Magyar Munkajog


the big cat # 2004.02.23. 11:05

Itt a fórum rá, csak kérdezz bátran. (Bár a magyar jogszabályokban nincsennek paragrafusok - illetve vannak, de azokat leginkább bekezdésnek hívjuk - amire te gondolsz, azok a szakaszok)

SBonhoure # 2004.02.22. 18:32

Meg lehet-e az interneten kozultalni a Munka Torvenykonyve paragrafusait?

SBonhoure # 2004.02.22. 18:24

Nagyon koszonom a segitsegeteket, megprobalom a konyveket megszerezni, s az internetes oldalakon tajekozodni.

Megegyszer koszi

csufi99 # 2004.02.22. 18:14

Én meg ajánlanám a minisztérium honlapját, a hatályos joganyxag is ott van letölthető, ami munkaügyben szükséges lehet.:
www.fmm.gov.hu, sok egyéb hasznos információval, s van egy euoldal.hu , bár arra nem emlészem a küldöldi munkavállalással ez foglalkozi-e, s még ajánlanám a szakszervezeti lapokat, sokszor tesznek közzé hasznos információkat. Bármilyen jó egy könyv, ebben nem vagyok jártas, jogot soha nem olvasnék belőle, mert mire megjelenik valami, már módosították is... Elnézést, hogy beleszóltam ismét, s a figeyelőnet is jó oldal fn.hu, ebben is szoktak külföldi munkavállalással és sok mással foglalkozni.

Leiterjakab # 2004.02.22. 18:04

Hát a másodikat mindenképpen ismerem, mert ez a hatályos munkajog legalapvetőbb jogszabálya:-).

A Kiss György által könyv kapcsán nem biztos, hogy jó könyvre gondolok, de jó könyv. Ha az európai munkajog érdekel akkor ajánlom még Prugberger T. könyvét: Európai és magyar összehasonlító munka- és közszolgálati jog.


Leiterjakab

SBonhoure # 2004.02.22. 17:30

Sziasztok,
A kovetkezo temakban kernem segitsegeteket :

  • a magyar munkajogrol szeretnek informaciokat talalni (munkaido, pihenoido, szabadsag, stb ...), es
  • magyarorszag belepese az EU-ba, s ennek munkajogi kovetkezmenyei.

Ha tudtok valami otletet adni: konyv, cikk, internetes oldal, elore is megkoszonom.

Meg egy kerdes, talaltam az interneten ezt a ket konyvet :

  1. Az Európai Unió munkajoga és a magyar munkajog a jogközelítés folyamatában (Osiris Kiadó, 2001; Szerző: Szerkesztő: Kiss György)
  2. A Munka Törvénykönyve (Magyar Közlöny alapján; Kiadó: Novissima, 2003)

jok e ezek a konyvek? valaki ismeri oket?

Koszi