majoska,
Van olyan, hogy részjogerő, de esetedben ez teljességgel értelmetlen. Ráadásul az nem is "időben" oszt, hanem magát a jogvitát osztja legfeljebb.
A hagyaték elosztását (is) szabályozza a hagyatéki végzés. Nyilván maga az elosztás olyan, hogy csak akkor lehet jogerős, ha minden érintett azt elfogadta. Hiába fogadja el húsz érintett a végzést teljesen, ha a huszonegyedikről nem tudjuk, hogy megfelel-e neki így az elosztás - vagy bármi más -, addig az egész végzés nem lehet jogerős.
Ha például a tárgyaláson megegyeztek mindenféle hagyatéki elem elosztásában, abban, nincs vita, akkor az jogerőssé válhat, míg amiben vita van, abban nem - de ez a jogerő is a fellebbezési határidővel áll be. Tehát a "részjogerő" a nem vitatott vagyonra lehet jogerős, de nem úgy, hogy aki lemondott a fellebbezési jogáról, annak a részére már beáll a jogerő. Hiszen ezt a részt is vitathatja bárki más.
Ha elutazol az országból, és még ügyintézni kellene utána, csinálj egy meghatalmazást valakinek, aki itt eljárhat a nevedben. Bizonyos esetekben (pl. ingatlan) ügyvédi ellenjegyzett meghatalmazás kell.