Szerzödésszegés- mi számít arányos összegnek


the big cat # 2003.12.27. 20:12

És mi tart vissza?

wickie # 2003.12.27. 19:58

én segitséget szeretnék kérni, munkaügyben jogásztól

the big cat # 2003.12.16. 16:58

Nem változtat.
Ha a munkáltató rendeli el a képzést, arra tilos tanulmányi szerződést kötni. A munkáltató kockázata, hogy betanítatt valamit, aminek aztán enm ő aratja le a gyümölcsét.

krissy # 2003.12.16. 15:26

Köszi a gyors választ. Igazából ez egy "on-the-job" tréning volt, vagyis arra kötötték velünk a szerzödést, hogy kint betanuljuk a munkát, amit majd itthon folytatunk. Amennyiben 1 éven belül felmondunk, a költségek arányos részét vissza kell fizetnünk. Nem tudom, hogy ez változtat-e a dolgon.

the big cat # 2003.12.16. 15:03

Ha jól értem, akkor a munkád elvégzéshez, amunaköröd betöltéséhez van szükséged egy a cég által elrendelt és szervezett tanfolyamra.

Ilyen tanfolyamra tanulmányi szerződést nem lehet kötni, ez alapján amunkáltató igényt nem támaszthat veled szemben, ezt ő a saját kockátzatára teszi, a tanulmányi szerződés semmis.

krissy # 2003.12.16. 12:36

Segítséget szeretnék kérni. Munkaszerzödésemben szerepel egy "tanulmányi szerzödés", melynek értelmében a munkánkat külföldön tanuljuk meg és vesszük át, de ennek fejében 1 évig a cégnél kell maradnunk. A szerzödésben meghatározták a külföldi tréning idötartamát és egy kb. összeget a költségekre vonatkozóan. A tréning azonban jelentösen elhúzódott (4-6 hét - max 3 hónap - helyett 6 hónap lett). A kérdésem az lenne, hogy amennyiben felmondok 1 éven belül, mennyiben térhet el a cég a körülbelüli összegtöl és hogy a teljes kinttartózkodás költségének arányos részét terhelhetik-e rám, vagy pedig csak a tréning meghatározott max idötartamára vonatozó hányadot?