Nyugdíjjárulék


Majordomus # 2024.01.18. 20:51

Papírjaid megvannak?

Lacento # 2024.01.18. 17:44

Köszönöm . Nekem meg volt minden egyeztetés ez az utolsó munkahelyi adatoknál van a gond. Ők sumákolták el a befizetéseket
csak papiron futtatták. Ezt mikor bent voltam nemrég Cegléden ott it tisztában vannak vele,de ugye ennek ellenére nem számolták.

drbjozsef # 2024.01.18. 16:27

Lacento,

Szerintem az adategyeztetési eljárást kell elindítani, ahogy itt is írják :

https://www.allamkincstar.gov.hu/…tesi-eljaras

Mi is kértük le a páromnak, abban is volt hiba, hiányzott belőle pár év, megreklamáltuk, és belekerült, igaz, ott valami más hiba volt, mert simán hiányoztak a dátumok, és akkor is volt fizetve a járulék.

Ha a dolgozó tudja bizonyítani, hogy tőle levonták a járulékot, akkor azért nem érheti hátrány a nyugdíj kiszámításakor.
Nem tudom, milyen jogszabályban kellene lennie, megpróbálom megkeresni.

Lacento # 2024.01.18. 16:00

drbjozsef
Üdvözlöm. Szerentém megkérdezni amit említ,hogy be kell számolni a dolgokat akkor is ha nem fizette be a munkáltató.
Ezt hol lehet leírva jogszabályban ill.hivatalos oldalon megtalálni.
Eddig több helyen olvastam ezt,de nem akadtam a nyomára.
Azért kérdezem mert most mentem nyugdíjba dec.28-tól és pont ilyen gond van a munkáltató nem fizette a járulékokat összesen 15
hónapig. Az M30 adatlpokon természetesen szerepelt a levonás.
Ezeket bemutattam a Ceglédi ny.folyosítónál és ennek ellenére nem számitották be sem az időt sem a pénzt.
Kaptam 1 határozatot ny.előlegről ahol 2022.09 ig vették csak figyelembe a munkaviszonyomat, aztán majd 4 hónap után próbálkozhatok újra számoltatással. Akkor mi lehet az oka,hogy nem automatikusan alkalmazzák ezt.
Tehát jelen esetben én legalábbis nem értek már semmit.
Köszönöm.

drbjozsef # 2024.01.16. 10:35

Lulu77777,

2017 es 2020 02 között állítólag nem fizettek rá nyugdíjjárulékot. Minden mást igen. Utána teljes mértékben mindent

Azt mondod, hogy a férjed be volt jelentve biztosítottként, és a nyugdíjjárulékon kívül minden mást fizettek utána?
Fura, mert a munkáltatónak havi adatszolgáltatási kötelezettsége van, és rögtön kibukik, ha be van jelentve valaki, de nem fizetnek járulékot.
(Ha be sincs jelentve, vagyis "feketén" foglalkoztatják, az a problémásabb eset)

Főszabály szerint a szabályosan foglalkoztatott munkavállalónak nem lehet hátránya abból, ha a munkáltatója nem fizette meg a járulékot. Ezt az időt el kellene ismerniük szolgálati időnek. Függetlenül attól, hogy ténylegesen be lett-e fizetve.
Megvannak a férjed év elején kapott elszámolásai, amit a munkáltató ad a levont járulékokról?

Lulu77777 # 2024.01.15. 14:49

Sziasztok. Meghalt a férjem. Intézem az özvegyi nyugdíjat. A férjem 2017.01 tól 2021 03.ig egy cégnél dolgozott. 2017 es 2020 02 között állítólag nem fizettek rá nyugdíjjárulékot. Minden mást igen. Utána teljes mértékben mindent
Igen. A Nav szerint max a 2020 ev 2 db hónapot tudok rendeztetni a volt munkaltatoval, mert az elozo időszak elévült. 4 év a végrehajtási jog. Ha küldenek id az elévülés idejére önellenőrzést, azt automatikusan törlik. Max ha elismeri a munkáltató. A nav szerint biztos nem szándékos, hisz minden más rendben. Szerintetek is? Ügyvéd szerint felesleges bármit is csinálni Kapok igy özvegyit?