államviszga 2006


Mentaa # 2006.04.11. 11:38

boszika! Keresd a mélt, elküldtem megint!

boszika # 2006.04.09. 16:47

Szia Mentaa!

Nem kaptam meg a leveledet .... Sajnos... Nem tudnád esetleg mégegyszer elküldeni?

Mentaa # 2006.04.08. 20:28

Mert ha nem veszem át? Egyszer csak kiküldik nem? Hát csak postázzák ki szépen! nem kaptad meg a mélem boszika?

boszika # 2006.04.08. 10:27

Szia Mentaa!

Hogy sikerült a pénteki kényszervallatás? Remélem átmentél.... Ird meg mi is történt veled. Amúgy olvastam a hozzászólásod másik oldalon és hát nem tudom nálatok hogy van , de én úgy tudom , hogy nem postázhatják ki a diplomát azt át kell venni , de aztán lehet , hogy rosszak az információim , de nálunk szegeden nem lehet. Szóval , hogy sikerült a vizsgád? Miből is voltál? Várom válaszod.

boszika # 2006.04.05. 04:22

Szia Mentaa!

24-én megyek polgáriból. Na ez is még szép lesz. Ma kezdek eol tanulni , tegnap még nem volt hozzá erőm sem. Sok sikert neked és jelentkezz.

Mentaa # 2006.04.04. 19:41

Ügyes voltál boszika! Gratulálok neked. Én pénteken megyek. A mélben az én vagyok, csak elfelejtettem váltani!
Mi lesz a következő felvonás?

Jogászpalánta # 2006.04.03. 20:38

Gratula boszika! :) Az én vallatásomra 7-én kerül sor, tolódott pár nappal. Szoríts! A tárgyalás amiről írtam neked ma volt, anyukám is haza jött a kórházból, szerencsére ezeken a dolgokon már túl vagyok, de a felkészülésem azt nem nagyon vitték előre, úgyhogy rendesen a szerencsén fog múlni a préntekem! :)

boszika # 2006.04.03. 16:58

Szia Mentaa!

Meg van ! Sikerült! Háromast kaptam. Nem volt könnyű , de annyira nehéz sem. Te holnap járulsz a bizottság színe elé? Nagy kalappal és aztán meg számolj be.
Üdv.

boszika # 2006.04.02. 10:25

Szia Mentaa!

Most már tényleg elért a végzet . Nem tudom ,elég érdekes érzéseim vannak és vegyesek. Egyszerűen minden keveredik mindennel és ez egy kicsit rossz érzés. Na de mindegy már nincs mit tenni . Holnap este jelnetkezem és beszámolok mi volt ezen a jeles neves napon.
Addig is élvezzétek a hétvége hátralévő részét.

Mentaa # 2006.03.30. 20:58

Szia boszika!

Kitartást! Az első nagyon pocsék érzés, addig amíg nem tudod, hogy mi előtt állsz. Egyébként ennek az x évig tartó szigorított börtönbüntetésnek elképesztően lutris vége van. Vagy bejön, vagy nem. Nyugi, szorítok neked, aztán várom a beszámolód. Tudod mit, piálj egyet előtte. Ha előre ittam a medve bőrére, az nekem mindig bejött. Jó is, hogy eszembe jutott, a jövő hétre szerzek valamit ami üt, hátha most is bejön.
Nálatok előre lehet tudni a bizottságot? Nálunk az nap reggel 7-kor sorsolják. Ez a szerencséjük. Mármint a bizottságnak. Egyébként egyikmásiknál nem lenne ember. Így is van aki azért utazik kilómétereket, hogy elolvassa hová írták ki, aztán felül a következő vonatra és már el is szelel a tett színhelyéről. Jó, ugye?

boszika # 2006.03.30. 12:00

Szia Mentaa és a többi sorstárs..!

Kezdek belehülyülni nagyon ebbe a büntető jogba. Már jó lenne végre ezen az eslő mérkőzésen túl lenni . Mint kiderült a bizottságom nem a legfényesebb de talán túllélem és nem esznek meg ...maximum kapok egy újra táblát
Kitartást mindenkinek

Mentaa # 2006.03.30. 11:25

Szia Jocus!

Most, hogy így felvázoltad, az enyém milyen egyértelmű lesz.....nem kell megerőltetni a matematikai műveletet végzők agytekrevényeit. Egy kisimult agyvelővel is egyértelműen megatározható lesz a végeredmény. Már majdnem unalmasan egyhangú a kép....:)))))))))))))
Egyébként te benne vagy a pte-s taliban?

dr.joci # 2006.03.28. 06:08

Szia!

Csak a szigorlatok eredményei,az mindegy hányadikra sikerült.
Minden szigorlat eredménye számít+szakdolgozat+államvizsgák eredményei.

renocy # 2006.03.26. 17:15

Sziasztok!

Csak annyi lenne a kérdésem,hogy a "summa cum laude " ill. a "cum laude" minősítés minek az átlagából jön ki?Sajnos nem vagyok teljesen tisztában ,hogy mely szigorlatok számítanak és milyen mértékben ill. hogy hanyadszorra sikerült a szigorlat vagy csak az eredmény??

Előre is köszönöm a segítséget.

Mentaa # 2006.03.18. 08:28

Sziasztok!

Úgy látom minden egyetemről van olyan aggódó lény, aki szívén viseli mások sorsát óvva, intve, hogy nehogy több időt szenteljen más dolgoknak, mint a tanulásnak. Ezt boszika én is megkaptam már, hogy jobb lenne, ha tanulnék a számítógép helyett. Mint egy taknyos kölyöknek, aki nem képes belátni a kötelességét, és az idjét sem képes osztani. és mintha nem is nekünk, hanem másoknak kellene viselni az esetleges bukások következményét.
Na, legyen szép napotok!
És ha gépezni van kedved csak gépezz, vannak dolgok, amik egyszerűen stabilan ott állnak évek múlva is előtted és bármikor megcsinálhatod. Hát a doktori cím megszerzése is ilyen. Ott vár, és amikor felfalod tovább állsz. És ha két államvizsga között napi 30 órában számítógépezel az is magánügy! :))))))

boszika # 2006.03.17. 13:30

Kedves Bovary !

Hogy én mikor és hogyan tanulok az azt hiszem az az én dolgom, de azért köszi a figyelmeztetést.
Egyébként Momo a Nagy Károly profra gondolt aki már nincsen közöttünk.( Ezért írta , hogy szép emlékű és hogy Nagy )

Bovary # 2006.03.17. 12:58

Kedves Mono!
Melyik professzorra gondoltál? B-betűsre?

Hehe!

Momo # 2006.03.17. 12:50

Sziasztok!!

Nem akarlak elkeseríteni benneteket, de már a szép emlékű Nagy prof ( nemzetközi jog, Szeged) is megmondta: "Márpedig le kell ülni gyerekeim a sej-hajotokra és be kell vágni az egészet ahogy van!! Elhinni nem kell, előbb utóbb rájöttök majd."

Szóval, én már az államviszga másik oldalán vagyok, de a büntetőjog vizsgára emlékszem. Nem is magára a vizsgára, hanem az előtte való felkészülésre. Egy hétig én is azt hittem, hogy felidéződnek majd a korábban tanultak. Aztán csak el kellett kezdenem tanulni, komolyan. Séta fel és le a bejárati ajtótól a konyhaasztalig, mondani hangosan, folyamatosan ismételni. Felváltva elmélet és törvényszöveg. Nem túl jó emlék, de végül is sikerült, nem is túl rosszul.
Azt azért el kell hogy mondjam, én és a büntetőjog nem vagyunk valami jó viszonyan, soha nem izgatott különösebben. Valamikori tanárom mindig is értékelte a buzgalmamat, de megkért rá, ne foglalkozzam bvüntetőjoggal az államvizsga után.
Azért fel a fejjel lányok, már mindegy, úgyis visszasírjátok a szép szegedi éveket!!

Bovary # 2006.03.17. 12:41

Kedves Boszika!
Szegeden végeztem én is. Most nosztaligázva olvasom az írásotokat.
Szóljt, ha segíthetek!

(Azért javaslom, hogy ne a számítógépre koncentrálj, hanem az előtted levő feladatra...)

boszika # 2006.03.17. 12:36

Helyesbítenék: ülsz

boszika # 2006.03.17. 12:36

Bovary!

Ezek szerint te is most járulsz a kedves bizottság színe elé? Avagy te már másik oldalon ülész?

Bovary # 2006.03.17. 12:32

Kedves Boszika!
Örülök, hogy Te is szegedi kollega vagy! Megjegyzem, hogy a bizottsági összetétel sem mellékes...

boszika # 2006.03.17. 12:13

Szia Mentaa!

Mi még csak most kezdjük itt Szegeden . Márc 22 -től kezdődik az első viszga ami nekem büntető jog. Aztán polgári , alkotmány, közig és legvégül jogbölcselet. Ezek szerint te már túl vagy valamin? És hol?
Nekem az utolsó viszgám tervek szerint június 8 -án lesz . Tervek szerint aztán még ki tudja......... Hogy érted hogy több neki futásos ? Rúgtak valamiből vagy?
Kitarást , azért ha van kedved írj.

Mentaa # 2006.03.17. 12:02

Sziasztok!

Nektek mikor vannak és milyen sorrendben a vizsgák? Nálunk most az alk-közig következik, és májusban kerül sor a büntire, ami egyben az utolsó is. Már akinek. Nekem több nekifutásos ez a záróvizsgás időszak! (is)

boszika # 2006.03.17. 11:35

Kedves Bovary!

Köszönöm szépen a biztatást . Remélem én is hogy sikeresen fog zárulni ez a vizsga és aztán jöhet a többi .