szakvizsga - "B" rész (büntető)


esztersz # 2008.04.14. 14:41

Ma megkaptam az uv behívómat Be-ből. Május 23., 13 óra. :S

kunigunde # 2008.04.13. 18:23

Ez teljesen így van. Az itt elhangzó jótanácsok tényleg csak arról szólnak, hogy a véget nem érőnek látszó tanulás miatti elkeseredés csökkenjen némileg. De a több hetes tanulást senki sem úszhatja meg....

liszmi # 2008.04.13. 15:15

Ó, jaj...

keseredés # 2008.04.13. 07:55

Sziasztok!

Egy tanács azoknak akik még nem voltak:nagyon tanuljanak, mert mindent kérdeznek(kérdezhetnek)!Ha (Ne adja Isten!) rajtakapnak, hogy valamit nem tudsz, onnan már nagyon nehéz visszahozni a vizsgát! Nekem pl. nem sikerült. Az utolsó percig tanuljatok! Ez mégiscsak szakvizsga! Egy "átlag" jogász életében a legnagyobb megméretettés!Épp ezért kezeljétek így! Nagyon megnyugtató a pozítív hozzászólásokat olvasni, de ne essetek abba a hibába, hogy ezek miatt elengeditek magatokat!

Sok szerencsét!Kitartás!

liszmi # 2008.04.11. 14:49

Basszus, én meg itt görcsölök, és már olyan izmosak az ujjaim, mint Schwarzenegger vádlija... A sok hülye felsorolás miatt... :DDDD

doris # 2008.04.11. 14:21

Köszi!
Tényleg ne aggódjatok, én is azon görcsöltem, hogy nem fogok tudni pl. egy tényállást, felsorolást sem maradéktalanul felmondani, ahogy ugye egyetemen kérték tőlünk, de nemhogy nem kellett, még le is szúrtak, mikor elkezdtem volna, hogy nehogy már elmondjam nekik szó szerint a tv.szöveget.

tilia79 # 2008.04.11. 14:10

Szia Doris!
Én is gratulálok, nagyon ügyes vagy!

liszmi # 2008.04.11. 12:42

Doris, gratulálok, nagyon ügyi voltál, és köszi a beszámolót!
És kicsit meg is nyugtattál, ezek elég normális kérdések, nem ilyen szőrözős hülyeségek. Jajj, már csak 3 nap...

penperdu # 2008.04.11. 06:42

Sziasztok!

Köszönöm a BH-kat!!

Szaffy küldöm tovább.

Szaffy # 2008.04.11. 06:21

Kedves Penperdu!

Légy szíves a BH-kat megküldenéd a szafy3@citromail.hu címre. Nagy segítség lenne!

Előre is köszi!

doris # 2008.04.10. 19:26

Sziasztok!
Liszmi nem írásbeliztem, csak szóbeliztem, nekem ez a 2.polgár után.
Nagyon rendes bizottságom volt, arra voltak kíváncsiak értem-e az öszefüggéseket, nem arra, hogy tudom-e a tényállásokat meg a felsorolásokat szóról-szóra. Kérdéseim anyagiból kóros elmeállapot és kényszergyógykezelés, rablás, kifosztás lényege, elhatárolásai, büntetés enyhítése; be-ből tárgyalásról lemondás lényege, önvádra kötelezés tilalmával kapcsolatban kérdések gyakorlati példákkal, bv.-ből elítélt jutalmazása, alkoholisták kényszergyógyítása, szabálysértésből ügyész szerepe. Ennyi jut most eszembe.
Hajrá mindenkinek!

liszmi # 2008.04.10. 17:34

Szia, Penperdu!

Átküldtem Neked a BH-kat!

Hahó, Doris!

Mi volt írásbelin? Remélem, épségben túlélted, és jól sikerült!
Furdal a kíváncsiság, hogy mit húztál! Gondolom, holnap mész szóbelizni... Ha olvasol, nagy kalappal!

penperdu # 2008.04.10. 12:30

Liszmi!

Látszik a zöldfülűség, természetesen gmail.com a cím vége.

penperdu

penperdu # 2008.04.10. 12:28

Szervusz Liszmi vagy "őrangyal"!

Még nagyon új fórumozó vagyok, de remélem kapok segítséget, ha szépen kérem. Szóval szépen kérem, ha tudod nekem is küld el a gyakran előforduló BH-kat a következő email címre: penperdu@gmail.hu
Köszönettel:penperdu

liszmi # 2008.04.08. 18:26

Hát, nem én voltam, de sejtem, ki lehetett! :) Akinek én is köszönhetem!
Van itt egy őrangyal a számítástechnikai rendszeren rögzített adatok között (vagy mi) megbújva! :)))

tilia79 # 2008.04.08. 12:42

Szia Liszmi!

Megkaptam emailben, azt hittem, hogy Te küldted... De akkor valaki más volt...
Kitartás!!!

liszmi # 2008.04.08. 11:51

Tilia, megkaptad időközben a BH-kat? Mert tényleg írj, és küldöm!

Egyébként van köztük 2 db BJD, amiket sehol nem találok, de már nem érdekel... Báhhh.

liszmi # 2008.04.08. 11:49

Igazad van, Doris! Nálad a pont! :)
Bocs, én nem figyeltem, és ezek szerint akkor 21 db van összesen.

Látod, mindent tudsz már, biztosan menni fog, semmi para (mondja ezt az, aki itt remeg a Be. felett, és azt se tudja, hogy jobbra lapozzon vagy balra).

Hajrá, hajrá!

doris # 2008.04.08. 09:55

Nagyon köszi! Igyekszem!

tilia79 # 2008.04.08. 09:47

Szia Doris!

Ügyes legyél, nagyon szorítok Neked!

doris # 2008.04.08. 08:31

Szívesen liszmi! Persze, jelentkezni fogok vizsga után.

Te, én nem a magántitok megsértését írtam a felsorolásba(az tényleg magánvádas), hanem a magántitok jogosulatlan megismerését (178/A), ami viszont közvádas-magánindítványos. De akkor most már tisztázzuk ezt le, mert nekem így 15 van, neked meg 14! :))

liszmi # 2008.04.08. 08:01

Köszi, Doris! :)))

Nekem a kp-t helyettesítő maradt ki, arra nem tudtam rájönni. Viszont, nem akarlak megkavarni, de szerintem a magántitok mesértése az magánindítványos-magánvádas, és akkor így jön ki a bűvös 20-as: 14 magánindítványos-közvádas + 6 magánvádas.

Köszi!

Ügyes legyél, aztán írj, hogy mi volt, de CSAK JÓT! :)

Kalappal! Vagy inkább Kína 1 évi termésével!

doris # 2008.04.08. 05:44

Helló liszmi!
Én is para vagyok már, holnapután megyek...

A kérdésedre: 1.magánlaksértés, 2.zaklatás, 3.magántitok jogosulatlan megism., 4.erőszakos köz.alapesete, 5.szemérem ell.er. alapesete, 6.megrontás alapesetei, 7.h.tartozó sérelmére elköv.lopás, 8.sikkasztás, 9.csalás, 10. hűtlen kezelés, 11. rongálás, 12. jogtalan elsaj., 13.orgazd., 14.jármű önkényes elvétele, 15. kp.helyettesítő fiz.eszk.-zel visszaélés.(utóbbiak a 7.-től mind hozzátartozó sérelmére)

üdv

liszmi # 2008.04.07. 19:38

Hú, most jut eszembe! Valaki szánjon meg, és sorolja fel nekem légyszilégyszi a magánindítványos bűncselekmények közül a közvádasakat! Ugye, 14 van? 13-ra már rájöttem, de a maradék 1 nem ugrik be. Már, ha egyáltalán 1 maradék van. Nem tudom miért, úgy emlékszem, hogy a 6 db magánvádas mellett 14 db közvádas volt.

Köszi, és jó éjt!

liszmi # 2008.04.07. 19:33

Szia, Tilia!

De igen, megkaptam őket, és marhára szeretném is Neked továbbküldeni, csak most Apum gépét használom, amin ez a hülye idióta Vista van, és egyszerűen képetelen vagyok átállítani rajta a levelezőprogramot, az Outlookhoz meg valami jelszót kér, amiről gőzöm sincs, lényeg a lényeg, hogy nem látom a mail-címed. (Jól van, az agyam már totál zokni...). Szóval, dobj rám egy mélt légyszi, és akkor átküldöm Neked őket.
Hja, már csak 1 hét... Én nem is az írásbelitől félek, hanem a szóbelitől, már úgy érzem, keverem a szezont a hamutartóval... Csak abban reménykedem, hogy én minden tőlem telhetőt megtettem... Az íásbelire különösebben nem is készülök, arra szerintem nem lehet. Nem vagyok hajlandó BH-k olvasgatásával tölteni az időt, amikor a kanapén ugrálva szenvedek a Be. felsorolásaitól. Nekem mindenki azt mondta, hogy a bünti általános részt kell nagyon vágni, én arra a Földvári könyvből tanultam, meg a pécsi Balogh Ágisból.

Jahajjj, megyek vissza tanulmányozni a szolgálati kutyát szájkosárral, vagy anélkül... Az legalább aranyos. :)