Összeférhetetlenség?


nyugis # 2004.05.27. 06:09

Köszönöm a gyors válaszaid és a segítséged.
További jó munkát,

nyugis

Karika # 2004.05.26. 17:06

Neked "csak" az alkotás a feladatod. A szerzői jogokat a különböző jogszabályok biztosítják és védik. Az alapjogszabály: 1999. évi LXXVI. tv.

nyugis # 2004.05.26. 08:56

Kedves Karika!

Köszönöm, hogy írtál. A konkrét kérdésem az, hogyha én szolgálati időn kívül írok egy programot, vagy szoftvert, akkor az belefér abba, hogy 'jogi oltalom alá eső szellemi tevékenység'-et folytatok? Szerintem a szoftverkészítés szellemi tevékenység. És mivel a szerzői jog ezt védi, ezért gondoltam, hogy jogi oltalom alatt is áll. De ebben nem vagyok biztos. Ezért kérdezem, hogy kell-e valamit tennem azért, hogy jogi oltalom alatt álljon ez a tevékenységem, vagy ez már a természetéből adódóan jogi oltalom alatt áll?
Vagy rosszul értelmeztem a 'jogi oltalom alatt állás' kifejezést?

Köszönöm a segítőkészséged (és mindenki másét is)

Üdv,
nyugis

Karika # 2004.05.26. 08:36

Nyugis!

Valójában mi a kérdésed? Mert a Hszt. 65. §-a hivatásos szolgálati viszonyban állókra vonatkozik. Nevezetesen arról szól, hogy pl. a határőrnek nem kell a parancsnokától engedélyt kérni arra, hogy szolgálati időn kívül "jogi oltalom alá eső szellemi tevékenység"-et folytathasson.

Ez egy, a munkajog kategóriájába tartozó szabály, a szerzői jogokhoz semmi köze.

nyugis # 2004.05.26. 08:14

Üdv,

Úgy látszik, hibásan ment fel.
Szóval:
A Hszt. 65.§-a szerint 'Nem kell bejelenteni, ill. engedélyeztetni ... a jogi oltalom alá eső szellemi tevékenység folytatását.'

Ha én készítek egy szoftvert, azt ugye a létrejötte pillanatától szerzői jogok védik.
Ez azt jelenti, hogy jogi oltalom alá eső tevékenységet folytattam?
Vagy ahhoz, hogy jogi oltalom alá essen a szoftver-készítésem, még kell valamit tennem?

Kérlek, segítsetek.
nyugis

nyugis # 2004.05.26. 07:53

Üdv,
A Hszt. 65.§-a szerint >>Nem kell bejelenteni, ill. engedélyeztetni ... a jogi oltalom alá eső szellemi tevékenység folytatását.