hinnye..
jogszabály- természetesen
szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.
hinnye..
jogszabály- természetesen
szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.
Lyonee,
De hiszen ez nagyon jó hír!!
Nekem eddig az összes könyvelőm azt mondta, hogy nem így van, de ők nem hivatkoztak jogszabájra az ember meg hisz a könyvelőnek.
Amúgy ez melyik jogszabály, (mert csak a paragrafust másoltad ide, ha jól látom)?
szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.
sziasztok
4 órás munkaidőben dolgozom 67%-os rokkantnyugdíjasként.
a kérdésem,hogy a 15 nap betegszabadság meg illet-e?
vagy csak a fele??
a másik kérdésem, hogy a betegszabadságba bele számít-e a hétvége /szombat és vasárnap/,a cégek munkanapokat számolnak betegszabadságként??vagy a hétvégeket is beszámolják a 15 napba??
válaszaitokat előre is köszönöm
andrás
Szota!
"39. § Ha a biztosítottnak a Tbj. 5. §-a (1) bekezdésének a)-b), g) pontja és a (2) bekezdése szerinti biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonya keretében - ide nem értve a Munka Törvénykönyve értelmében teljes munkaidőben, illetőleg az adott munkakörre irányadó, jogszabályban meghatározott munkaidőben foglalkoztatottakat - elért nyugdíjjárulék-alapot képező keresete, jövedelme a külön jogszabályban meghatározott minimálbérnél kevesebb, akkor a 12. § (1)-(3) bekezdésének, a 20. §-ának, a 29. § (1) és (4) bekezdésének, valamint a 34. § (2) és (4) bekezdésének alkalmazása során - az 1996. december 31-ét követő időszak tekintetében - a biztosítási időnek csak az arányos időtartama vehető szolgálati időként figyelembe. Ebben az esetben a szolgálati idő és a biztosítási idő aránya azonos a nyugdíjjárulék alapját képező kereset, jövedelem és a mindenkori érvényes minimálbér arányával."
Ha a 4 órában a keresete a minimálbért eléri, akkor a biztosítási idő teljes egészében szolgálati időnek számít.
Köszönöm a válaszokat!
4 órás munkaviszonynál is annyit keresel, amennyit adnak vagy tudsz. A minimálbér a 8 órás foglalkoztatottságra van megállapítva, de azért ehhez szokták arányítani a bért. A részmunkaidős foglalkoztatottság nem jelenti azt, hogy kevesebbet keresel pl. az én párom 6 órában dolgozik egy multinál az alapfizu mellett teljesítmény bérezés van és van úgy, hogy a bruttója 0,5 milla feletti.
A leglényegesebb különbség a szolgálati idő számítása nyugdíjazáskor. Ha ugyanis 4 órában vagy foglalkoztatva (azaz összesen heti 20 órát dolgozol és nincs mellette más) akkor csak fele annyi szolgálati időt gyüjtesz...
A cafetéria rendszerből sem esel ki, az általad igénybevehető kedvezmény max összege ugyan annyi, mint a teljes munkaidőben foglalkoztatottaké, kérdés a helyi cafetéria rendszerben ezt hogyan szabályozzák, de jár!!
Szerintem sehol sincs jogszabályban tiltva hogy halálra dolgozd magad, így annyi állásod lehet amennyit el tudsz látni.
szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.
Annyi munkaviszonyod lehetsz, amennyit el tudsz látni, vagyis igen, lehet egyszerre két négyórás munkaviszonyod is. A munkabérből ugyaqnúgy fognak vonni minden, mint a teljes munkaidős állás esetén.
Üdvözlöm!
Aziránt érdeklődnék,hogy lehet-e egyszerre két különdöző helyen négy órára bejelentve valaki?Ha igen, mik ennek a feltételei?Mennyi a 4 órás munkaviszony nettó és bruttó összege?Mennyi a bér után fizetendő járulékok összege és mit takarnak ezek pontosan?
Előre is köszönöm válaszát!
Üdvözlettel:Judit
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02