Műszakpótlék


Nekényi Edvárd # 2002.11.12. 15:12

2002. szeptember 1-töl változott az éjszakai munka definíciója, úgy, hogy már nem szükséges két órás munkavégzésnek a 22-06-ig terjedö idöszakba esnie. Az Mt. definíciója szerint: éjszakai munka: a huszonkét és hat óra közötti idöszakban teljesített munkavégzés [Mt. 117.§ (1) bek. d)].
Éjszakai munkavégzés esetén a munkavállalót 15%-os bérpótlék is megilleti [Mt. 146.§ (1)bek.]. Természetesen, ha ez az éjszaki munka éjszakai müszaknak[Mt.117.§ (1)bek.g)] is minösül, akkor a bérpótlék már 30%-os.

ThrewMan # 2002.08.06. 20:48

Biztos, hogy jár. Nem vagyok jogász, de ha már ők nem érnek rá válaszolni, akkor elmondom az én véleményem. Én is dolgozom ilyen műszakban egy 'nagy' cégnél, ahol is a cég jogászai éjt nappallá téve azon dolgoznak, hogy miként lehetne lefaragni a költségekből a szabályok módosításával... (pl. már túlórapénzt sem fizetnek bizonyos esetekben...de ez nem ide tartozik) és eddig nem sikerült megoldaniuk, hogy azt a bizonyos két órát ne éjszakai műszakként keljen elszámolni...szóval én ebből gondolom, hogy bizony jár az a két óra éjszakai pótlék, függetlenül attól, hogy a munkaidő mikor kezdődött...

Evetke # 2002.08.06. 07:12

T. Fórumozók!

A következőkkel kapcsolatban szeretném kikérni a véleményüket: ha adott egy olyan délutáni műszak, amely du. 4-től éjfélig tart, akkor a 10-12-ig terjedő 2 órát az éjszakai műszakpótlékkal kell e elszámolni. Az Mt. azt mondja, hogy ha min. 2 órát tölt valaki a tv. által meghatározott éjszakai műszakban, azaz 10-6-ig, akkor jár a pótlék. Nekem ebben az esetben ez nem egyértlmű.
Javaslataikat megköszönöm.

Evetke


Evetke