felmondás gyes alatt


menkecs # 2011.09.19. 13:34

Köszönöm, ez valóban jó érvnek tűnik.... Más valakinek lenne ötlete? Köszönöm szépen!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.18. 15:38

No, igen. Az a fránya PISA-teszt. Negatív.

menkecs # 2011.09.18. 12:55

Kedves KBS! Ez egy 10 fős cég. Hogyan tudunk ketten ugyanolyan munkakörben lenni, amikor nincs annyi feladat, hogy 2 fő kelljen rá? Ezért is lehet az utódom részmunkaidőben. Talán verekszünk, hogy ki küldi el a faxot? Valami ötlete lenne bárkinek, amivel megtámadhatnám a felmondást? Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.14. 05:13

Menkecs, ha ketten vagytok ugyanolyan munkakörben, és a munkáltatónak csak egy kell, akkor miért ne küldhetné el az egyiket? S az is az ő joga, hogy válasszon.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.14. 05:12

Úgy tudtam, hogy a kismamáknak a felgyülemlett szabik kivételével kell kezdeniük a munkába állást.
Ilyen szabály nincs. Olyan van, hogy az akadály megszűntét követően 30 napon belül ki kell adni. Hogy ezt azt jelenti-e, hogy 30 napon belül el kell kezdeni a kiadást, vagy hogy be is kell fejezni, azon lehet vitatkozni.

menkecs # 2011.09.13. 21:43

Kedves fórumozók. Miután elmentem munkáltatómtól szülni, egy ideig tologatták a feladataimat, majd részmunkaidőben felvettek egy új dolgozót, más munkaköri elnevezéssel, de szinte szó szerint azonos feladatkörrel először határozott, majd határozatlan munkaidőre. Gyes lejárta után nekem felmondott a munkáltatóm átszervezésre hivatkozva, hogy a munkaköröm megszűnt. Valóban átszervezés ez? Hiszen már előre megkapta a munkáimat? És lényegében őt a távozásom után vették oda. Tehát úgy is nézhetnénk a dolgot, hogy az én eljövetelem után alkalmazott új munkaerőt kvázi azonos munkakörre. Mi az önök meglátása?
Köszönöm a segítséget, minden szempont érdekel.

coffjani # 2011.09.09. 13:34

Úgy tudtam, hogy a kismamáknak a felgyülemlett szabik kivételével kell kezdeniük a munkába állást. Ez adhat okot a rendkívüli felmondásra?
Szilvi

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.09. 11:00

Háááát... Azt nem mondtam, hogy a szabadságot egyoldalúan veheted ki.

coffjani # 2011.09.09. 10:54

Kedves KBS!
Tanácsodra ajánlott levélben tájékoztattam a munkahelyemet, hogy a szeptember 1-i munkába állásomat a szabadságom kivételével szeretném kezdeni.
Ma telefonáltak, hogy aznap (09.01-én) meg kellett volna jelennem a munkahelyemen, hogy a szabadságomat kiírjuk és ez nem történt meg. Senki nem szólt, hogy jelennjek meg. Tényleg be kellett volna mennem a levél ellenére? Lehet késöbb bajom ebböl?
Előre is köszönöm.
Szilvi

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.08. 17:10

Majd leszoknak.

mayernora # 2011.09.08. 16:18

Köszönöm.
Nem mintha dohányoznék, de vibrál a levegő a nikotinelvonás miatt.:(

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.08. 11:24

Meg.

mayernora # 2011.09.08. 11:02

Munkahelyemen (óvoda) új vezető van. Az intézmény területén belül tilos a dohányzás. Eddig a cigisek kijártak rágyújtani. Most egyszerűen megtiltotta, hogy munkaidőben bárki kilépjen a kapun. Megteheti, hogy ily módon gyakorlatilag megtiltja a dohányzást?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.07. 20:24

Úgy van.

DriN # 2011.09.07. 20:23

Köszönöm szépen! Akkor a szokásos helyen és időben fogok megjelenni az első munkanapomon, hogy felvegyem a munkát, a többi már rajtuk múlik.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.07. 15:41

A gyerek három éves koráig még átirányítás keretében sem kötelezhetnek a lakóhelyedtől eltérő munkahelyen való munkavégzésre. Rendes felmondással nem élhetnek, a munkaszerződést egyoldalúan módosítani nem lehet.

DriN # 2011.09.07. 13:21

Az első hozzászólásomban rosszul írtam a dátumot, 2011 augusztus 28-ig voltam folyamatosan gyeden. (Véletlenül a kisebbik gyermekem születési dátumát írtam a gyed végének.)

DriN # 2011.09.07. 13:18

Nem, csak a pénzügyet központosították. A telephelyen főleg kutatás folyik, de dolgoznak még ott közgazdászok, kereskedők, és összekötő is maradt a pénzügyön. Tehát elvileg én is kihúzhatnám ott a védettség végéig, vagy amíg nem találok más munkahelyet. A lényeg, hogy ne kelljen ingáznom, és ne mondhassanak fel rendkívüli felmondással idő előtt. Köszönöm válaszát előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.07. 08:50

Megszűnik maga a telephely is?

DriN # 2011.09.07. 06:06

Tisztelt KBS!

Egy egyetem kihelyezett intézményében (ami a lakóhelyemen, 50 km-re a központtól található) dolgozom a pénzügyön 2005 óta közalkalmazottként határozatlan jogviszonyban. 2007-től 2009 aug. 28-ig folyamatosan gyeden voltam két gyermekemmel(ekkor töltötte be a 2. évét a kisebbik). Jelenleg a szabadságomat töltöm. A pénzügyet pechemre pont most szept. 1-től központosították. (Néhány munkatársamat a központ alkalmazza, van akit elbocsátottak, és összekötő szerepben is maradt egy ember a lakóhelyemen.) Nekem is egyértelműen jelezve lett, hogy nem tudnak majd alkalmazni. A kérdésem az lenne, hogy a szabadságom lejárta után mire számíthatok a védettségem végéig. Természetesen a lakóhelyemen történő összekötő szerep, egyéb végzettségemnek megfelelő nem pénzügyi, hanem más közgazdasági munkakör, esetleg munkavégzés nélküli állásidő fizetése mind megfelelő lenne számomra. Viszont mi van akkor, ha a központosításra hivatkozva csak egy központi pénzügyes állást ajánlanak fel, és nem fogadom el? (Két kisgyerek mellett esélytelen napi 100 km-et ingáznom, bölcsi-ovi után fél 8-ra beérnem.) Életbe lép a rendkívüli felmondás, vagy nem változtathatják meg a munkavégzés helyét egyoldalúan, és marad az állásidő? Hol jelenjek meg első nap a munkavégzésre? A közvetlen főnököm is már a központban van, és már nem is a főnököm 1-étől. Gyakorlatilag üresek a szobáink. (Más. Hallottam olyat is, hogy a munkahelynek kell segítenie abban, hogy a státuszomat ne veszítsem el, és közalkalmazottként dolgozzak folyamatosan. Ez elég valószínűtlen számomra, esetleg régen lehetett ilyesmi.) Várom mielőbbi válaszát! Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.31. 07:38

Mindarra jogosult vagy, ami rendes felmondás esetén járna.

kiskocsi # 2011.08.31. 06:51

Tisztet KBS!

Igen, pontosan így hívják. Tudom, hogy nem kellett a hozzájárulásom, ez inkább elviekben történt. Tehát ebben a helyzetben jogosult vagyok-e a felmondási idő felének a követelésére pénzbeni megváltással,
üdv

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.30. 17:11

Szerintem ehhez nem kell kinevezést módosítani, ez egyszerűen tantárgyfelosztás kérdése, ami ráadásul téged nem is érint, hiszen szünetel a munkavégzési kötelezettséged.

lagabi # 2011.08.30. 13:53

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Közalkalmazott vagyok (tanár), jelenleg gyesen. A 100%-os álláshelyem úgy alakul, hogy 50% biológia-földrajz szakos tanár, 50% gyermekvédelmi felelős. Az igazgatóm kitalálta, hogy amíg gyesen vagyok a tanári álláshelyemet módosítani szeretné napközis státuszra. Kérdésem a következő: Köteles vagyok-e ezt a kinevezés módosítást elfogadni?
Köszönöm a válaszát.
L.Gabriella

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.30. 10:52

Így semmit nem hívnak. Olyan van, hogy a munkaviszony megszűnés a munkáltató jogutód nélküli megszűnésével. De ahhoz nem kell a hozzájárulásod.