felmondás gyes alatt


Kovács_Béla_Sándor # 2020.04.24. 10:09

A személyi alapbér elég stabil, nem?

szaszoar # 2020.04.24. 07:54

Akkor a gyed-en levés nem bonyolítja be a dolgot? A legutolsó rendes fizetésekből fogják kiszámolni a távolléti díjat?

drbjozsef # 2020.04.24. 07:14

szaszoar,

Ha havibéres, általános munkarendben, akkor lényegében igen. Egyébként meg beütöd a gugliba "távolléti díj kiszámítása", és csemegézhetsz a találatokból.

szaszoar # 2020.04.24. 07:04

Köszönöm a válaszokat. Már körvonalazódik a megegyezés, csak a távolléti díj megfogalmazás nem tiszta nekünk annyira. Ez a bejelentett alapbért takarja?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.04.17. 11:31

esetén nem jár felmondási idő
Az tényleg nem - de a felmondási idő felérek járó távvoléti díjnak megfelelő összeg esetleg igen. Ha ügyes...

Kovács_Béla_Sándor # 2020.04.17. 11:22

Egy cég megszüntetése nem két nap. Addig pedig az asszonynak munkaviszonya van. A semmiért nem kellene beleegyezni egy idő előtti megszüntetésbe.

drbjozsef # 2020.04.17. 11:16

szaszoar,

Akkor a max. amit felajánlhatnak neki, az korlátlan. A határ a csillagos ég, de ez már közös megegyezés.

Jogutód nélküli megszűnés esetén nem jár felmondási idő, de jár végkielégítés, esetetekben három havi távolléti díj összege (alapesetben ez az alapfizetés).

szaszoar # 2020.04.17. 11:03

Igen, ez a helyzet.

drbjozsef # 2020.04.17. 11:02

szaszoar,

Maga a cég, a magyar leányvállalat megszűnik jogutód nélkül?

szaszoar # 2020.04.17. 09:31

Autóiparban dolgoztak, és nem titok hogy a Peugeot megvette az Opelt. Ők az Opelnek dolgoztak, olyan szolgáltatásokat nyújtottak amelyre a Peugeotnak nincs igénye és nem tudtak megegyezni a további közös munkában.
Más cég, más koncepcióval, de az sem kizárt, hogy csak drágálták ezt a szolgáltatást ennyiért és máshová szervezik ki, amit nyilván nem hoznak a dolgozó tudtára.
Egy német cég kis leányvállalataként dolgoztak Magyarországon egészen eddig. Elnézést de nem tudom ezt másképp megfogalmazni.

Szalai Norbert.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.04.17. 09:19

Mit jelent az, hogy egy cég "kivonul az országból"?

szaszoar # 2020.04.17. 09:07

Üdvözlöm!

Konkrétan kivonul az országból a cég, felbomlott a szerződésük a fő megrendelőjükkel. Konkrétan az egész irodájuk felszámolódik és mindenki kap egy búcsúcsomagot és ezért kérdeztem mire számíthatunk.

Szalai Norbert.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.04.17. 08:53

Hogy kell azt érteni, hogy "megszűnik a munkahelye"?

szaszoar # 2020.04.17. 08:47

Üdvözlöm!

Feleségem nevében érdeklődök, aki jelenleg "gyed"-en van, 2019 07.05 óta. Sajnos a munkahelye megszűnik, 12 évet dolgozott ott és érdeklődni szeretnék, hogy mire számíthatunk, mi az a min és max amit ilyenkor felajánlhatnak neki, és mit is jelent / ér az, hogy védett státuszban van? Hogyan néz ki a gyakorlatban egy ilyen közös megegyezéses felmondás?

Köszönettel,
Szalai Norbert

drbjozsef # 2020.03.03. 10:45

buney84,

Ne felejtsd, hogy a lemondási időd 2 hónap, ha augusztusban kezdeni akarsz máshol, érdemes június előtt lemondani - már ha a közös megegyezés nem megy.
A bent maradt - részben időarányos - szabidat ki is adhatják (ha előbb megszünteted a fizetés nélküli szabadságodat), de ha ez nem történik meg, a jogviszony megszűnésekor ki kell fizetni.

wers # 2020.03.03. 09:04

Előszőr ki kell vennem a fennmaradó szabimat és utána mondjak fel? És a felmondási idővel mi lesz, azt mikor kell letöltenem?

A esetedben ez csak papírforma kérdése, és ajánlott a közös megegyezés.

Egyszerűen keresd fel a munkáltatódat és beszéljétek meg a forgatókönyvet.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.03. 08:14

Le-.

buney84 # 2020.03.02. 21:57

Tisztelt Szakértők! Jelenleg gyed-en, fizetés nélküli szabadságon vagyok közalkalmazotti jogviszonyban. Szeptemberben lejár a gyed és én meg szeretném rövidesen szakítani a fiz. nélk. szabadságomat, de közben pedig fel is szeretnék mondani, akkor hogyan kell eljárnom? Előszőr ki kell vennem a fennmaradó szabimat és utána mondjak fel? És a felmondási idővel mi lesz, azt mikor kell letöltenem? Vagy egyszerűen csak mondjak fel? Augusztustól tudnék új helyen kezdeni... Köszönöm előre is a választ.

Süti1982 # 2020.01.09. 10:54

Köszönöm a segítséget!
Sikerült a felszámoló céggel felvenni a kapcsolatot, meglátjuk mi lesz!
Köszi mégegyszer

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.06. 21:49

a témában jeleztem kérdéseimet
Az édeskevés lesz. A felszámolóval közöld, hogy megszünteted a fizetés nélküli szabadságod. (Már így is lesz egy hónapdo, amikor gyest már nem, munkabért pedig még nem kapsz.)

Az irataidat miért kapnád meg, amikor nem szűnt meg a munkaviszonyod?

Süti1982 # 2020.01.06. 21:40

Megnéztem adószám alapján és felszámolás alatt áll. Annak aki illetékes volt a témában jeleztem kérdéseimetírásban több mint egy hónappal ezelőtt, de semmi választ nem kaptam, közben próbáltam más úton is információhoz jutni, mostanáig sikertelenül. Megmondom őszintén, hogy semmi mást nem szeretnék csak a papírjaimhoz hozzájutni, hogy tovább tudják lépni, valamint tudni, hogy ilyen esetben mi történik a szabadságokkal. Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.06. 20:44

Bejelentetted már, hogy megszünteted a fizetés nélküli szabadságod? (Legalább harminc nappal előre, írásban kellene.)
Nem ártana ellenőrizni, hogy valóban felszámolás alatt áll-e a munkáltató.

Süti1982 # 2020.01.06. 20:05

Kedves Szakértők,

tanácsot kérnék. Pár nap múlva lejár a Gyesem, mehetnek vissza dolgozni, csak nincsen hova. Úgy 6-7 hónappal ezelőtt felhívott a volt főnököm, hogy felszámolják a céget. Ilyen esetben mi jár a munkavállalónak, mire figyeljek, mik a jogaim? Honnan és hogyan tudom majd élőkeríteni a kilépő papirjaimat, a kiskönyvet stb. Azt az információt kaptam eddig, hogy a volt főnöknek kell beszélnie a felszámoló céggel. Egyáltalán meddig tart a munkaviszonyom ilyenkor? Mi lesz a bent maradt szabadsagokkal stb. Jajj tanácstalan vagyok. Elnézést ha már volt téma, próbáltam keresni a fórumban de elég régi bejegyzést találtam erre vonatkozóan.

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat. Üdv

Adrya813 # 2019.02.26. 14:43

Jó napot! Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Jelenleg GyEDen vagyok (2019.03.06án jár le),munkahelyem felé már írásban jeleztem, hogy megszüntetem a fizetés nélküli szabadságomat a GyED lejártával.
Kaptam egy jobb állás ajánlatot, szeretnék ha minél előbb kezdenék az új munkahelyen.

Ha még a fizetés nélküli szabadság alatt adom be a felmondásom, akkor a felmondási idővel mi lesz? Kérhetem, hogy fizesse ki a munkáltató a bent maradt szabadságomat?

efi99 # 2016.06.06. 19:33

Ezért is nem ér az egész semmit. Hiába nem lehet valakit a GYES alatt (ill a terhességtől kezdve) kirúgni, ha első nap meg igen.
Mindenesetre nagyon precíz munkáltató lehet. Sokan még azt sem tudják, hogy 2 év múlva létezni fognak-e vagy éppen felvásárolják az Apple-t, mások ezek szerint már azt is pontosan, hogy akkor éppen milyen munkakörök lesznek.