bv-re alapvetően bőven elég a bv tvr, meg a bv szabályzat. HA sok időd van, akkor a bv szervezetes tv (egyébként a fele ua, mint az RTv) + a fiatalkorúakat is nézd meg.

De a szabályozás kvázi ismétli önmagát, szóval ha a bvtvr-t benyalod, nagyon nem tudsz mellé lőni.

Szerintem senki nem várja el a vizsgáztatók közül, hogy tud, hogy ki mikor milyen faszom igazolólapot állít ki és kinek stb (szóval a 9/2002 tököm tudja kinek a rendeletét én a 2. sor után hagytam a francba, és még nem hallottam olyanról, akinél kérdezték volna ezeket)

adventure # 2011.03.09. 15:15

Nikzsuzs,

A jogiszaki-hu-n találtam, "Herke könyv tételei kidolgozott" vagy vmi nagyon hasonló néven.

A BV.-re én is kíváncsi lennék, h ezt mennyire veszik komolyan mostanság,mert csatlakozva Ujvariv-hez tényleg über gáz, és kb e miatt vagyok a legnyugtalanabb, és nem a másik kettő modul miatt:S

nikzsuzs # 2011.03.09. 12:10

Adventure!

Hol találtad pontosan azt a jó kis jegyzetet a II. és III. fokra, mert a tv tényleg szar, bocs... nem érthető.

nikzsuzs # 2011.03.09. 12:10

Adventure!

Hol találtad pontosan azt a jó kis jegyzetet a II. és III. fokra, mert a tv tényleg szar, bocs... nem érthető.

guba # 2011.03.09. 11:58

Inkoherens az az indoklás, bosszantóan szar, szerintem.
(Mondjuk én találtam ilyet a jogegységik között is, biztos, hogy én vagyok hülye.)

Ujvariv # 2011.03.09. 08:58

Sziasztok!

Átrágtam magam a bv-n, de lécci, valaki írja már meg, hogy ezt mennyire részletesen/komolyan szokták kérdezni? Nekem néhol olyan érzésem volt, hogy kész vicc az anyag (ugyanazok az elemek ismétlődtek), máshol meg olyan érzésem volt, hogy ezt nem kérhetik komolyan számon (pl. értesítőlapok kitöltésének és gyűjtésének rendszere, meg javítóintézeti nevelésről külön rendelet egésze. Kinek mi a tapasztalata? Én a bv-t főleg arra használtam, hogy az anyagi jogot átismételtem vele, legalább a büntetéseket még egyszer részletesen átnéztem.

Az közérdekű munkás BH első olvasatra nekem is meredek volt, de benne van az is, hogy a levelekből egyet sem kapott meg, külföldön dolgozott stb. A jóhiszeműség tekintetében persze igaz, Guba, amit írtál, de a háttérsztorival azért valamelyest elfogadható lett az ítélet.

adventure # 2011.03.09. 02:12

Hurrá! Tárgytalan az előző kérés, sikerült találni hozzá anyagot a jogiszakin. Aki hasonló problémával küzd, áttekintésre a Herke féle kidolgozottat ajánlom.
Kitartás a baglyoknak is!:)

adventure # 2011.03.09. 00:31

Valakinek van valamilyen szuper BE. másodfok, harmadfokú bírósági eljárást összefoglaló anyaga, hogy mit mikor, hogy tehet a II. és III. fok?

A tv.-ből borzalom...:S

E-mailemre küldjétek légy szí, SOS!, csütörtökön megyek vizsgázni.

drpolik@invitel.hu

nikzsuzs # 2011.03.08. 18:38

Köszi!

adventure # 2011.03.08. 17:58

Én 2 hét nagyon intenzív tanulást, vagy 3-4 hét szépen elosztottat javasolnék.

nikzsuzs # 2011.03.08. 15:20

Szerintetek mennyi idő kell ahhoz, hogy a büntit abszolváni lehessen, úgy hogy eddig semmi közöm nem volt hozzá? 2-3 hét? Kérlek írjon vki vmit!!!!

Dorka0629 # 2011.03.08. 07:34

kondidori!

Köszönjük szépen a munkádat! Óriási segítség a szakvizsgára való felkészülésben! A büntetőjog különös részi kidolgozott anyag különösen nagy segítség! Köszönjük!

kondidori # 2011.03.08. 00:33

Sziasztok!

Lassan éledezik a jogiszaki.hu. Az A szekció és az összes eddig összegyűjtött írásbeli feladat már teljesen elérhető.
Kedd este a többit is feltöltögetem, amig a ház "ura" focimeccsen lesz.
Nagyon pepecs meló, egyesével kell mindent helyreállítani.

Annak, aki a gmail fiókba feltöltötte a kommentárokat, remélem olvassa ezt:

  • Hibás a file-k csomagolása, nem lehet őket megnyitni. Valószínűleg a feltöltés közben volt vmi malőr. Légyszíves küld el újra őket, ha tudod.
guba # 2011.03.07. 19:07

Jól csináltad, de szerintem ez a BH elég vitatható, az indoklása egyáltalán nem tetszik:

Az elítélt a beadványában elfogadható indokát adta távollétének; a vonatkozó jogszabály pedig nem ír elő olyan kötelezettséget az elítélt számára, hogy a pártfogót ő keresse meg, a jogerős ítélet sem tartalmazott ilyen figyelmeztetést.
Az elítéltet korábban nem ítélték közérdekű munkára, így a megyei bíróság szerint nem állapítható meg kétséget kizáróan, hogy tudott-e arról az elítélt, pontosan hogyan zajlik ennek a büntetésnek a végrehajtása, és ennek során rá milyen kötelezettségek hárulnak.

Szerintem azt említsd meg, hogy azt viszont előírja jogszabály, hogy az eljárás minden szakaszában közölje a hatóságokkal a tartózkodási helyét.

soulfly # 2011.03.07. 14:46

Sziasztok!

Ma voltam bv-ből írásbelizni. A feladatom a következő volt:

50 nap közérdekű munkára ítélnek vkit. Munkahely nem lett kijelölve.Pártfogó felhívására nem jelentkezik,ismeretlen helyen tartózkodik. A pártfogó javaslatára az ügyész indítványozza a közérdekű munka átváltoztatását szabadságvesztésre.

Bv. bírói határozatot kellett hozni.

Elutasítottam az ügyész indítványát. ( BH.2002.126.)

Megjegyeztem,a feladat levezetése során, hogy nem napokban állapítják meg a közérdekű munkát, intézkedni kell a munkahely kijelöléséről, továbbá az elítélt lakcímének felkutatása iránt, körözés, elfogatóparancs kibocsátására.

Ezeket nem írtam bele a végzésbe, mert nem voltam biztos abban, hogy egy határozatba lehet ennyi mindent foglalni.Így csak elutasítottam az ügyész indítványát.

Szerintetek?

Írtam, hogy van fellebbezés a végzés ellen, illetve, hogy a bűnügyi költséget az állam viseli..remélem, hogy tényleg..

Van valakinek esetleg valami ötlete?

Kitartást mindenkinek!

kondidori # 2011.03.07. 14:32

Kicsit komolyabb támadás ért minket, dolgozunk a javításán, de sajnos az egész oldalt újra kell rakni.

hunfrakk # 2011.03.07. 13:03

hekker támadás áldozata lett

vége
eltünt

Szegednapfény # 2011.03.07. 12:39

Sziasztok !
Eddig használtam az A részvizsgához a jog.byethost5.com illetve a www.jog.webatu.com oldalt.Megdöbbenve tapasztaltam, hogy most egy teljesen vadidegen oldalra irányít át, aminek köze sincs a joghoz. Tud róla valaki valamit ? Most hol találhatók a szakvizsga feltöltött adatok ?
Köszi

soulfly # 2011.03.06. 13:56

Kedves Dorka!

Elküldtem e-mailben a címem. Köszönöm!

Üdv, Klári

Dorka0629 # 2011.03.06. 12:46

Szia soulfly!
Ha adsz egy e-mail címet én tudok küldeni neked, de sajna nekem is csak 3 db van. Cserébe esetleg megoszthatnád majd velem/velünk, hogy milyen feladatot kaptál és hogyan oldottad meg, plusz majd a szóbelid kérdéseit is szívesen olvasnánk:)
Köszi előre is! Várom az e-mail címed!
Üdv: Dorka

soulfly # 2011.03.06. 11:14

Sziasztok!
Segítsééééééég!!!! :D
Holnap reggel írok bv.-ből és most vettem csak észre, hogy szabálysértési jogból nincs semmilyen iratmintám.
A jogiszaki.hu nem elérhető.
Ha valaki tudna segteni, nagyon hálás lennék.
Köszönöm!
Klári

Vladislav # 2011.03.05. 15:03

Sziasztok!

Herke Csongor: Büntető eljárásjog (Kézirat lezárva: 2010. április 15.), továbbá

Balogh Ágnes, Kőhalmi László: Büntetőjog I. (A kézirat lezárása 2010. február 28.)

jogi szakvizsga könyveimet megvételre bocsátom 4000- 4000 Ft.-os áron. (A kiadónál: 6225/5980 Ft. az ára)

A könyveket nem igazán forgattam, egy tollvonás sincs bennük, teljesen ,,zsír új" állapotban vannak. Tudomásom szerint a fenti témakörben ,,hatályosabb" kiadású könyv még nem került forgalomba.

Debrecenben személyes átvétel lehetséges, postázása is megoldható.

Esetleg szakvizsga ,,A" rész témakörbe tartozó könyvekre cserélhető.

Bővebben: a vladislav82@freemail.hu emailcímen lehet érdeklődni.

Üdv: Vlad

Dorka0629 # 2011.03.03. 15:21

Szia John!

Ha esetleg ez az infó segít: én múlt hét csütörtökön kaptam meg a behívómat, és márc. 21.re kaptam időpontot, továbbá én is tavaly, bár decemberben jelentkeztem (nem halasztással, és ez lesz az első vizsgám), még az elektronikus rendszer bevezetése előtt.
Üdv:

john36 # 2011.03.03. 13:58

Sziasztok, most olovstam el a KIM új tájékoztatóját a szakvizsga-rendszerről. Én még tavaly október végén - sajnos 10e Ft-os halasztási pénzzel, mivel novemberre már kitűzött vizsganapom volt - kértem április első-második hetére az új vizsgaidőpont kitűzését (a C rész megvan), iletve a halasztási kérelmem elfogadását.

Most látom, hogy ki vannak tűzve a szóbeli időpontok is, (április 1-6-7-8-13-14-15), értesítőt még nem kaptam (tudom, a 3 hét még arrébb van), kell szerintetek jeleznem bármit is, vagy csak simán várjam a postást? Hol tart most a beosztás, gondolom, a március közepére-végére beosztottak kaptak már értesítőt?