wers
#
2021.01.07. 11:27
„jogos-e ez a fizetés, vagy kötelező lenne-e garantált bérminimumot kapnom ebben az esetben?”
A minimálbérnél magasabb összegű garantált bérminimumot akkor kell megfizetnie a munkaadónak, ha az adott munkakör legalább középfokú végzettséghez kötött. Nem az alkalmazott végzettségét, képzettségét kell ez esetben vizsgálni, hanem az adott munkakört.
„kötelező egyenlő juttatást biztosítani?”
A törvény a minimumot határozza meg, e fölött annyit fizet munkavállalóinak, amennyit gondol. Nem kötelező ugyanannyit fizetnie mindenkinek. Továbbá az egyes munkavállalóknak semmi közük ahhoz, hogy a másik milyen feltételekkel kötött szerződést.
Hiszékeny
#
e-mail
2021.01.07. 11:04
A munkáltatóm 5 éve a munkaszerződést nem adta ki részemre. Mikor alá lett írva azt ígérte, hogy 1 héten belül odaadja.
Egyszemélyes pékáru boltban dolgozok eladóként, minimálbérért. Van szakmunkás bizonyítványom, de nem kereskedelmi, valamint virágkötő OKJ-s képzettségem. Több boltból áll ez a vállalkozás. A többi alkalmazott a garantált bérminimumot kapja. Egyedül én nem kapom meg annak ellenére, hogy van köztük olyan eladó, akinek szakmunkás bizonyítványa sincs, csak OKJ-s.
Az lenne kérdésem, hogy jogos-e ez a fizetés, vagy kötelező lenne-e garantált bérminimumot kapnom ebben az esetben? A munkáltató adhat garantált bérminimumot néhány dolgozónak és minimálbért másoknak (feltéve, hogy minden dolgozó azonos munkakört tölt be), vagy kötelező egyenlő juttatást biztosítani?
A válaszokat előre is köszönöm.