Pedagógusnak mennyi szabadság jár részarányosan?


Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.28. 14:29

Egyszer már válaszoltam. Gondolod, másodjára más és jobb lesz a válasz?

Amúgy nem ismerjük a szerződésedet.

Borsikafű # 2020.06.28. 15:04

Nem muszáj válaszolnod. De mindenre nem kaptam választ. Te számszerű választ nem adtál, Lyonee mást adott, mint amit én számoltam, és az indoklást nem kaptam meg. Harmadrészt te azt írod, h vagy-vagy, míg én jogi oldalon azt találom, h mindkettő vonatkozik rám. Illetve a 3. kérdésre nem kaptam választ. De nem muszáj válaszolni, és kiosztani sem akkor. A szerződésemben az áll, h a pótszabadság tekintetében a Kjt. érvényes. És ez így szabályos? Van-e vmit tennem?

drbjozsef # 2020.06.28. 15:36

Borsikafű,

Miből gondolod, hogy neked kell bizonyítanod?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.28. 15:42

Lyonee mást adott, mint amit én számoltam
Ugyanazt számolta, amit te: 22,5 nap, csak ő ezt - ahogy kell felkerekítette 23-ra.
A 23-ból már megkaptál 7-et, 16 maradt.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.28. 15:43

Plusz a tavalyi. Ha tényleg maradt.

Borsikafű # 2020.06.28. 15:48

Köszönöm a kérdést. Abból, h 5 munkanap után sem válaszolt egy árva sort sem, pedig a fenti tv.-i és jogi oldalról vett részleteket mind leírtam, ill. h először a kérdésemre azt írta, h a pótszabadság, az az, ami engem nem érint. Ezt megcáfoltam, és ennek ellenére tojik rá. A telefont meg nekem nem szokta felvenni. Vagy...csak nem akarja leírva beismerni, de majd mégis utalja a pénzt. 200.000 Ft fizetés esetében a 130.000 körüli kifizetés nem mellékes kérdés...

Borsikafű # 2020.06.28. 15:53

Kovács Béla Sándor, köszönöm, értem. Bár még mindig nem értem, h ha máshol azt írják, h a Mt. szerint jár az életkor szerinti, akkor szerintetek miért nem.

drbjozsef # 2020.06.28. 16:34

De hát nem te írod, hogy a pótszabadság a Kjt. szerint jár?

Az életkori szabadság egy pótszabadság (lásd : Mt.117.§)

Borsikafű # 2020.06.28. 16:40

Tudom, h pótszabadság. Csak azt nem tudom, h úgy szabályos-e a szerződésem, és ha nem, de alairtam, lehet-e mégis jogalapom megtámadni. De, persze, itt 4 napról van szó, tehát csak magam próbálkoznék.

drbjozsef # 2020.06.29. 07:26

Szerintem szabályos az úgy.

Lyonee # 2020.06.29. 19:50

köznevelési tv.
64. §
(2a) * A köznevelési intézményben pedagógus-munkakörben foglalkoztatottakra a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény pihenőidőre vonatkozó rendelkezéseit a következő eltérésekkel kell alkalmazni:

  1. a középfokú végzettségű pedagógusnak évi 20, a felsőfokú végzettségű pedagógusnak évi 21 munkanap alapszabadság jár,

65.§
(10) * Az egyházi köznevelési intézmény és a magán köznevelési intézmény munkaviszony keretében foglalkoztatott pedagógusainak rendkívüli munkavégzése díjazására, pótszabadságára a közalkalmazottakra vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni. ...

kjt
57.§
57. § (1) A közalkalmazottnak a fizetési fokozatával egyenlő számú munkanap pótszabadság jár. Az 1. fizetési fokozatban a közalkalmazottat e címen pótszabadság nem illeti meg.

(2) * A magasabb vezető megbízású közalkalmazottat évi tíz munkanap, a vezető megbízásút évi öt munkanap pótszabadság illeti meg.

(3) * A bölcsődékben, mini bölcsődékben, a nevelési-oktatási és a pedagógiai szakszolgálati intézményekben, a felsőfokú oktatás keretében, valamint az egészségügyi ágazatban a nevelő, nevelő-oktató, oktató munkát, pedagógiai szakszolgálati tevékenységet végző közalkalmazottakat évi huszonöt munkanap pótszabadság illeti meg, amelyből legfeljebb tizenöt munkanapot a munkáltató nevelő, nevelő-oktató, oktató, illetőleg a neveléssel, oktatással, pedagógiai szakszolgálati tevékenységgel összefüggő munkára igénybe vehet. Az oktatással és neveléssel kapcsolatos munkák körét végrehajtási rendelet állapítja meg.

58. §
(2) * A fizetési fokozathoz kapcsolódó [57. § (1) bekezdés] és a munkakör [57. § (3) bekezdése] alapján járó pótszabadság közül a magasabb mértékű pótszabadság jár.

És nem mind a kettő.

Lyonee # 2020.06.29. 20:39

Az MT által biztosított gyermekek után járó, vagy az apáknak gyermekük születésekor járó pótszabadság megillet, ha ennek a feltételei megvannak.