Túlórás napra szabadság


efi99 # 2021.12.11. 20:34

Nem értem a problémát. Nem mindegy hova írja ki, szombaton így se úgyse voltál. Egyetlen dolog számít: a hó végén mennyi jön ki. Ha több, mint a munkaidőkeret, akkor túlórád van, ha nem, akkor nincs.

drbjozsef # 2021.12.06. 05:23

Igen, ezt még akartam aztán írni, hogy itt valami nem kerek, mert a munkaidőkeretben az a szombati munka nem lehetne "túlóraként elszámolva". Itt valami még nem stimmel, vagy a munkáltató nem tudja mi az a munkaidőkeret, vagy a kérdező értett félre / vezették félre valamivel.

wers # 2021.12.06. 05:02

Hétfőtől péntekig 8 órában,szombaton 3 órában ami túlórának van elszámolva.

Szerintem nem igazán jogos a szombati túlórára szabit kiírni. A hónap végén ki kell jöjjön, hogy meg van-e az elrendelt normál munkaidő. Ha megvan mire írna ki szabadságot? (havi munkaidőkeret, novemberben a normál munkaóra 168 óra)

drbjozsef # 2021.12.05. 15:16

Zsuzsi,

Kafa, munkaidőkeret. Esetleg megemlíthetted volna előre is.

A munkaidő beosztásod szerinti munkanapokra ha szabadságot veszel ki, akkor arra be kell írni a szabadságot.
Az Mt. szerint :

96.§(1) A munkaidő-beosztás szabályait (munkarend) a munkáltató állapítja meg.
97.§(4) A munkáltató a munkaidő-beosztást legalább egy hétre, a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetét megelőzően legalább százhatvannyolc órával korábban írásban közli. Közlés hiányában az utolsó munkaidő-beosztás az irányadó.
124.§(1) A szabadságot a munkaidő-beosztás szerinti munkanapokra kell kiadni.

Ha rendszerint dolgozni szoktál vasárnap, nincs külön a hétre beosztásod, akkor az munkanap.

Zsuzsi # 2021.12.05. 13:31

drbjozsef,
A munkaszerződésemben ez szerepel: "A felek 1 havi munkaidő keretet állapítanak meg, munkaideje a munkaidő keret átlagában heti 40 óra.A munkaidő keret a naptári hónap első napjától a naptári hónap utolsó napjáig tart.A munkavállaló részére a heti pihenőnap és szabadnap a szokásos módon kerül kiadásra." A munkaköri leírásban ez szerepel: "A munkaidő általában kötött (az üzlet zárásáig tart),de túlóra az adott feladat sürgősségétől függően (akár gyakran is) előfordulhat és általában hétvégén is dolgozni kell."

drbjozsef # 2021.12.05. 11:19

Zsuzsi,

Mi szerepel a munkaszerződésedben? Például a szombati munaknaokra? Nem vagy beosztva egyáltalán aszerint?

Zsuzsi # 2021.12.05. 09:40

Eladóként dolgozom egy üzletben.Hétfőtől péntekig 8 órában,szombaton 3 órában ami túlórának van elszámolva.1 egész heti szabadság után a bérlapon 5 nap szabadság van feltüntetve és a szombati napra semmi,mivel nem voltam bent túlórázni.A főnököm szerint a bérlapon szereplő szabadság nem aktuális és ő 6 nap szabadságot számol az adott hétre.Mit tehetek ebben a helyzetben?