Közalkalmazott, felmondás


vorkati # 2014.02.03. 19:54

Kedves Szakértők!

Határozatlan idejű köztisztviselői jogviszony keretében dolgozok. Ma közölték velem szóban, hogy le kell építeni 2 főt és az egyik én leszek, így március 1-ével megszüntetik a munkaviszonyomat. Semmit nem írattak velem alá, amit kicsit furcsállottam. Hogyan járok jobban:
ha már most elmegyek táppénzre ( betegségem az van) vagy ha a munkaviszonyom utolsó napján íratom ki magam táppénzre.
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.04. 09:34

A kérdés nagyon szerencsétlen módon lett feltéve.
De ha arra vagy kíváncsi, akkor a keresőképtelenség ideje alatt lehet közölni felmentést, de a felmentési idő csak a keresőképtelenség megszűnése után kezdődhet el. A felmentés közlése után beálló keresőképtelenség a felmentési időt nem szakítja meg, a felmentési idő leteltével a jogviszony és a táppénzjogosultság is megszűnik.

Biztos, hogy köztisztviselő vagy?

Motoros007 # 2014.02.11. 13:02

Tisztelt Szakértő!

Sajnos nem válaszolta meg senki a 02.03.-án feltett kérdésemet. Gondolom az utánam író miatt kerültem el figyelmüket. Amennyiben mód és lehetőség van rá kérem kérdésem megválaszolását. Nekünk sok minden múlana az új álláson! Köszönettel: Motoros007

Angie40 # 2015.03.09. 11:34

Tisztelt Szakértők, Fórumozók!
2015.03.31-i dátummal felmondtam közös megegyezéssel határozatlan idejű közalkalmazotti munkaviszonyomat. Érdeklődni szeretnék, hogy az éves ruhapénz keretet részarányosan megkaphatom e az elszámolásnál. Annyit kell még tudni, hogy január 8-tól lábtörés miatt betegállományban vagyok március 13-ig.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.09. 14:57

Tudjuk mi, mi van abban a közös megegyezésben?

Angie40 # 2015.03.10. 08:24

Ha nekem szólt a kérdés :) Január 22.-én megosztottam egy képet a facebookon komment nélkül, illetve egy smile kíséretében. Ezt az egyik paranoiás kolléganőm úgy gondolta, hogy neki szólt, jelezte a főnökömnek, ő viszont nem kérdezett meg engem sem telefonon (fekvőgipszben voltam) sem emailben az esetről. Március 5.-én kaptam ajánlott levélben egy írásbeli figyelmeztetést ezért. Önkormányzati bölcsődében dolgozok, nincs Etikai Kódex a facebook használatáról, úgy gondolom, hogy egy komment nélküli megosztásért nem túl fair fegyelmit adni. Egyébként is komoly problémák vannak, már a szülők is az önkormányzathoz fordultak a megoldásért, sajnos a politika is begyűrűzött. Mivel ha én mondok le a közalkalmazotti munkáról, akkor 60 nap a felmondási idő, ezért mondtam, hogy közös megegyezéssel legyen, mert én addig úgyis táppénzen leszek.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.10. 09:19

Nem épp erre voltam kíváncsi. A munkaviszony megszüntetésének feltételeiről, mindenek előtt a ruhapénzről mi van abban a megegyezésben?

Angie40 # 2015.03.10. 09:29

Csak a munkaviszony megszüntetése van benne, a ruhapénz nincs benne külön megemlítve.
A másik hozzászólásra reagálva, azt gondolom, hogy még ha jogos is lenne a felháborodás, engem akkor is értesíteni kellett volna erről, és nem sunyi módon kipostázni, ezért is érzem jogtalannak. Nem ismeri az összes körülményt, elég összetett és bonyolult ügy, ez csak a jéghegy csúcsa.

Hercze Hurcza # 2015.03.12. 12:49

Tisztelt Fórumozók, Tisztelt Szakértők!

Határozatlan idejű közalkalmazotti munkaviszonyban állok.

A múlt hét folyamán 3 napot betegen dolgoztam végig. A 4. napon orvoshoz menetem.

Erről tájékoztattam a munkáltatómat. Valamint Illetve folyamatosan tájékoztatom arról is, hogy mikor kell a következő alkalommal visszamennem a háziorvosomhoz.

Múlt héten szerdán, a munkaidő vége előtt szóban közölte velem a munkaadóm, hogy 2 választásom van: vagy közös megegyezés, vagy közös megegyezés...

Szeretnék ennek kapcsán pár dolgot kérdezni:

  • Mennyire minősül jogszerűnek a közös megegyezés, amennyiben "fenyegetve" vagyok szóban?
  • Mivel ténylegesen beteg vagyok, az általam adott tájékoztatásra válaszul mennyire jogszerű a munkahelyi határidőt emlegetni?
  • Betegállomány ideje alatt felmondhatok-e azonnali hatályú közös megegyezéssel, amennyiben úgy döntök, hogy nem szeretnék ilyen feltételekkel a továbbiakban munkát végezni a munkáltatómnál?

Segítő válaszaikat nagyon szépen köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.13. 04:52

Ugye, az első kettő költői kérdés?

A harmadikra: a közalkalmazott nem felmond, hanem le-; a közös megegyezés az nem lemondás, hanem közös megegyezés. A felek közös megegyezéssel természetesen a közalkalmazott keresőképtelenségének ideje alatt is megszüntethetik a jogviszonyt.

Pomberci # 2015.03.25. 14:48

Tisztelt Fórumtársak!

Az alábbi kérdésben szeretnék segítséget kérni.

Határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyomra lemondást adtam be. Jelenleg a lemondási időmet töltöm, de a munkáltatóm megszűnik jogutód nélkül. A kérdésem az lenne, hogy a megszűnés és az eredeti lemondási idő végéig terjedő időszakra jár-e távolléti díj, ill. bármilyen juttatás.

Köszönöm a segítséget.

jodanyi # 2015.07.02. 19:30

Tisztelt Fórumtársak!
Az iskolánkat átvette az NGM. Más óraszámokkal dolgozik, így nem maradt nekem óra. A centrumhoz más városbeli iskola is tartozik. Ha ott tudnának órát adni, akkor el kell fogadnom. Vagy ez esetben esetleg csak közös megegyezésre számíthatok. Felmondásra és végkielgítésre nem?
A felmondási időbe beletartozik a nyári szabadság?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Ranna # 2015.07.09. 15:42

Tisztelt Szakértők! Az szeretném kérdezni,hogy munkáltató felmondhat e munkavállalónak amikor az táppénzen van? Valahol azt olvastam igen, de a Mtvben nem találok erről rendelkezést és alá kéne támasztanom jogszabályi hivatkozással ha lehetséges a felmondás. Válaszukat előre is köszönöm!

Ranna # 2015.07.09. 15:45

Közmunkásról van szó, ezt kihagytam

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.09. 16:46

Közölni lehet a felmondást, de a felmondási idő nem kezdődhet el.

Ranna # 2015.07.09. 18:54

Köszönöm szépen ügyvéd úr! Ezt így magamtól nem találtam az Mtvben!

Ranna # 2015.07.10. 05:44

Esetleg egy jogszabályi hivatkozást még tudna nekem írni? A régi Mtvben megtaláltam, de az újban sehogy sem!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.10. 05:53

68. § (2) a)

A régiben pont nem volt ilyen szabály.

Ané Jutka # 2015.07.11. 09:57

Tisztelt Szakértők!
Kérdezni szeretnék, mert a munkáltatóm folyamatosan ködösít. 27 éve vagyok közalkalmazott (óvónő) áthelyezéssel 1990-ben kerültem jelenlegi munkahelyemre, és úgy néz ki, hogy szeptembertől megszűnik a jogviszonyom, létszámleépítés miatt!(A gyerekek csökkenő létszáma miatt egy csoportos óvodák leszünk, s ez az oka az elbocsátásnak. )

Az alábbi kérdéseim lennének:

  • Mennyi a felmondási idő, ha felmondanak nekem?
  • Mennyi végkielégítés jár?
  • Jár-e szabadság a felmondási idő alatt?
  • Mennyi az éves szabadságkeretem, mert eddig 48 nap volt, amit most levettek 32 napra!(Augusztus 31-ig ennyi jár, s ezen felül a főnököm szerint nem jár több, ha szeptember 1-től felmondanak.)

Köszönöm megtisztelő válaszát!

Jutka

rozsika101 # 2015.09.03. 20:57

Tisztelt Szakértő. Egy patinás egyetemen dolgozom közalkalmazottként.Az üzemeltetésben dolgozom.1 éve kineveztek hozzánk is kancellart,aki átvette az összes munkáltatói jogokat.Ezen az egyetemen még gondnokság volt aki üzelemtette az egyetemet.A kancellár a takaritónöknek már október elsejétől megszünteti a közalkalmazotti jogviszonyát, és egy ugynevezett KHT - vinné át öket,de ugynéz ki hogy az összes kisegitő személyzetnek is megszünteti a közalkalmazotti jogviszonyat.Választani kell vagy belép a kht-be de akkor nincs végkielégités.Az volna a kérdésem, megteheti-e ezt. Én 1954 születésü nö vagyok sajnos 2017-be tudok elmenni nyugdijba, mert a 40 éves nyugdijhoz kevés az alkalmazotti évem.Durván 2 év mulva mehetnék el nyugdijba.Ilyen esetben is megszüntetheti a közalkalmazotti jogviszonyt,illetve van e arra lehetőség, hogy nyugdijbaengedjenek.A másik kérdésem még az volna ebben az esetben van -e védett kor,mert ugytudom a nyugdijbavonulás elött 5 évvel van védett kor,és ebben az esetben mit jelent? A választ előre is köszönöm Rózsika 101

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.04. 05:09

Rozsika, mi a problémád? Ha nem akarod, nem szűnik meg a foglalkoztatási jogviszonyod, csak már nem közalkalmazott leszel.

(Kht-t már nem lehet létrehozni, és biztos vagyok benne, hogy senki nem kéri tőletek, hogy gazdasági társaságba belépjetek.)

rozsika101 # 2015.09.04. 08:31

T. Ugyvéd Ur. Igen erről van szó, hogy nem szünik meg a jogviszony, csak nem leszek közalkalmazott.Ha átvisznek valamilyen kft, vagy kht -ba akkor, onnan nagyon könyen el tudnak küldeni,Ők azt mondják nem változik semmi, de szerintem változás lessz.Ilyen esetben a védett kor jelent-e valamit, nekem az is jó volna ha el tudnék menni nyugdijba, ezek fenálló lehetőségek, vagy seemit nem lehet tenni ?Ez lett volna a kérdésem Rózsika 101

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.04. 09:49

Továbbra sem értem a problémádat. Szerintem egy közalkalmazottnak sem nehezebb megszüntetni a munkaviszonyát mint egy Mt. szerinti munkavállalónak.
Ha esetleg a végkielégítés meg a felmondási idő miatta aggódsz, az is fölösleges, ez tipikus munkaügyi jogutódlás, ha az új munkáltató felmond, pont arra a juttatásra leszel jogosult, mint amit akkor kapsz, mint amit most kapnál.
Nem akarsz tovább dolgozni ugyanott, ugyanazokkal a feltételekkel?

rozsika101 # 2015.09.04. 14:51

T. ügyvéd Ur.Igen megfordult a fejemben hogy hátha elmehetnék nyugdujba ,van-e erre lehetőség hogy elmehessek ilyen esetben Rózsika 101

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.04. 16:54

Na, ez az opció pont nem áll nyitva.